Görüş Bildir

Şehitler Anıldı

Şehitler Anıldı

PKK'lılarca, 2016'da Bölge Trafik Denetleme İstasyonuna yönelik bomba yüklü araçla gerçekleştiren saldırıda şehit olan aralarında 5 polis ile 5 yaşındaki çocuğun da bulunduğu 8 kişi için mevlit okutuldu

Diyarbakır'da 2016 yılında Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan aralarında 5 polis ile 5 yaşındaki polis çocuğu Hüseyin Utku Gülbahar'ın da bulunduğu 8 kişi için anma programı düzenlendi.

Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğinde düzenlenen anma programında, Kur'an-ı Kerim ile mevlit okundu, dualar edildi.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, burada yaptığı konuşmada, 2 yıl önce teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybedenleri rahmetle andıklarını söyledi.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin hepsinin hak ettiği cezayı bulduğunu ifade eden Güzeloğlu, şöyle konuştu:

"Milletin iradesi, desteği devletin ve güvenlik kuvvetlerimizin kararlılığıyla her alanda huzur ve güven hakim kılındı. Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmadı ve kalmayacak inşallah. Onların canları pahasına emanet ettikleri bu vatan ve devlet sonsuza kadar hür ve payidar kalacaktır. Kim bu büyük ve kutlu yürüyüşün önünde durur ve iş birliği içerisinde ihanete destek oluyorsa bu dünyada hak ettikleri cezayı ve ebedi alemde de sonsuz azabı bulacaklar."   

ŞEHİTLER ANILDI

Şehitlerin ölmediğini, Hazreti Muhammed'e komşu olacaklarını dile getiren Güzeloğlu, son terörist ve onun iş birlikçisi etkisiz hale getirilene kadar bu mücadelenin bitmeyeceğini aktardı.

Vali Güzeloğlu, "Bu kararlı yürüyüşümüzü engellemek isteyenlerin silahla, terörle ve ekonomik terörle yapmak istediği bütün ihanetler boşa gidecek. Bu ülke ve millet, bunların hepsini bertaraf edecek." dedi.  

Vali Güzeloğlu, saldırıdan yaralı kurtulan bazı polislere başarı belgesi verdi.

BAŞARI BELGESİ

Anma programına, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Kayapınar Belediye Başkan Vekili Kaymakam Ozan Balcı, emniyet ve askeri personel katıldı.  

Diyarbakır-Batman karayolunun Bismil ilçesi yol ayrımında bulunan Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyonuna PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla 15 Ağustos 2016'da düzenlenen saldırıda, polis memurları Siraç Balpetek (32), Yakup Kılınç (26), Salih Zengin (45), Nazif Kaplan (29) ve Ahmet Gülbahar (34) ile 5 yaşındaki oğlu Hüseyin Utku Gülbahar, akaryakıt istasyonunda çalışan Mehmet Sarı ve emniyette aşçı olarak çalışan Mehmet Kılıç (31) şehit olmuş, 46 kişi yaralanmıştı.
Etiketler: | | |