Görüş Bildir

Bizim Çocuklar Ve Barışcan"Da Canlı Yayında Namaz Kılındı

Bizim Çocuklar Ve Barışcan

?Bizim Çocuklar Ve Barışcan? programında bu hafta İslamın 5 şartından biri olan NAMAZ konusu işlendi. Programa Diyarbakır Kayapınar İlçesi Ahmed-i Hani Kur-an Kursu 4-6 yaş grubu Anaokulu öğrencileri katıldı.

“Bizim Çocuklar Ve Barışcan” programında bu hafta İslamın 5 şartından biri olan NAMAZ konusu işlendi. Programa Diyarbakır Kayapınar İlçesi Ahmed-i Hani Kur-an Kursu 4-6 yaş grubu Anaokulu öğrencileri katıldı.

Namazın nasıl kılındığı, abdestin nasıl alındığı, namazı ve abdesti bozan şeyler ve namaz çeşitlerinin anlatıldığı programda ayrıca, ilk defa canlı yayında Cuma Namazı’nın nasıl kılındığı Diyarbakır Diyanet görevlisi Mesut Aydın eşliğinde çocuklarla beraber uygulamalı gösterildi. Programda çocukların namaz kılışı, okuduğu dualar, söylediği ilahiler ve diğer etkinlikler izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Programın açılışında yer alan Çocukların semazen gösterisi ise izleyenlerden gelen yoğun istek üzerine programın sonunda ikinci defa yapıldı.

Bu yıl 20. Sezonu ile ekranlarda olan programda her hafta Ramazan münasebetiyle İslami konulara yer veriliyor.1997 yılından beridir Söz Tv ekranlarında devam eden BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN programı Ramazan Ayı boyunca her cumartesi saat 14:00'de Söz Tv stüdyolarından canlı yayınla uydudan ve DSmart 265.kanaldan yayın yapan Uzay TV ekranlarında olacak.

Programa katılmak isteyen okul yönetimleri, öğrencileri ve velileriyle birlikte, islam dini konularında hazırladıkları etkinlikleri Ramazan Ayı boyunca bu programda sergileyebilirler.
Etiketler: | | |