Görüş Bildir

darbe HABERLERİ

DEAŞ'a

DEAŞ'a "üst düzey" darbe

Terör örgütü DEAŞ'a yönelik etkin ve kararlı mücadelesini sürdüren Türkiye, geçen ay düzenlenen operasyonlarla örgüte ağır darbe vurdu.
FETÖ Hava Üssü davası

FETÖ Hava Üssü davası

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin tutuklanan dönemin 2. Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 8. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Deniz Kartepe ve 2. Birleştirilmiş Hava Hareket Merkezi Amiri Kurmay Albay Bülent Gürdoğan'ın yargılanmasına devam edildi.
Emperyalistlerin darbesinin; 38. yılı

Emperyalistlerin darbesinin; 38. yılı

Türk demokrasi tarihinde "kara bir leke olarak yerini alan 12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 38 yıl geçti.
Adli tatil başladı!

Adli tatil başladı!

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin çeşitli mahkemelerde görülen çok sanıklı davalara adli tatil boyunca devam edilecek.
“Bu kez darbeler ezanı değil ezanlar darbeyi susturdu”

“Bu kez darbeler ezanı değil ezanlar darbeyi susturdu”

15 Temmuz darbe girişimi esnasında okunan ezan ve salaların önemine değinen Diyarbakır İl Müftüsü Karabayır “Bu kez darbeler ezanı değil, ezanlar darbeyi susturdu.” dedi.
PKK'ya çok ağır darbe

PKK'ya çok ağır darbe

PKK'nın sözde "İskandinavya sorumlusu" olan ve kırmızı bültenle aranan C.D, Danimarka'da yakalandı. Tunceli'nin Ulukale köyünde 1994'te 7 sivilin öldürüldüğü olayın faillerinden, kırmızı bültenle aranan DHKP/C mensubu S.G, ise İspanya'da yakalandı.

"HDP bütün darbelerin karşısında durmuştur"

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen: "HDP hiç ayrım yapmaksızın, sonunda kim cezalandırılmış ya da kim sebep olmuş olursa olsun bütün darbelerin karşısında durmuştur"
Diyarbakır'daki  darbe davası görüldü

Diyarbakır'daki darbe davası görüldü

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin tutuklanan dönemin 2. Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 8. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Deniz Kartepe ve 2. Birleştirilmiş Hava Hareket Merkezi Amiri Kurmay Albay Bülent Gürdoğan'ın yargılanmasında devam edildi
Tefecilere Şok Darbe

Tefecilere Şok Darbe

Tefecilere yönelik 8 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 33 kişi gözaltına alındı. Zanlıların hesap hareketleri incelendiğinde, örgütün yaklaşık 1 milyar lira haksız kazanç sağladığı tespit edildi.
Şırnak'taki FETÖ/PDY'nin darbe girişimine ilişkin dava

Şırnak'taki FETÖ/PDY'nin darbe girişimine ilişkin dava

Dönemin 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı tümgeneral Abdullah Baysar'ın da aralarında bulunduğu 20'si tutuklu 427 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Kripto FETÖ'cüler!

Kripto FETÖ'cüler!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt imamlarıyla ankesörlü telefonlarla irtibat kurdukları tespit edilince deşifre olan Düzce İl Jandarma eski Komutanı Kıdemli Albay Yılmaz Ö. ve emekli Yarbay Yaşar K. hakkında iddianame hazırlandı.
Bin Bella kitaplaştı!

Bin Bella kitaplaştı!

Gazeteci Yazar Uzun "Ahmet Bin Bella'nın direnişin öncülüğünü yapma ve Cezayir’in ilk Cumhurbaşkanı olma süreci kitapta detaylarıyla ele alınıyor" dedi.
PKK'ya şok darbe!

PKK'ya şok darbe!

İÇİŞLERİ Bakanlığı, son bir haftada ülke genelinde yürütülen iç güvenlik operasyonlarında, terörden arananlar listesinin Kırmızı kategorisinde yer alan 'Kemal' kod adlı Medeni Sayılgan, Yeşil kategoride yer alan 'Demhat Cilo' kod adlı Eyüp Çelik ve Gri kategoride yer alan 'Soro Amet' kod adlı Mehmet Rehber Çetin ile 'Harun Munzur' kod adlı Maşallah Malazgirt adlı teröristlerin aralarında bulunduğu 45 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
47 yıl önce!

47 yıl önce!

Demokrasiye vurulan ikinci darbe olarak tarihteki yerini alan 12 Mart 1971 Muhtırası, karanlık bir sayfa olarak hafızalardaki tazeliğini koruyor.
Darbe üzerine darbe

Darbe üzerine darbe

Bülbül ve Raco'nun ardından Şeyh Hadid kurtarılan üçüncü belde oldu. Bafliun köyü ve dağı ile Halilo, Soğulcak ve Aranda köylerini teröristlerden temizlediğini duyurdu. Bafliun Dağı'nda teröristlerin çok sayıda tünelinin, mevzisinin olduğu biliniyordu.
Kapkaççılara büyük darbe!

Kapkaççılara büyük darbe!

Diyarbakır'da kapkaç ve yankesicilik yöntemiyle hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 15 şüpheliden 4'ü tutuklandı.
Adil Öksüz hakkında iade talepnamesi hazırlandı

Adil Öksüz hakkında iade talepnamesi hazırlandı

15 Temmuz darbe girişiminin kritik isimleri arasında yer alan firari Adil Öksüz için iade talepnamesi hazırlandı.
Ne FETÖ'cüyüm  ne darbeciyim!

Ne FETÖ'cüyüm ne darbeciyim!

Tutuklu sanık Yılmaz, Cumhurbaşkanı'nın televizyonda çağrı yapmasından 7 dakika önce darbeye karşı emir yayımladığını belirterek, "Ne FETÖ'cüyüm, ne darbeciyim. Laik, demokratik, sosyal hukuk devletine inanan bir Türk subayıyım" iddiasında bulundu.
Darbe zirvesi yapmışlar!

Darbe zirvesi yapmışlar!

Diyarbakır'da FETÖ'nün darbe girişimi gecesi jandarma imamlarından emir ve talimat aldığı iddiasıyla tutuklanan asker hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Silopi'deki FETÖ'nün darbe girişimi davası

Silopi'deki FETÖ'nün darbe girişimi davası

Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Şırnak'ın Silopi ilçesinde konuşlu Özel Kuvvetler Harekat Üssü'nde (ÖKHÜ) yaşananlara ilişkin haklarında 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıla kadar hapis cezası talep edilen 15'i tutuklu 19 sanığın yargılanmasına başlandı.