Görüş Bildir

Köy yolları onarılıyor!

Köy yolları onarılıyor!

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’in talimatıyla kırsal mahallelerde yapılan hizmetler vatandaşların takdirini topluyor.

Bismil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yapılan hizmetlerle kırsal mahalleler kalkınırken, başlatılan çalışmalar ise aralıksız sürüyor. Çalışmalar kapsamında tamamlanan, Kamışlı- Misket, Karapar, Yenice - Koğu ve Doruk - Selamet kırsal mahaller arasında yapılan stabilize yol çalışmaları ile kırsal mahalle sakinlerinden Bismil Belediyesine tam puan verildi. Köy içi yolları ve kırsal mahalle ulaşımına önem veren Bismil Belediyesi kırsal mahallelerde devam eden köy yolları ve köy içi yol yapım çalışmalarını yaklaşan bahar ayları öncesi hızlandırdı. Bismil ilçe merkezine uzakta bulunan Misket, Yukarı Darlı, Köşk, mahallesine çıkartma yapan Bismil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler köy içi yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyip mahalle sakinleriyle fikir alışverişinde bulundu.

Mahalleli çalışmalardan memnun

Köy içi yol çalışmalarının yapıldığı alanda açıklamalarda bulunan Başören Mahalle Muhtarı Hasan Gültekin Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç’e teşekkürlerini iletti. Gültekin, "Belediye Başkanımız Turgay Gülenç’e mahalle sakinlerim adına minnettarlığımı iletiyorum. Hem köy içi yollar hem de çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor. Çocuklarımız okullarına çamurlu yollardan gitmeyecek. Araçlarımız çamura saplanmayacak. Rahat ve sıkıntısız bir bahar geçireceğiz. Allah belediye başkanımızdan ve tüm belediye çalışanlarından razı olsun" dedi.

"Ne söz verdiysek yerine getiriyoruz"

Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç yaptığı açıklamada; ne söz verdiyse yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Gülenç, "Halkımızın istekleri doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Belediye olarak sınırlarımız içerisindeki tüm mahallelerde bu çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Belirli çalışma periyotları içerisinde diğer tüm kırsal mahallelere de aynı hizmeti götürmeye devam edeceğiz. Bütün planlarımızı programlarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Bismil Belediyesi olarak hummalı bir çalışma dönemine girmiş bulunmaktayız. Fen İşleri müdürlüğünün de devreye girmesiyle hem mahalle muhtarlarımız hem de mahalle sakinlerimizle koordineli bir şekilde çalışarak hizmetin gitmediği hiçbir yer bırakmayacağız. İnşallah bu çalışmalarımızı kısa sürede bitirerek daha güzel, daha yaşanılabilir bir Bismil'le kavuşmuş oluruz'' diye konuştu.
Etiketler: | | |