Görüş Bildir

Eğitim HABERLERÄ°

Kendini güvensiz ve yetersiz hissedebilir…

Kendini güvensiz ve yetersiz hissedebilir…

Ebeveyn olmak gerçekten çok zor bir iş. Çocuğun fizyolojik ihtiyaçlarının karşılamaya çalışırken onu duygusal açıdan doyurabilmek, sorularına doğru yanıtları, doğru şekilde verebilmek ve en önemlisi sağlıklı bir iletişim kurabilmek...
Okulda trafik eğitimi

Okulda trafik eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) işbirliğinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması eğitimleri ülke genelinde olduğu gibi Diyarbakır'da da başlatıldı.
LYS’ye odaklanın!

LYS’ye odaklanın!

Üniversite yolculuğunda ilk basamak geride kaldı. YGS sonuçlarının açıklanmasıyla sıra maratonun ikinci aşaması LYS’de. Sonuçlar beklentinin altında ya da üzerinde gelmiş olabilir.
Diyarbakır’dan 2 Lise Ankara’da!

Diyarbakır’dan 2 Lise Ankara’da!

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması”, Ankara elemeleri ile devam ediyor. Yoğun bir hazırlık döneminin ardından liseli gençlerin bütün heyecanı ile hazır olduğu günde, Diyarbakır’dan 2 Lise Ankara’da sahneye çıkacak.
D.Ü'de kütüphane!

D.Ü'de kütüphane!

Dicle Üniversitesinde 53. Kütüphane Haftası etkinlikleri startını alırken, Diyarbakır Kitaplığının açılışı yapıldı.
Harita mühendisliği bölümü

Harita mühendisliği bölümü

Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde Harita, İmar, Şehircilik, Coğrafi Bilgi Sistemleri, alt yapı ve mühendislik projelerinin; etüt, planlama ve uygulamasında vazgeçilmez disiplin olan Harita Mühendisliği Lisans Bölümü, Mart 2017 tarihi itibariyle YÖK kararı ile açıldı.
Mülteci öğrenciler

Mülteci öğrenciler

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden Koruma Memuru İsmet Yasak ve Mülteci Koruma Birimi Ankara Ofisi çalışanları, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ı ziyaret ederek, "mülteci öğrencilerin" durumu hakkında görüştü.
TEOG öncesi altın öneriler!

TEOG öncesi altın öneriler!

Milyonlarca öğrencinin 26 -27 Nisan’da gireceği TEOG sınavına sayılı günler kala Eğitmen Koray Varol, hem öğrencileri hem de ailelerini sınav öncesi rahatlatacak önerilerini paylaştı.
Öğrenciler KPSS ve DGS Konusunda  Bilgilendirildi

Öğrenciler KPSS ve DGS Konusunda Bilgilendirildi

Dicle Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ömer Ergün'ün girişimleri sonucu Adalet Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerine KPSS ve DGS Bilgilendirme semineri verildi.
Siirt'te eğitim yatırımları

Siirt'te eğitim yatırımları

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, merkezde 20 derslikli Bilim Sanat Merkezi, Şirvan ilçesinde 16 derslikli imam hatip lisesi ve Tillo'da da 100 öğrenci kapasiteli yurt ve lisenin yapılacağı söyledi.
Şehitler adına fidan diktiler!

Şehitler adına fidan diktiler!

Siverek ilçesinde öğrenciler tarafından 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan 249 kişinin isminin yer aldığı fidanlar toprakla buluşturuldu.
Sağlık ve hukuk gözde alanlar!

Sağlık ve hukuk gözde alanlar!

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), 28 Mart'ta Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklanmadan önce üniversite adaylarının meslek eğilimleri belirlendi.
Sıra dışı

Sıra dışı "kitap kurtları"nın hikayeleri ölümsüzleştirildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kitap okumanın yaşı ve mazereti olmadığını, koşulların zorlanabileceğini gözler önüne seren ve bulundukları illerdeki halk kütüphanelerinin müdavimleri olan dört kitap kurdunun hikayesini belgeselleştirdi.
Güzellikleri amatörleri büyülüyor

Güzellikleri amatörleri büyülüyor

Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi, Halk Eğitim Merkezi ve Siirt Valiliğine bağlı Gençlik ve Kültür Evi bünyesinde faaliyet yürüten fotoğrafçılık kulüpleri, kentin tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla her hafta farklı bir mekana yürüyüş gerçekleştiriyor.
Sanal oyunlar tehlike saçıyor

Sanal oyunlar tehlike saçıyor

Uzmanlar mobil oyun bağımlılığının şiddet davranışlarını tetiklediği konusunda aileleri uyarıyor. Aileler çocuklarının evde vakit geçirmesi için internet, bilgisayar gibi imkânları sağlayarak sokaktaki tehlikelerden onları korumayı düşünüyor. Oysa bu yaklaşım bambaşka tehlikelere yol açabiliyor.
Stajyer maaşında flaş gelişme!

Stajyer maaşında flaş gelişme!

Stajyerler için devlet katkısı yasalaştı. 2017’de tüm öğrenciler 421.21 TL’den az maaş alamayacak.
Yeşilay'dan ödül töreni

Yeşilay'dan ödül töreni

Yeşilay Cemiyeti'nin 81 İl'de "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasının Diyarbakır ayağında dereceye girenler ödülleri törenle verildi.
Aslan Bismil'de

Aslan Bismil'de

Eğitimcilere seslenen Milli Eğitim Müdürü Aslan, "Biz bu milletin efendisi değil, eğitim alanındaki hizmetkârlarıyız. Artık 21. yy'ın yönetici anlayışı görünebilir olmaktır" dedi.
Tiyatro kursu

Tiyatro kursu

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör mağduru çocuklar tiyatro ve drama eğitimi alıyor.
YÖK'ten

YÖK'ten "Müzik Üniversitesi" için arama konferansı

YÖK tarafından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayesinde kurulacak "Müzik Üniversitesi" için ilk adım olarak 5 Nisan'da arama konferansı düzenlenecek.