Gr Bildir

adalet HABERLERİ

Karamollaoğlu: Adaletli olmak zorundayız

Karamollaoğlu: Adaletli olmak zorundayız

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Adaletli olmak zorundayız. 'Eş, akraba' diye atama yapmayacağız. Ehil olan kimse ona grev vermek zorundayız. Hakimlerimize de sesleniyorum; siz adaletli olmak zorundasınız. Sizin korkma lksnz yok. Kimseyi dinlemeden doğru olanı yapın. Allah rızası iin talimatla hkm ve karar vermeyin. Verirseniz bunun hesabı size sorulur" dedi.
HDP mitingine saldırı davasında savcılık mtalaasını aıkladı

HDP mitingine saldırı davasında savcılık mtalaasını aıkladı

Diyarbakır'daki HDP mitingine yapılan saldırıyla ilgili grlen davada, savcılık mtalaasını sundu. Sanıklar Orhan Gnder, İsmail Korkmaz ve Mustafa Kılın hakkında ayrı ayrı ağırlaştırılmış mebbet hapis cezası istendi.
Ey Adalet Neredesin?

Ey Adalet Neredesin?

Dnemin egemen glerin organizasyonuyla "kaza" ss verilen suikastle şehit edilen Ynetim Kurulu Başkanımız M. Emin Altındağ ve arkadaşının vefatının 19. yılında rahmetle anarken, sis perdesinin aralanması iin "adaletin tecellisi" ağrısında bulunuyoruz.
126 bin ğrenci

126 bin ğrenci "hukuk ve adaleti" seti

ğrencilerde hukuk bilincinin geliştirilmesi, hak, zgrlk ve sorumluluklarının farkında, adil bireyler yetiştirilmesi amacıyla ortağretim mfredatına alınan "hukuk ve adalet" dersini, bu eğitim yılında seen ğrenci sayısı 126 bin oldu.

"Hukuk ve adalet" dersi 8. sınıf mfredatında

- "Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız ortak alışma neticesinde ortaokul 6. ve 7. sınıflarda semeli olarak alınabilen hukuk ve adalet dersi, bu yıldan itibaren 8. sınıf mfredatına da girdi"

"Hukuk ve Adalet" dersinin kapsamı genişletildi

ğrencilerde hukuk bilincinin geliştirilmesi, hak, zgrlk ve sorumluluklarının farkında, adil bireyler yetiştirilmesi amacıyla 5 yıl nce ortağretim mfredatına alınan "hukuk ve adalet" dersi, yeni ğretim yılında 8. sınıflarda da semeli ders olarak okutulacak.
Eski başbakanlık binası, Adalet Bakanlığına tahsis edildi

Eski başbakanlık binası, Adalet Bakanlığına tahsis edildi

Binanın bulunduğu blgenin, "Adalet Kamps" olarak dzenlenmesi hedeflenirken, uzun yıllar eşitli grşmelere ve temaslara şahitlik eden başbakanlık makam katı da mzeye dnştrlecek.
Trk adaleti darbecilerden hesap sordu

Trk adaleti darbecilerden hesap sordu

FET'nn 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin Diyarbakır, Siirt, Elazığ, Mardin ve Batman'daki davalarda, aralarında darbecilerin szde atama listesinde yer alanların da bulunduğu sanıklar en ağır cezalara arptırıldı
Dosyada tek şpheli yok!

Dosyada tek şpheli yok!

Diyarbakır Barosu?nun Tahir Eli iin başlattığı adalet eylemi 122'nci haftasında.
Kadınlara 'Adalet' konferansı verildi

Kadınlara 'Adalet' konferansı verildi

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 8 Mart Dnya Kadınlar Gn etkinlikleri kapsamında 'Adalet ve Hakkaniyet Bağlamında Kadın' konulu konferans verildi.

"İslam ile barışık değilse adaleti ve saadeti tesis edemez"

Diyarbakır?da gerekleşen Aşura etkinliğinde, yeryznde İslam ile barışık olmayan hibir sistemin adaleti ve saadeti tesis edemeyeceği vurgulandı.
Kamu  Denetiliği Kurumu

Kamu Denetiliği Kurumu "UYAP"ı kullanabilecek

Adalet Bakanlığı, Ulusal Yargı Ağı Platformunu (UYAP) vatandaşın idarelerle yaşadığı sorunlara ilişkin başvuruları değerlendiren Kamu Denetiliği Kurumunun (KDK) kullanımına sundu.
Savcılardan kormayınız

Savcılardan kormayınız

Adalet meslek Yksekokulu'nda "Cumhuriyet Savcılarının grev ve fanksiyonları" koulu konferans verilirken, Yksekokul Mdr Ergn, "Hukuku uygulayan insanlardan korkmamak gerekir" dedi.
Trk adaleti FET sanıklarından hesap soruyor

Trk adaleti FET sanıklarından hesap soruyor

FET'nn darbe girişiminin ardından yurt genelinde aılan davalarda, hazırladıkları hain darbe planıyla Trkiye Cumhuriyeti Devleti ve seilmiş hkmetine karşı 15 Temmuz'da harekete geen rgt mensupları ile rgte destek sağlayanlar hakim karşısına ıkarılıyor.

"İstinaf"a yeni dzenlemeler geliyor

Adalet Bakanlığınca hazırlanan kanun tasarısı taslağının yasalaşmasıyla istinaf mahkemelerinde ihtisaslaşmanın sağlanması, yargılamaların kısa srede tamamlanması amacıyla yeni dzenlemeler hayata geirilecek.
Adalete 10 bin kadro!

Adalete 10 bin kadro!

ADALET Bakanlığı tarafından hakim ve savcı başta olmak zere 2017 yılında 10 binden fazla personel alımı yapılması planlanıyor. 3500 hakim ve savcı alımına ilişkin sınav sreci devam ederken, Haziran ayında da 2750 hakim ve savcı daha alınacak.
Hkml ve tutuklu ocuklar, satran ile tanacak

Hkml ve tutuklu ocuklar, satran ile tanacak

Adalet Bakanl Ceza ve Tevkifevleri Genel Mdrl ile Trkiye Satran Federasyonu arasnda, ceza infaz kurumunda bulunan hkml ve tutuklu ocuklarn, satran sporu ile topluma kazandrlmasna ynelik i birlii protokol imzaland.
Adaleti bekliyorlar

Adaleti bekliyorlar

15 Temmuz srecine kadar saysz kumpaslar kuran FET/PDY, en byk maduriyetleri de slam camialara yaatt. Komplolarla alan davalarn yarglar terrist olarak tutuklanrken madur edilen binlerce kii ise cezaevlerinde adalet bekliyor.
Esnafa primde adalet

Esnafa primde adalet

Toplumun nemli bir ksm sosyal yaamda nemli ilevler stlenen esnaf ve sanatkarlarmz ile onlarn tekilatlar oluturuyor.
Adalete teslim ol

Adalete teslim ol

Mardin'in Nusaybin ilesinde blc terr rgtne ynelik operasyonda ele geirilen kadn terriste ait not defteri, gvenlik glerince ailesine teslim edildi.