Görüş Bildir

Ensarioğlu yine güven tazeledi

Ensarioğlu yine güven tazeledi

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanlığının yaptığı olağan genel kurulda Nurhak Ensarioğlu yeniden başkan seçilerek, güven tazeledi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Diyarbakır Şube Başkanlığı tarafından dördüncü olağan genel kurul gerçekleştirildi. Kurulda 156 delegeden 8’i oy kullanmazken, 131 oy alan Nurhak Ensarioğlu yeniden başkan seçilerek, güven tazeledi.

4. OLAĞAN KONGRE YAPILDI

Bir otelin toplantı salonunda düzenlenen kurulda katılımcılara hitap eden Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, seçimin hayırlara vesile olmasını temenni etti. Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu da kentte sendikalarına üye sayısının 5 bini aştığını bildirdi.

Yaptıkları hizmetlerin yapacaklarının teminatı olduğunu söyleyen Ensarioğlu, Diyarbakır’ı en iyi şekilde Türkiye’de temsil edeceğini belirtti.

25 KİŞİ İKEN BUGÜN 5 BİN KİŞİYİZ

Ensarioğlu, “2002 yılında 25 arkadaş ile başlattığımız bu davayı bugün Diyarbakır şubesi olarak 5 bini aşmış bulunmaktayız. 5 bini aşma noktasında çabalayan ben tek değilim. Bu davaya gönül vermiş tüm arkadaşlarımızdır. Bu konuda bu davaya gönül vermiş ve bizimle beraber bu davanın öncülüğünü ve neferi olmaktan da gurur duymuşuz ve guru duymaya da devam edeceğiz. Bu davada Sağlı-Sen çalışanları ve sağlık çalışanları değil, siyasetçilerimizde vardır. Biz onlar ile beraber inşallah daha iyi yerlere gelmek için gerek ülkemiz gerekse ilimize daha iyi hizmet edebilmek için elimizden geleni yapacağız yapmaya da devam edeceğiz. Şuan 4. Olağan Genel Kurulu Kongremiz var. Bu kongremiz inşallah ilimiz için hayırlara vesile olur, bundan sonraki hedefimiz ise arkadaşlarımızla beraber 8 binlere ulaşarak Diyarbakır’ı en iyi şekilde temsil etmek.

DİYARBAKIR'IN TEMSİLİYETİ ÖNEMLİ

Türkiye’nin her yerinde Diyarbakır’ı en iyi şekilde temsil etmek için var olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi kurulduğu günden bu güne kadar asla hiçbir idareciye, zorbaya, züllüme karşı boyun eğmedi ve eğmez. Bu sendika gücünü inancından, hizmetten alan sendikadır. Bu sendikanın değerleri vardır toplumun değerlerine, mazlumun ve mağdurun yanında olan bir sendikadır. Bu sendika bu toplumun bu değerlerin daha iyi yerlere götürmek için daha iyi çalışmalar yapacaktır. Rabbim bizi bu yolda utandırmasın, sizlere karşı mahcup duruma düşürmesin yar ve yardımcımız olsun” dedi

ENSARİOĞLU RAKİBİNE HEZİMET YAŞATTI

Daha sonra söz alan Doktor Mehmet Akdağ ise bütün üyelerin hak ve menfaatini koruyan, bütün sağlık camiasına değer veren bir anlayışı geliştirmek için Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanlığına aday olduğunu söyledi. Akdağ, kendisine yetki verildiği takdirde gerçekleştireceği ilk işin, memnuniyet anketi yaparak yol haritalarını belirlemek olduğunu dile getirmesi dikkat çekti.

DELGELERİN 131"İNİN OYUNU ALARAK SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından yapılan seçimde, 156 degeleden 8'i oy kullanmadı. Oylama sonucunda, Ensarioğlu rakibi Akdağ'ı hezimete uğratarak, delegelerden 131"inin oyunu olarak, bir kez daha güven tazeleyerek başkan seçildi. Akdağ ise, degelerden sadece 17 kişinin oyunu alması dikkat çekti. Ensarioğlu, kongre sonucunda delegelere hitaben teşekkür konuşması yaptı.

Kongreye, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Ebubekir Bal ve Oya Eronat, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. Katılımın yüksek olması da dikkat çekti.
Etiketler: |