Görüş Bildir

Politika HABERLERİ

BM'ye verdi veriştirdi

BM'ye verdi veriştirdi

Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "BM 73 yıllık geçmişinde hiç de küçüksenemeyecek başarılar elde etti ancak zaman içinde BM'nin insanlığın barış ve refah beklentilerinden uzaklaştığı bir gerçektir. Özellikle Güvenlik Konseyi sadece veto hakkına sahip 5 üyenin çıkarlarına hizmet eden, diğer yerlerde yaşanan zulümlere seyirci kalan bir yapıya dönüştü" dedi.
Yargıtay Berberoğlu'nun tahliye gerekçesini açıkladı

Yargıtay Berberoğlu'nun tahliye gerekçesini açıkladı

Mahkumiyet kararı Meclis Genel Kurulu'nda okunursa Berberoğlu'nun vekilliği düşecek ve yeniden cezaevine girecek.
Ağlatan buluşma!

Ağlatan buluşma! "Bir rüyadan daha fazla bir şey"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi'nin (TASC) düzenlediği etkinliğe katıldı. Erdoğan burada büyük bir coşkuyla karşılandı.
MHP'nin af teklifi Meclis'te

MHP'nin af teklifi Meclis'te

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, MHP'nin hazırladığı 7 maddeden oluşan af teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na sundu.
Eski bakan CHP'den başkan adayı oldu

Eski bakan CHP'den başkan adayı oldu

Eski Kültür Bakanı İstemihan Talay, CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye başkanı aday adayı olduğunu açıkladı.
Cumhurbaşkanlığından Diyarbakır'da aşure!

Cumhurbaşkanlığından Diyarbakır'da aşure!

Muharrem ayı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Diyarbakır'da vatandaşlara aşure dağıtıldı
'Erdoğan’ın ateşkes çağrısı son derece önemlidir'

'Erdoğan’ın ateşkes çağrısı son derece önemlidir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mart 2019'da yapılması planlanan yerel seçimlere ilişkin "Yerel seçimlerde kimin ne dediğinin önemi yoktur. Kimin hangi karanlık senaryolardan medet umduğunun önemi olmayacaktır" yorumunda bulundu.
MHP, af teklifinin detaylarını açıkladı

MHP, af teklifinin detaylarını açıkladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, MHP'nin hazırladığı ve 24 Eylül Pazartesi günü Meclis'e sunulacak olan af teklifine ilişkin "Düzenlemeden faydalanacak kişi sayısı 162 bin 989" dedi.
'Kayyımlar aday olarak gösterilebilir'

'Kayyımlar aday olarak gösterilebilir'

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Mart 2019'da yapılması planan yerel seçimlere ve 'FETÖ' ile mücadeleye ilişkin açılama yaptı. HDP'yi Kandil'in temsilcisi olduğunu iddia eden Özhaseki "Böyle bir ortamda, şaibeler üzerinden ‘AK Parti’ye zarar vermek için İstanbul’u almam lazım. Onun için her türlü işbirliğine varım’ gibi düşünceler olduğunu görüyoruz. " dedi.

"İttifakların gündemde olmasının nedeni sistem değişikliğidir"

YEREL seçimlerde yaklaştıkça, ittifak olasılıkları da gündemde. 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Türk siyasetine getirdiği en önemli değişikliklerden birinin seçim ittifakları ve ittifak arayışları olarak göründüğünü belirten Dr. Öğretim Üyesi Alihan Limoncuoğlu, “Bundan evvel yerel seçimlerde oldukça nadir olarak görünen bu ittifakların böylesine gündeme gelmesinin sebebi hükümet sistemi değişikliğidir” ifadelerini kullandı.
Mutabakata Varıldı!

Mutabakata Varıldı!

Son dakika! Başkan Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, Soçi'deki görüşmenin ardından ortak açıklama yaptı. İki lider yaptığı ortak açıklamada İdlib'de silahlardan arındırılmış bölge konusunda mutabık olduklarını vurguladı.
Tayyip dede teşekkür ederiz

Tayyip dede teşekkür ederiz

KARS'ın Akyaka ilçesinde hayvanları otlatırken geçtiği Ermenistan'da tutuklanan Umut Ali Özmen'in (16) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimleriyle Pazartesi günü ülkesine dönecek olması ailesini sevindirdi. Özmen'in kız kardeşi Bengü Nisa Özmen (8), "Tayyip dede teşekkür ederiz, seni çok seviyoruz" dedi.
İki devlet bir milletiz

İki devlet bir milletiz

Erdoğan: İki devlet bir millet diyerek sembolleştirdiğimiz kemik kardeşliğimizi idrak ediyoruz
Ak parti Miroğlu’na medya sorumluluğu!

Ak parti Miroğlu’na medya sorumluluğu!

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Orhan Miroğlu, partinin Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı'na getirildi.
Sabır safthamdır

Sabır safthamdır

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.
Erdoğan: Faiz konusundaki hassasiyetim aynı

Erdoğan: Faiz konusundaki hassasiyetim aynı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Dövizdeki hareketlilik ve yüksek faize ilişkin, "Faiz konusundaki hassasiyetim aynıdır değişen bir şey yoktur. Merkez Bankası bağımsızdır o kendi kararını kendisi alır o ayrı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çarpıcı mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çarpıcı mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 737. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri mesajında, "Türkiye, içinde sıkıştırılmaya çalışıldığı kısır gündemlerden uzaklaştıkça, maziden atiye kurduğu köprüyü güçlendirdikçe büyümekte, gelişmekte, güçlenmektedir.Yeni yönetim sistemimiz, inşallah bu konuda bir milat olacaktır" ifadesini kullandı.
Emine Erdoğan'a

Emine Erdoğan'a "İnsani Hizmet Takdir Ödülü"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Myanmar'da yaşanan insanlık dramı başta olmak üzere uluslararası kamuoyunun dikkatini çeken çabaları ve mazlumlara ve yardıma muhtaçlara yönelik hayırseverlik faaliyetleri nedeniyle "Küresel Donörler Forumu" tarafından "İnsani Hizmet Takdir Ödülü"ne layık görüldü
TBMM Başkanı Yıldırım: Türkiye'yi teslim alamayacaklar

TBMM Başkanı Yıldırım: Türkiye'yi teslim alamayacaklar

BİLECİK'in Söğüt ilçesinde düzenlenen '737'nci Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'ne, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici katıldı. Yıldırım, şenlikteki konuşmasında, "Bizi çözmek, birbirimize düşürmek isteyenler, aramıza fitne sokmak isteyenler, mevcuttur. Ekonomik, sosyal, siyasi nedenleri bahane eden hainler, bizi zayıflatmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Dış mihrakların güdümündeki bölücü ve FETÖ'cü hainler, ne yaparsa yapsınlar; Türkiye'yi teslim alamayacaklar" dedi.
CHP 95 yaşında

CHP 95 yaşında

Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923'te kurulan CHP, 95'inci kuruluş yıl dönümünü kutluyor