Görüş Bildir

Güncel HABERLERİ

Cebinden çıkan not şok edici!

Cebinden çıkan not şok edici!

Adıyaman’daki PKK saldırısının ardından gözaltına alınan HDP’li başkanın cebinden “Top gol oldu, 15 Ağustos 2. Yer" yazılı not çıktığı belirtildi.
5 gün süren yangın söndürüldü

5 gün süren yangın söndürüldü

BİNGÖL'ün Genç ilçesine bağlı 4 köyde 5 gün önce başlayan orman yangını, Orman İşletme Müdürlüğü ve AFAD İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan müdahale ile kontrol altına alındı.
Mehmetçik yardıma koştu

Mehmetçik yardıma koştu

HAKKARİ'nin Aktütün bölgesinde trafik kazasında yaralanan 8 kişi, tabur komutanlığının revirinde yapılan ilk müdahalenin ardından askeri helikopterle Hakkâri Yüksekova Devlet Hastanesi'ne götürüldü.
Arafat’a intikaller başladı

Arafat’a intikaller başladı

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan hacı adayları, hacı olmak için Arafat’a çıkmaya başladı.
Bayram ve toplum!

Bayram ve toplum!

Çoğumuz “ah nerde o eski bayramlar” diyoruz. Peki toplum olarak bayramı bir tatil olarak mı görüyoruz, ya da dini vecibelerimizi yerine getirirken, ailemiz ve büyüklerimizi ziyaret ediyor muyuz?

"Teşrik tekbirlerini unutmayalım"

İttihad-ul Ulema Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şenlik, bayramın ilanı olan teşrik tekbirlerinin yarından itibaren getirilmesi gerektiğini belirtti.
Panoyu yaktılar

Panoyu yaktılar

Dicle Elektrik tarafından kayıt dışı elektrik kullanımını önlemek ve tüketicilere kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi verebilmek için uygulamaya konulan ve ‘kaçağı önleyen pano’ olarak isimlendirilen alçak gerilim sayaç otomasyon panolarına (ASOP) saldırılar devam ediyor. Mardin’in Derik ilçesinde şirket tarafından yeraltı şebeke çalışmalarına entegre biçimde kurulan bu panolardan biri dün gece yarısı ateşe verilerek yakıldı.
Katliamın sırrı sorgulanıyor!

Katliamın sırrı sorgulanıyor!

Kaymakamlıkta müftülükçe düzenlenen toplantıda, bir müftülük personelinin silahla ateş açması sonucu, Tercan Müftü Vekili Ersin Kan ve zanlının da arasında bulunduğu 5 kişinin ölümü, iki kişinin de yaralanmasına ilişkin soruşturma sürüyor
Bedelli'de üç celp!

Bedelli'de üç celp!

Bedellide ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı Bedelli askerliğe müracaatını tamamlayıp, banka dekontunu askerlik şubesine vererek başvurusu kabul edilenlerin ilk 3 dönemine ait celp planlaması hazırlandı
FETÖ ihanetine 204 davada ceza yağdı

FETÖ ihanetine 204 davada ceza yağdı

Darbe girişimine yönelik açılan ve karara bağlanan 204 davada, 1760'ı ömür boyu olmak üzere darbeci 2619 sanık hakkında hapis cezasına hükmedildi
Kabala’da yol sorunu çözülüyor

Kabala’da yol sorunu çözülüyor

Mardin'in Artuklu İlçe Belediyesi, Kabala Mahallesi’nde 40 bin metrekare parke taşı döşeyerek, mahallenin yol problemini büyük ölçüde bitirdi.
Yaralı yakalandı

Yaralı yakalandı

Pervari'de 4 PKK'lının öldürüldüğü bölgede yaralı terörist ele geçirildi
Şehit ailesine taziye ziyareti

Şehit ailesine taziye ziyareti

Vali Güzeloğlu'ndan şehidin ailesine ziyaret
Hacı adayları bugün Arafat'a çıkacak

Hacı adayları bugün Arafat'a çıkacak

Kutsal topraklarda buluşan yüz binlerce hacı adayı, bugün Arafat'a çıkmaya hazırlanıyor
Kaldırıma tezgah

Kaldırıma tezgah

Esnaf bayram öncesi kaldırımlarda tezgah açtı
Bayramı zehirlenerek geçirmeyin!

Bayramı zehirlenerek geçirmeyin!

Uzmanlar vatandaşları, bayram denildiğinde akla ilk gelen tatların başını çeken şekerleme, çikolata ve tatlı seçiminde, merdiven altı ürünlere karşı uyarıyor

"Tadı acı çikolata almayın"

Bayramda ikram için şeker ve çikolata alınırken merdiven altı üretime dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulunan sektör yetkililerine göre çikolatada kilogram fiyatı 2225, şekerde ise 10 liradan düşük ürünlerin içeriğinin kontrol edilmesi gerekiyor =
Pislikten geçilmiyor

Pislikten geçilmiyor

Dicle Üniversitesi (DÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kılıç, Diyarbakır’da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri ve Dicle Nehri için kirlilik uyarısında bulundu.

"Literatüre girecek türden bir operasyon"

Irak'ın kuzeyinde PKK'nın elebaşılarından KCK yürütme konseyi üyesi "Mam Zeki Şengali" kod adlı İsmail Özden'in etkisiz hale getirildiği MİT ve TSK'nın ortak operasyonu, gerek savunma sanayisinde gerekse kurumlar arası koordinasyonda gelinen başarılı noktayı gösteriyor.
O İlçenin Başkanı Gözaltına Alındı

O İlçenin Başkanı Gözaltına Alındı

ADIYAMAN'da önceki gün 4 askerin şehit olduğu Kömür beldesinde, DBP'li belediye başkanı Yusuf Yuka'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.