Görüş Bildir

Diyarbakır'ın ilk katlı otoparkı açıldı

Diyarbakır'ın ilk katlı otoparkı açıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kentin otopark sorununu çözmek için Yenişehir İlçesi'nde inşa ettiği zemin artı iki kattan oluşan 720 araç kapasiteli çok katlı otopark hizmete girdi.

Dağkapı semtinde bulanan eski Doğum Hastanesi’nin bulunduğu arsaya inşa edilen çok katlı otopark yaklaşık 12 milyon TL’ye mal oldu. Otoparkın hizmete girmesiyle birlikte Hastaneler Caddesi’ndeki park sorunu da ortadan kalkmaya başladı.

KAPALI VEYA CEP OTOPARKLARI YAPILACAK

Otopark ve otopark sorunu hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Zehra Demir, kentte yoğun bir trafik sirkülasyonu olduğunu, birçok bölgede araçları park etme sorunu yaşandığını söyledi. Demir, park sorununu daha çok kapalı veya cep otoparkları yaparak çözmeye yönelik çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Son bir aydır otoparkı işletmeye başladıklarını bildiren Demir, "Kentteki alışkanlıkları değiştirmemiz biraz zaman alacak. Daha çok araç kullanıcıları hep yol boyu ve yol kenarlarında park etmeyi tercih ediyorlar. Bu da trafikte büyük aksamalara neden oluyor. Bu nedenle daha çok kapalı otoparkların tercih edilmesini rica ediyoruz" dedi.  
Etiketler: | |