Görüş Bildir

Açı HABERLERÄ°

"Acısı" 91 ülkeyi yaktı

Türkiye, ocak-eylül döneminde 91 ülkeye 3 milyon 943 bin dolarlık pul biber ihracatı gerçekleştirdi.
Ekmeklerini

Ekmeklerini "acı"dan çıkartıyorlar

Şanlıurfa'da isot üretiminde çalışan kadınlar, hem kentin ekonomisine hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyor.
Askeri araca bombalı tuzak: 7 şehit

Askeri araca bombalı tuzak: 7 şehit

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler, asfaltın altına tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlada, 1'i astsubay, 6'sı uzman çavuş, 7 asker şehit oldu, 2 asker de ağır yaralandı.
Sevince Acı Üstüne Acı

Sevince Acı Üstüne Acı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Özbek köyü nüfusuna kayıtlı Kaya ailesi 1 gün içerisinde hem düğün hem cenaze törenleri yapmak zorunda kalarak büyük acılar yaşadı. Kaya ailesinin köydeki düğününde yaşanan kazada, 11 kişi yaralanırken, Diyarbakır'da yakınları olan emekli öğrtemin Abdullah Kaya'nın kalp krizi ile yaşamını yitirdiğini öğrendi.
Her Kurban Bayramı evlat acıları tazeleniyor

Her Kurban Bayramı evlat acıları tazeleniyor

Diyarbakır'da 67 Ekim 2014'te Kurban Bayramı'nda et dağıtırken PKK yandaşlarınca vahşice katledilen gençlerin aileleri, bir bayramı daha buruk geçiriyor Katledilen gençlerden Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz: "Hiç unutamıyoruz. Acımız dün nasılsa bugün de aynı. Ölene kadar da bunu unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bayram geldiği zaman acımız tazeleniyor" Hüseyin Dakak'ın babası Öztekin Dakak: "Aradan 4 yıl değil, 100 yıl da geçse acımız aynıdır. Allah bu acıyı kimse göstermesin"

"Tadı acı çikolata almayın"

Bayramda ikram için şeker ve çikolata alınırken merdiven altı üretime dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulunan sektör yetkililerine göre çikolatada kilogram fiyatı 2225, şekerde ise 10 liradan düşük ürünlerin içeriğinin kontrol edilmesi gerekiyor =

"Rızkımız acıdan çıkıyor"

Ailesine destek olmak için 18 yıldır isot üretiminde çalışan Feride Polat, bu sayede çocuklarını okutuyor Eşinin 5 yıl önce çalıştığı inşattan düşerek engelli olması üzerine yükü daha da artan kadın, kalp hastası olmasına rağmen bir yandan yazın kavurucu sıcağında acı isot yaparken diğer yandan da evinde çocuklarının ve eşinin bakımını üstleniyor Feride Polat: "İsot Urfa'nın olmazsa olmazı, bu yüzden en iyi isotu yapmak için çalışıyoruz. Çok uğraşırsan, emek verirsen lezzetli bir ürün ortaya çıkıyor. Ne yapalım bizim rızkımız da bu acıdan çıkıyor, o yüzden işimizi seviyoruz"
Acı haberlerı peş peşe geldi

Acı haberlerı peş peşe geldi

Dün peş peşe yürekleri dağlayan ölüm haberleri Diyarbakır'ı yasa boğdu. 10 gündür aranan Yusuf Yılmaz'ın cansız bedeni dün sulama kanalında bulunurken, serinlemek için kanala giren iki kardeşin de cesedine ulaşıldı.
Kendi acılarını unuttular

Kendi acılarını unuttular

Kayıp Ecrin'in babası: Kendi acımızı unuttuk, Leyla ve Eylül'e ağlıyoruz
Acıları hala taze!

Acıları hala taze!

Diyarbakır'da 15 yıl önce 75 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasından yaralı kurtulanlar, halen kazanın üzüntüsünü ve şokunu yaşıyor.
Acıları hala taze!

Acıları hala taze!

Diyarbakır'da dershane önünde gerçekleştirilen 6'sı öğrenci 7 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıda evlatlarını yitiren ailelerin acısı ilk günkü gibi taze.
Aksu'nun acı günü!

Aksu'nun acı günü!

İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu, önceki gün vefat eden amcasınınoğlu Av. Mustafa Günşat Aksu'nun taziyesinde yer alarak, taziyeleri kabul ediyor.
Kadınların

Kadınların "acıyla imtihanı"

Şanlıurfa'da kentin simgelerinden isotun üretimi yapan kadınlar, sıcak hava ve biberin acısının etkisine aldırmadan çalışarak, aile bütçelerine katkıda bulunuyor.
Dinmeyen bir acı!

Dinmeyen bir acı!

15 ton patlayıcı kullanılarak Dürümlü'de şehit edilen 16 kişi dün mevlit ve gözyaşlarıyla anıldı. Dinmeyen acının hakim olduğu köyde çocuklarını kaybeden anneler, ağıtlar yaktı.
Tan'dan HDP çıkışı!

Tan'dan HDP çıkışı!

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan Türkiye'de devletin, AKP'nin, CHP'nin, MHP'nin bütün yanlışlarını söylediklerini ve siyasetlerinin ana ekseninin bu olduğunu belirterek, "Ama, HDP PKK'nın da yanlışına yanlış diyebilmeli. Ana mesele budur. HDP kendi siyasetini üretmelidir" dedi.