Görüş Bildir

Diyarbakır HABERLERİ

Kızını vurdu indirim aldı

Kızını vurdu indirim aldı

Diyarbakır'ın Çüngüş İlçesi Ormançayı Köyü'nde 19 yaşındaki kızı Rabiye Çelikten'i erkeklerle telefonla konuştuğu iddiasıyla kalaşnikof tüfekle vurup ağır yaralayan 46 yaşındaki Mehmet Hanifi Çelikten hakkında, 28 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, Çelikten'in kızını 'haksız tahrik altında öldürmeye teşebbüs ettiği' ifade edilerek, ceza indirimi uygulanması istendi.
Mevsimlik işçiler Sigortalı yapılsın

Mevsimlik işçiler Sigortalı yapılsın

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Sakarya'daki kazaya ilişkin, "İşçilerin işe gidiş ve geliş şekli ve kullanılan vasıtalar ve yaşam şartları kazalara davetiye çıkarıyor." dedi.
Kendinden ağır karpuzlar satıyor

Kendinden ağır karpuzlar satıyor

Diyarbakırlı genç esnaf, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde ve çevre ilçelerde yetişen mahsulleri kamyon ve traktör kasalarına yükleyerek Mardin-Diyarbakır karayolu Fabrika köyü mevkiinde yol kenarına getirerek satışa çıkarıyor. Genç esnaf, satışa çıkardığı karpuzların içerisinde çoğu zaman kendinden ağır karpuzların olduğunu da ifade ediyor.
Hayat Namazla Güzel!

Hayat Namazla Güzel!

Çınar ilçesinde "Hayat Namazla Güzeldir" etkinliği düzenlendi.
Ben de okumak istiyorum

Ben de okumak istiyorum

Diyarbakır’da resmi nikâhları olmadığı gerekçesiyle kendilerine nüfus tarafından onay verilmeyen ailenin tek çocuğu okula alınmazken, küçük Buruk, “Ben de herkes gibi okumak istiyorum” diye seslendi.
Sivri Veda Turunda!

Sivri Veda Turunda!

Kararnameyle 7. Kolordu Komutanlığı görevinden, 4. kolordu Komutanlığına atanan korgeneral Ali Sivri, veda ziyaretlerine başladı. Sivri, Diyarbakır valisi Hasan Basri Güzeloğlu'na veda ziyaretinde bulundu.
Hayvanlar, artık güneş enerjisiyle sağılacak

Hayvanlar, artık güneş enerjisiyle sağılacak

Diyarbakır’da hayvancılıkta sağım ve enerji sorunlarının çözümü için GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü (GAPUTAEM) tarafından güneş enerjisiyle çalışan Fotovoltaik Pil Destekli Mobil Süt Sağım Makinesi ve enerji kaynağı geliştirildi.
Otomobilde Ateşle Oynadılar

Otomobilde Ateşle Oynadılar

Diyarbakır’da bir sitede terk edilmiş halde bulunan araç, çocukların içinde ateşle oynaması sonucu alev aldı. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahalesinin ardından alevler, çoğu LPG’li olan park halindeki araçlara sıçramadan kısa sürede söndürüldü.
Kafa kafaya çarpıştılar!

Kafa kafaya çarpıştılar!

Diyarbakır-Mardin karayolunda, iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
Akar Okul Görüşmesinde

Akar Okul Görüşmesinde

Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, İl Başkan Yardımcısı Necla Uysan ve Yönetim kurulu üyeleri, Sur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul eksiklerini yerinde gözlemleyen, Akar, okul müdürü ve okul aile birliği başkanı ile eğitim hizmetlerine ilişkin Okulun fiziki yapısı ve eğitim öğretimdeki çalışmaları hakkında okul yöneticilerinden bilgi aldı bilgi aldı.
Yasak geliyor

Yasak geliyor

Okul servisinin içinde ölen küçük Alperen, servis araçlarının camlarındaki ilanları gündeme taşıdı. Eylülde yapılacak çalıştayda servis araçlarının camlarına ilan yapıştırılmasına yasak getirilecek.
Atatürk Anıtı'na saldıran şüpheli tutuklandı

Atatürk Anıtı'na saldıran şüpheli tutuklandı

Diyarbakır'da önceki gün öğlen saatlerinde Şeyh Sait Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na, çekiçle saldıran ve heykele zarar veren İbrahim Yeşil, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı. Yeşil'in sorgusunda, "Atatürk heykelini put olarak gördüğüm ve Allah rızası için eylemi gerçekleştirdim" dediği öğrenildi.
Hayal Görüyora 62 Yıl Hapis Geldi

Hayal Görüyora 62 Yıl Hapis Geldi

Diyarbakır'da, 2014-16 yılları arasında aralarında 2 yeğeninin de bulunduğu 7 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen, bir nakliyat firmasında işçi 34 yaşındaki Sabahattin Ataş, 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan 71 yıla kadar hapis istemiyle yargılandı.
Kayyumlar  değiştirildi

Kayyumlar değiştirildi

YAZ kararnamesine Yenişehir ve Kayapınar İlçe Belediye Başkanvekilleri de takıldı. Kayyumlar-Kaymakamların görev yerleri değişirken, iki vali yardımcısı da, kararnamede yer aldı.
Diyarbakır'da PKK'nın 4 sığınağı imha edildi

Diyarbakır'da PKK'nın 4 sığınağı imha edildi

İl Jandarma Komutanlığınca, Hani, Lice ve Çermik ilçeleri kırsalındaki PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi.
Üstü kadar  altı da tarih Zerzevan Kalesi

Üstü kadar altı da tarih Zerzevan Kalesi

Çınar ilçesindeki Zerzevan Kalesi'nde yürütülen kazılarda, daha önce ortaya çıkarılan Roma dönemi Mithras dinine ait yeraltı tapınağı, kapatılan gizli geçit ve yaklaşık 400 kişinin barınabileceği bir yeraltı sığınağının yanı sıra bu yıl 4 yer daha tespit edildi
Kaplıcaya Yatırım

Kaplıcaya Yatırım

Çermik’e daha önce 60 milyon TL yatırım yapan iş adamı Hamza Öner, 40 milyon TL daha yatırım yapıyor.
Ram müdürleri Diyarbakır'da!

Ram müdürleri Diyarbakır'da!

Doğu ve Güneydoğu'daki 10 İl'in Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürleri, Diyarbakır'da eğitim zirvesi yaptı.
Xalxalok'ta doğum günü

Xalxalok'ta doğum günü

Kayapınar Belediyesi’ne bağlı Zarokistana Xalxalok Çocuk Kreşinde doğum günü kutlandı.
Sokakta Çalışan Çocuk Olmayacak

Sokakta Çalışan Çocuk Olmayacak

Diyarbakır'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile SYDV iş birliğinde çocukların sokakta çalışmasını önlemek amacıyla "Sokakta Çalışan Çocuk Olmayacak Projesi" hayata geçirildi.