Görüş Bildir

adalet HABERLERÄ°

HDP mitingine saldırı davasında savcılık mütalaasını açıkladı

HDP mitingine saldırı davasında savcılık mütalaasını açıkladı

Diyarbakır'daki HDP mitingine yapılan saldırıyla ilgili görülen davada, savcılık mütalaasını sundu. Sanıklar Orhan Gönder, İsmail Korkmaz ve Mustafa Kılınç hakkında ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.
Ey Adalet Neredesin?

Ey Adalet Neredesin?

Dönemin egemen güçlerin organizasyonuyla "kaza" süsü verilen suikastle şehit edilen Yönetim Kurulu Başkanımız M. Emin Altındağ ve arkadaşının vefatının 19. yılında rahmetle anarken, sis perdesinin aralanması için "adaletin tecellisi" çağrısında bulunuyoruz.
126 bin öğrenci

126 bin öğrenci "hukuk ve adaleti" seçti

Öğrencilerde hukuk bilincinin geliştirilmesi, hak, özgürlük ve sorumluluklarının farkında, adil bireyler yetiştirilmesi amacıyla ortaöğretim müfredatına alınan "hukuk ve adalet" dersini, bu eğitim yılında seçen öğrenci sayısı 126 bin oldu.

"Hukuk ve adalet" dersi 8. sınıf müfredatında

- "Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız ortak çalışma neticesinde ortaokul 6. ve 7. sınıflarda seçmeli olarak alınabilen hukuk ve adalet dersi, bu yıldan itibaren 8. sınıf müfredatına da girdi"

"Hukuk ve Adalet" dersinin kapsamı genişletildi

Öğrencilerde hukuk bilincinin geliştirilmesi, hak, özgürlük ve sorumluluklarının farkında, adil bireyler yetiştirilmesi amacıyla 5 yıl önce ortaöğretim müfredatına alınan "hukuk ve adalet" dersi, yeni öğretim yılında 8. sınıflarda da seçmeli ders olarak okutulacak.
Eski başbakanlık binası, Adalet Bakanlığına tahsis edildi

Eski başbakanlık binası, Adalet Bakanlığına tahsis edildi

Binanın bulunduğu bölgenin, "Adalet Kampüsü" olarak düzenlenmesi hedeflenirken, uzun yıllar çeşitli görüşmelere ve temaslara şahitlik eden başbakanlık makam katı da müzeye dönüştürülecek.
Türk adaleti darbecilerden hesap sordu

Türk adaleti darbecilerden hesap sordu

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin Diyarbakır, Siirt, Elazığ, Mardin ve Batman'daki davalarda, aralarında darbecilerin sözde atama listesinde yer alanların da bulunduğu sanıklar en ağır cezalara çarptırıldı
Dosyada tek şüpheli yok!

Dosyada tek şüpheli yok!

Diyarbakır Barosu?nun Tahir Elçi için başlattığı adalet eylemi 122'nci haftasında.
Kadınlara 'Adalet' konferansı verildi

Kadınlara 'Adalet' konferansı verildi

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında 'Adalet ve Hakkaniyet Bağlamında Kadın' konulu konferans verildi.

"İslam ile barışık değilse adaleti ve saadeti tesis edemez"

Diyarbakır?da gerçekleşen Aşura etkinliğinde, yeryüzünde İslam ile barışık olmayan hiçbir sistemin adaleti ve saadeti tesis edemeyeceği vurgulandı.
Kamu  Denetçiliği Kurumu

Kamu Denetçiliği Kurumu "UYAP"ı kullanabilecek

Adalet Bakanlığı, Ulusal Yargı Ağı Platformunu (UYAP) vatandaşın idarelerle yaşadığı sorunlara ilişkin başvuruları değerlendiren Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) kullanımına sundu.
Savcılardan kormayınız

Savcılardan kormayınız

Adalet meslek Yüksekokulu'nda "Cumhuriyet Savcılarının görev ve fanksiyonları" koulu konferans verilirken, Yüksekokul Müdürü Ergün, "Hukuku uygulayan insanlardan korkmamak gerekir" dedi.
Türk adaleti FETÖ sanıklarından hesap soruyor

Türk adaleti FETÖ sanıklarından hesap soruyor

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından yurt genelinde açılan davalarda, hazırladıkları hain darbe planıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve seçilmiş hükümetine karşı 15 Temmuz'da harekete geçen örgüt mensupları ile örgüte destek sağlayanlar hakim karşısına çıkarılıyor.

"İstinaf"a yeni düzenlemeler geliyor

Adalet Bakanlığınca hazırlanan kanun tasarısı taslağının yasalaşmasıyla istinaf mahkemelerinde ihtisaslaşmanın sağlanması, yargılamaların kısa sürede tamamlanması amacıyla yeni düzenlemeler hayata geçirilecek.
Adalete 10 bin kadro!

Adalete 10 bin kadro!

ADALET Bakanlığı tarafından hakim ve savcı başta olmak üzere 2017 yılında 10 binden fazla personel alımı yapılması planlanıyor. 3500 hakim ve savcı alımına ilişkin sınav süreci devam ederken, Haziran ayında da 2750 hakim ve savcı daha alınacak.
Hükümlü ve tutuklu çocuklar, satranç ile tanışacak

Hükümlü ve tutuklu çocuklar, satranç ile tanışacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu arasında, ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklu çocukların, satranç sporu ile topluma kazandırılmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
Adaleti bekliyorlar

Adaleti bekliyorlar

15 Temmuz sürecine kadar sayısız kumpaslar kuran FETÖ/PDY, en büyük mağduriyetleri de İslamî camialara yaşattı. Komplolarla açılan davaların yargıçları terörist olarak tutuklanırken mağdur edilen binlerce kişi ise cezaevlerinde adalet bekliyor.
Esnafa primde adalet

Esnafa primde adalet

Toplumun önemli bir kısmı sosyal yaşamda önemli işlevler üstlenen esnaf ve sanatkarlarımız ile onların teşkilatları oluşturuyor.
Adalete teslim ol

Adalete teslim ol

Mardin'in Nusaybin ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda ele geçirilen kadın teröriste ait not defteri, güvenlik güçlerince ailesine teslim edildi.
Adalet Bakanı Bozdağ 'yargı' ve 'adalet' hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu

Adalet Bakanı Bozdağ 'yargı' ve 'adalet' hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yargının; iktidarın, paralel güçlerin veya başka bir gücün elinde olmasını ülke ve hukuk devleti için en büyük tehlike olarak gördüklerini belirterek, yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığının her daim güçlü olması için ellerinden geleni yaptıklarını, yapmaya devam edeceklerini söyledi