Görüş Bildir

darbe HABERLERÄ°

Uyuşturucuya büyük darbe!

Uyuşturucuya büyük darbe!

Narkotik polislerince, geçen yıl uyuşturucu tacirlerine büyük darbe vurulan operasyonlarda 215 bin 426 şüpheli gözaltına alındı.
Biltaci cezaevinde beyin kanaması geçirdi

Biltaci cezaevinde beyin kanaması geçirdi

Mısır'daki darbenin ardından Rabia Meydanı'nda düzenlenen gösterilerde güvenlik güçlerince öldürülen Esma'nın babası Muhammed el-Biltaci tutulduğu cezaevinde beyin kanaması geçirdi
ABD Venezuela sınırına askerleri gönderdi!

ABD Venezuela sınırına askerleri gönderdi!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu destekleyen Rusya, ABD'nin Güney Amerika ülkesinin sınırına özel kuvvetler askerlerini gönderdiğini duyurdu.
DEAŞ'a

DEAŞ'a "üst düzey" darbe

Terör örgütü DEAŞ'a yönelik etkin ve kararlı mücadelesini sürdüren Türkiye, geçen ay düzenlenen operasyonlarla örgüte ağır darbe vurdu.
FETÖ Hava Üssü davası

FETÖ Hava Üssü davası

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin tutuklanan dönemin 2. Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 8. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Deniz Kartepe ve 2. Birleştirilmiş Hava Hareket Merkezi Amiri Kurmay Albay Bülent Gürdoğan'ın yargılanmasına devam edildi.
Emperyalistlerin darbesinin; 38. yılı

Emperyalistlerin darbesinin; 38. yılı

Türk demokrasi tarihinde "kara bir leke olarak yerini alan 12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 38 yıl geçti.
Adli tatil başladı!

Adli tatil başladı!

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin çeşitli mahkemelerde görülen çok sanıklı davalara adli tatil boyunca devam edilecek.
?Bu kez darbeler ezanı değil ezanlar darbeyi susturdu?

?Bu kez darbeler ezanı değil ezanlar darbeyi susturdu?

15 Temmuz darbe girişimi esnasında okunan ezan ve salaların önemine değinen Diyarbakır İl Müftüsü Karabayır ?Bu kez darbeler ezanı değil, ezanlar darbeyi susturdu.? dedi.
PKK'ya çok ağır darbe

PKK'ya çok ağır darbe

PKK'nın sözde "İskandinavya sorumlusu" olan ve kırmızı bültenle aranan C.D, Danimarka'da yakalandı. Tunceli'nin Ulukale köyünde 1994'te 7 sivilin öldürüldüğü olayın faillerinden, kırmızı bültenle aranan DHKP/C mensubu S.G, ise İspanya'da yakalandı.

"HDP bütün darbelerin karşısında durmuştur"

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen: "HDP hiç ayrım yapmaksızın, sonunda kim cezalandırılmış ya da kim sebep olmuş olursa olsun bütün darbelerin karşısında durmuştur"
Diyarbakır'daki  darbe davası görüldü

Diyarbakır'daki darbe davası görüldü

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin tutuklanan dönemin 2. Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 8. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Deniz Kartepe ve 2. Birleştirilmiş Hava Hareket Merkezi Amiri Kurmay Albay Bülent Gürdoğan'ın yargılanmasında devam edildi
Tefecilere Şok Darbe

Tefecilere Şok Darbe

Tefecilere yönelik 8 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 33 kişi gözaltına alındı. Zanlıların hesap hareketleri incelendiğinde, örgütün yaklaşık 1 milyar lira haksız kazanç sağladığı tespit edildi.
Şırnak'taki FETÖ/PDY'nin darbe girişimine ilişkin dava

Şırnak'taki FETÖ/PDY'nin darbe girişimine ilişkin dava

Dönemin 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı tümgeneral Abdullah Baysar'ın da aralarında bulunduğu 20'si tutuklu 427 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Kripto FETÖ'cüler!

Kripto FETÖ'cüler!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt imamlarıyla ankesörlü telefonlarla irtibat kurdukları tespit edilince deşifre olan Düzce İl Jandarma eski Komutanı Kıdemli Albay Yılmaz Ö. ve emekli Yarbay Yaşar K. hakkında iddianame hazırlandı.
Bin Bella kitaplaştı!

Bin Bella kitaplaştı!

Gazeteci Yazar Uzun "Ahmet Bin Bella'nın direnişin öncülüğünü yapma ve Cezayir?in ilk Cumhurbaşkanı olma süreci kitapta detaylarıyla ele alınıyor" dedi.
PKK'ya şok darbe!

PKK'ya şok darbe!

İÇİŞLERİ Bakanlığı, son bir haftada ülke genelinde yürütülen iç güvenlik operasyonlarında, terörden arananlar listesinin Kırmızı kategorisinde yer alan 'Kemal' kod adlı Medeni Sayılgan, Yeşil kategoride yer alan 'Demhat Cilo' kod adlı Eyüp Çelik ve Gri kategoride yer alan 'Soro Amet' kod adlı Mehmet Rehber Çetin ile 'Harun Munzur' kod adlı Maşallah Malazgirt adlı teröristlerin aralarında bulunduğu 45 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
47 yıl önce!

47 yıl önce!

Demokrasiye vurulan ikinci darbe olarak tarihteki yerini alan 12 Mart 1971 Muhtırası, karanlık bir sayfa olarak hafızalardaki tazeliğini koruyor.
Darbe üzerine darbe

Darbe üzerine darbe

Bülbül ve Raco'nun ardından Şeyh Hadid kurtarılan üçüncü belde oldu. Bafliun köyü ve dağı ile Halilo, Soğulcak ve Aranda köylerini teröristlerden temizlediğini duyurdu. Bafliun Dağı'nda teröristlerin çok sayıda tünelinin, mevzisinin olduğu biliniyordu.
Kapkaççılara büyük darbe!

Kapkaççılara büyük darbe!

Diyarbakır'da kapkaç ve yankesicilik yöntemiyle hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 15 şüpheliden 4'ü tutuklandı.
Adil Öksüz hakkında iade talepnamesi hazırlandı

Adil Öksüz hakkında iade talepnamesi hazırlandı

15 Temmuz darbe girişiminin kritik isimleri arasında yer alan firari Adil Öksüz için iade talepnamesi hazırlandı.