Görüş Bildir

Ekonomi HABERLERÄ°

4 bin çifçinin prasına bloke

4 bin çifçinin prasına bloke

DİYARBAKIR merkez Yenişehir İlçesi Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, devletin Diyarbakır çiftçisine tarımsal destekleme primi olarak 167 milyon lira ödediğini, ancak Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (DEDAŞ), bankadaki bu paranın 70 milyon lirasına elektrik borcu gerekçesiyle bloke koyduğunu söyledi.
Ucuz domates için 10 gün sabır

Ucuz domates için 10 gün sabır

TÜRKİYE'de pazar fiyatı 8 liraya kadar yükselen domatesin 10 güne kadar ucuzlaması bekleniyor.
İhracata

İhracata "petrol borusu" dopingi

Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan kapısı konumundaki Şanlıurfa, kente kurulacak petrol borusu üretim tesisi sayesinde ihracatını artırmaya hazırlanıyor.
Gençlik bölgeye güç kazandırıyor

Gençlik bölgeye güç kazandırıyor

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde, 91'i Gençlik Merkezi, 87'i Kitap Kafe ve 25'i Mobil Gençlik Merkezi olmak üzere toplam 203 projeye 20 milyon TL destek verecek.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücretleri Şubat 2017

Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücretleri Şubat 2017

Yavuz Sultan Selim köprüsü geçiş fiyatlarına bakılacak olunursa Şubat ayı içerisinde yüzde 23 mevcut zam yapıldığı öğrenildi.
Tarım arazilerinin 5'te biri toplulaştırıldı

Tarım arazilerinin 5'te biri toplulaştırıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2002 yılına kadar sadece 450 bin hektar toplulaştırmanın tamamlandığı Türkiye'de son 15 yılda yürütülen çalışmalarla 5 milyon hektar tarım arazisinin toplulaştırılması sağlandı.
657 değişiyor!

657 değişiyor!

Referandum sonuçlarıyla birlikte çalışma hayatında birçok düzenleme peş peşe gelecek. Yaklaşık 3.5 milyon memuru ilgilendiren 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu tarih olacak. Çalışan memurlar daha çok para alacak, performans kriteri getirilecek.
İl istihdam zirvesi!

İl istihdam zirvesi!

İl Valisi Hüseyin Aksoy, Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına başkanlık etti.
OSB toplantısı yapıldı

OSB toplantısı yapıldı

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu toplantısı Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında Valilik Toplantı salonunda yapıldı.
Yatırım güvenli bir liman ister

Yatırım güvenli bir liman ister

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Körfez Ülkeleri Temsilcisi Mustafa Göksu, "Körfez ülkeleri hiç tereddüt etmeden buraya gelmeye devam edeceklerdir. Türkiye'yi, kesinlikle güvenilir bir liman olarak görüyorlar" dedi.
Mevsimlik işçiler sahiplenilecek!

Mevsimlik işçiler sahiplenilecek!

Resmi Gazete'de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile mevsimlik tarım işçisi olarak çalışmak amacıyla bulundukları illerden başka illere giden vatandaşların ve ailelerinin bu süreçte yaşadığı sorunların giderilmesine yönelik çalışma başlatıldı.

"Büyük tarımsal ovalarımızı koruma altına alıyoruz"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, büyük tarımsal ovaları sit alanı olarak koruma altına aldıklarını söyledi.
Ziraat'ten Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat'ten Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada, bankanın bu yıl da çiftçilere özel olarak uygulamaya koyduğu Genç Çiftçi Kredisini devam ettireceği bildirildi.
Van'a 102 bin İranlı turist giriş yaptı

Van'a 102 bin İranlı turist giriş yaptı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Van Ticaret ve Sanayi Odası, İranlı turistler için yapılması gerekenler hakkında bir panel düzenledi. Panel kapsamında, İranlı turistlerin kişi başı harcamasının 2 bin dolar olduğu açıklandı.
Binalara

Binalara "yeşil sertifika" geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hayata geçirilmesi planlanan düzenlemeyle Türkiye genelinde "çevreyle dost" kriterlerini karşılayan bina ve yerleşim yerlerine "yeşil sertifika" verilecek.
İşsizlik arttı!

İşsizlik arttı!

TÜİK Ocak ayı işsizlik rakamlarını açıkladı. Buna göre işsizlik oranı yüzde 13 seviyesinde gerçekleşirken işsiz sayısı 3 milyon 985 bin kişiye çıktı. Böylelikle işsizlik rakamları Şubat 2010'dan beri en yüksek seviyesini görmüş oldu.
Ve fuar açılıyor

Ve fuar açılıyor

Terör eylemleri ve çatışmalar nedeniyle 2 yıl ertelenen fuar organizasyonları yeniden başlıyor.
Belediye

Belediye "çöp gazı"nı elektriğe dönüştürüyor

Elazığ Belediyesi, çöp gazından elektrik üretim santralinde günlük işlenen 400 ton çöpten 10 bin haneye yetecek enerji elde ediyor.
Emekliye çifte müjde

Emekliye çifte müjde

Milyonlarca emekli bu yaz iki farklı sevinç yaşayacak. Bakanlığın yürüttüğü çalışma ile ucuz tatil imkanı gelecek. Temmuz’da ise hem zam hem de fark var.
Nisan yağmuru çiftçilere

Nisan yağmuru çiftçilere "deva" oldu

Türkiye'nin önemli tahıl üretim merkezi Şanlıurfa'da, kurak geçen sonbahar ve kış döneminin ardından son günlerde etkili olan yağışlar üreticilerde yüksek rekolte beklentisi oluşturdu.