Görüş Bildir

Siverek semt pazarı esnafından ABD?ye dolar protestosu

Siverek semt pazarı esnafından ABD?ye dolar protestosu

Siverek?teki semt pazarı esnafı ABD?nin yaptırım tutumuna tepki gösterdi. ?Allah bize yeter? yazılı pankart açan esnaf, ?Gerekirse kuru ekmek ve soğana tabi oluruz? dedi.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde semt pazarı esnafı, ABD'nin tutumuna tepki gösterdi. Ofis Mahallesi'ndeki semt pazarında toplanan ve "Allah bize yeter" yazılı pankart açan esnaf, yanlarında getirdikleri ekmek ve soğanla, "Gerekirse ekmek ve soğan yeriz ama baskılara teslim olmayız" şeklinde sloganlar atarak, ABD'nin tutumunu protesto etti.

“BİZİ YILDIRAMAZ”

Grup adına açıklama yapan Semt Pazarı Derneği Başkanı Hüseyin Demirkan, esnaf olarak Türkiye'nin geleceği için maddi ve manevi ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirterek, "Atalarımız bize bu ülkeyi, kanlarıyla, canlarıyla mücadele ederek miras bıraktı. Dış güçlerin ekonomi savaşları bizi yıldıramaz." dedi.

“KURU EKMEK VE SOĞANA TABİ OLURUZ”

Birlik, beraberlik vurgusu yapan Demirkan, "Ülkemizin refahı için gerekirse kuru ekmek ve soğana tabi oluruz ama asla dış güçlerin müdahalelerini kabul etmeyiz, teslim olmayız. İş adamlarımızdan ve tüm vatandaşlardan bu ülkeye sahip çıkmalarını istiyoruz. Nasıl ki 15 Temmuz'da ülkemize sahip çıktıysak şimdi de sahip çıkabiliriz." ifadelerini kullandı.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.
Etiketler: | | |