Görüş Bildir

Diyarbakır HABERLERİ

Mülkleri İçin Dava Açıyor!

Mülkleri İçin Dava Açıyor!

Mardin'in Büyükşehir olmasından sonra kurulan Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu, Süryanilere ait çok sayıda kilise, manastır, mezarlık gibi mülkleri kamu kurumlarına devretti.
Bismil Halkı İftar  Sofrasında Buluştu

Bismil Halkı İftar Sofrasında Buluştu

Bismil Belediyesi tarafından ‘Sokak iftarlarında buluşalım, bereketi paylaşalım’ sloganıyla düzenlenen ve binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturan birinci geleneksel iftar yemeği hükümet konağın önündeki cadde de gerçekleştirildi.
Pertek'te 1 milyon yıl öncesine ait bulgular elde etik

Pertek'te 1 milyon yıl öncesine ait bulgular elde etik

TUNCELİ'nin Pertek ilçesine bağlı Tozkoparan Köyü'nde yüzeysel araştırma yapan Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasemin Yılmaz, 1 milyon yıl önceye ait bulgular elde ettiklerini, Paleolitik döneme ait taş aletler bulduklarını söyledi.
Şerefsizce  iftira atıldı

Şerefsizce iftira atıldı

Eski Rektör Saraç, "Gülen'in bir çanta ziynet eşyası gönderdiği iddiası şerefsizce bir iftira" derken, "Bazılarının küçük hesapları yüzünden 11 aydır mağduriyet yaşıyorum" savunmasını yaptı.
Askerlere Veda Etti

Askerlere Veda Etti

Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda ziyaretlerini yoğunlaşırken, dün günboyu Askeri birimleri ziyaret ederek, vedalaştı.
Müteahhit intihar etti

Müteahhit intihar etti

Diyarbakır'da yap-sat müteahhitliği yapan Hacı Mehmet Çarkanat girdiği bunalım sonucu, intihar etti.
Toplu ulaşım ücretsiz

Toplu ulaşım ücretsiz

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı nedeniyle toplu ulaşım hizmetlerini ücretsiz verecek. Toplu taşıma araçları, arife günü saat 12.00’dan başlayarak bayram tatili boyunca vatandaşları ücretsiz taşıyacak. Arife ve bayramın birinci günü de 117 araçla oluşturulacak ringlerle vatandaşlar, kent merkezi ve ilçelerde belirlenen noktalardan mezarlıklara ücretsiz ulaştırılacak.
Ramazan Bayramı öncesi tatlıcılara sıkı denetim

Ramazan Bayramı öncesi tatlıcılara sıkı denetim

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi tatlı ürünlerinin satışını yapan işyerleri ve üretim imalathanelerini sıkı bir şekilde denetliyor.
Kayapınar Kadın Merkezi’nde Kadir Gecesi idrak edildi

Kayapınar Kadın Merkezi’nde Kadir Gecesi idrak edildi

Kayapınar Belediyesi’ne bağlı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Kadın Mesleki Eğitim Merkezi (KMEM) Kadir gecesi münasebetiyle etkinlik düzenlendi.
Aksoy Veda  Turuna Çıktı

Aksoy Veda Turuna Çıktı

Bakanlar Kurulunca hazırlanan Valiler Kararnamesi ile Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, veda turuna çıktı. Aksoy, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Borsası ve Ticaret Sanayi Odasına veda ziyaretinde bulundu.
Chp'liler Suru İnceliyor!

Chp'liler Suru İnceliyor!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Altıok ve beraberindeki milletvekilleri, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde incelemelerde bulunacak
Maytap terörü yaşatılmasın!

Maytap terörü yaşatılmasın!

Ramazan Bayramı’na iki gün kala, maytap ve oyuncak silahların çocuklarda yaratacağı tahribat ürkütüyor. Vatandaşlar, b"BU bayramda maytap terörü yaşanmasın" uyarısını yaptı.
Çete Üyeleri Çocuk Çıktı!

Çete Üyeleri Çocuk Çıktı!

Diyarbakır'da "elektro şokla" gasp yapan ve vatandaşların korkulu rüyası haline gelen gasp çetesinin altında çocuklar çıktı. 3'ü çocuk 4 kişi yakalandı.
İş dünyasına KCK baskını

İş dünyasına KCK baskını

Diyarbakır'da PKK-KCK'ya yardım ve yataklık soruşturmasında aralarında tanınmış bir çok iş adamı ve müteahhidin bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı.
Çocuklarımızı serbest bırakın

Çocuklarımızı serbest bırakın

Doğu ve Güneydoğu'da değişik tarihlerde terör örgütü PKK tarafından kaçırılan polis ve asklerin aileleri, Diyarbakır'da düzenledikleri basın toplantısında, çocuklarının serbest bırakılması için PKK'ya çağrıda bulunurken, devletten de yardım istedi.
Operasyon tamamlandı

Operasyon tamamlandı

Diyarbakır'ın 6 ilçesi ile 104 köyünü kapsayan ve 28 Mayıs'ta başlayan, ve 25 gün süren "Bayrak-54 Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Müşterek Operasyonu" tamamlandı. Diyarbakır Valiliği, operasyon kapsamında toplam 8 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini, teröristlere ait çok yüklü miktarda mühhimatın yanısa 17 ton esrar maddesi ele geçirildiğini açıkladı.
Arazi kavgası

Arazi kavgası

Bağlar ilçesinde Kartal ve Beki ailelerinin fertleri arasında arsa anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma silahla kavgaya dönüştü. 3 kişi yaralandı.
Telefon dolandırıcılığı

Telefon dolandırıcılığı

Ergani'de kendini "polis" olarak tanıtan kişi, baba ve oğlunu 110 bin lira dolandırmak isteyen şebekeye polis suçüstü yaptı.
Silvan'da 3 bin kişi aynı sofrayı paylaştı

Silvan'da 3 bin kişi aynı sofrayı paylaştı

Gebze ve Silvan belediyelerinin İlçe Şehir Stadyumunda ortaklaşa düzenlediği iftar programına 3 bin kişi katıldı.
Bediüzzaman  Mevlidle anıldı

Bediüzzaman Mevlidle anıldı

Bediüzzaman Said'i Nursi Hazretleri Şanlıurfa'da vefatından bu yana her ramazan ayında düzenlenen mevlit programı, Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki Dergah Camisi'nde yapıldı