Görüş Bildir

Dünya HABERLERÄ°

Türkiye'den savunmada dev hamle! Bakan Işık açıkladı...

Türkiye'den savunmada dev hamle! Bakan Işık açıkladı...

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, S-400 füzeleri ile ilgili Rusya ile görüşmelerin yapıldığını açıkladı.
Esed güçlerinin ateşkes ihlalleri devam ediyor

Esed güçlerinin ateşkes ihlalleri devam ediyor

Beşşar Esed rejimine bağlı güçlerin, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib il merkezine düzenlediği hava saldırılarında ilk belirlemelere göre 8 sivilin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.
Bab'ta hayat normale dönüyor

Bab'ta hayat normale dönüyor

Fırat Kalkanı Harekatı sayesinde terör örgütü DEAŞ'tan temizlenen Suriye'nin Halep'e bağlı Bab ilçesinde, hayat normale dönüyor.
Hollanda seçimini Rutte'nin partisi kazandı

Hollanda seçimini Rutte'nin partisi kazandı

Hollanda'da seçimleri 150 sandalyeli parlamentoda 33 milletvekili çıkaran Başbakan Rutte'nin partisi kazandı. Aşırı sağcı Wilders 20 milletvekili ile ikinci oldu.
G-20 Zirvesi başlıyor

G-20 Zirvesi başlıyor

Dünyanın dört bir yanından maliye bakanları, merkez bankalarının başkanları, uluslararası ekonomi çalışması için Almanya'nın 2 bin yıllık tarihi sağlık merkezi kenti olarak Roma kaplıcaları ve 150 yıllık dünyanın en ünlü casinosuyla bilinen 55 bin nüfuslu Baden Baden kentinde G- 20 zirvesi 17 Mart Cuma günü başlıyor.
S-400 sistemi konuşuldu!

S-400 sistemi konuşuldu!

Peskov: Rusya Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan S-400 konusunda görüştü.
Musul'da katliam yaşanıyor

Musul'da katliam yaşanıyor

Irak İnsan Hakları İzleme Merkezi, Musul kent merkezinin batı yakasındaki çatışmalarda sivil ölümlerinde korkunç derecede artış olduğunu belirtti.
Enerjide Türkiye ve IKBY yakınlaşması

Enerjide Türkiye ve IKBY yakınlaşması

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un eski danışmanı Ali Khedery, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) enerji ihracatı açısından Türkiye'nin "kritik partneri" olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti.
DEAŞ'tan kurtarılan Musul'un doğu yakasında

DEAŞ'tan kurtarılan Musul'un doğu yakasında "Şii milis tehdidi"

Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın elinden kurtarılan Musul'un doğu yakasında yaşayan siviller, bölgede etkili olan milis güçlerin mezhepçi yaklaşımları ve gerçekleştirdiği hak ihlalleri nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor.
Kimse beklemiyordu

Kimse beklemiyordu

Pütin; Rusya ve Türkiye askerî ve istihbarat makamları arasında böyle yakın iş birliği kurulacağını kimse beklemiyordu."

"ABD'nin YPG'ye desteği sürecek"

ABD'nin, PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'yi, "Suriye Demokratik Güçleri" (SDG) içerisinde desteklemeye devam ettiği bildirildi.

"ABD'nin topçu birliği Suriye’de"

Amerikan medyasına göre ABD, Rakka operasyonuna destek vermek üzere top donanımı olan bir grup askeri Suriye'ye gönderdi.
Münbiç'te Rus Askeri de DSG arması taktı iddiası

Münbiç'te Rus Askeri de DSG arması taktı iddiası

SURİYE'de, daha önce bazı Amerika askerlerinin kollarına YPG arması takmasından sonra bu kez Münbiç'te bulunan bir Rus askerinin, PKK çizgisindeki YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) arması taktığı belirtildi.
Can kaybı 30'dan fazla

Can kaybı 30'dan fazla

Afganistan'ın başkenti Kabil'in kalbinde yer alan askeri hastanede bu sabah önce patlama meydana geldi, ardından silah sesleri duyuldu. Doktor önlüğü giyerek hastane içine giren teröristler dehşet saçtı, 30'dan fazla can kaybı var. İçerideki bazı hasta ve doktorlardan saatlerce haber alınamadı.

"Rusya, Vaer'de ateşkese garanti vermiyor"

Suriye'de rejimin hava saldırıları sonucu son bir ayda 51 sivilin öldüğü Humus'un merkez semtlerinden Vaer için rejim güçlerinin garantörü Rusya'nın "ateşkes konusunda güvence vermediği" belirtiliyor.
Pentagon PYD-PKK'dan vazgeçmiyor

Pentagon PYD-PKK'dan vazgeçmiyor

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Donald Trump yönetimine "Rakka operasyonuna PYD/PKK’nın öncülük ettiği Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile devam edilmesini istediğini" bildirdi.
IKBY'den PKK uyarısı

IKBY'den PKK uyarısı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) PKK'nın Suriye'den Irak'ın Sincar ilçesine ağır silahlarla konuşlanmaya devam ettiği uyarısında bulundu.
Esed rejimi onlarca sivili öldürdü

Esed rejimi onlarca sivili öldürdü

Suriye'de Beşşar Esed rejimi, muhaliflerin kontrolündeki alanlara hava saldırılarını yoğunlaştırırken, son iki günde onlarca sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.
Suriye'de iç savaş

Suriye'de iç savaş

PKK'nın Suriye kolu PYD’nin başını çektiği Menbic Askeri Konseyi, ÖSO ile cephe hattında olan ilçenin batı kırsalın Suriye rejimine bırakarak çekilmesinin ardından bir açıklama yaptı. “Menbic ve kırsalı ABD öncülüğündeki koalisyonun ve Menbic Askeri Konseyi’nin koruması altındadır” dedi.
DEAŞ'tan temizlenen Bab'da

DEAŞ'tan temizlenen Bab'da "hayata dönüş"

TSK destekli ÖSO'nun terör örgütü DEAŞ'tan kurtardığı Bab'a dönen Suriyeliler, savaşın izlerini silip yeni bir hayata adım atmaya hazırlanıyor.