Görüş Bildir

detoks HABERLERÄ°

 9 Öneri

9 Öneri

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından birisi olan obezite ve fazla kilolardan korunmak için pek çok kişi çeşitli diyet programlarına başvuruyor. Bunlar arasında ise özellikle son dönemlerde detoks programları öne çıkıyor.
Prof. Dr. Gümürdülü:

Prof. Dr. Gümürdülü: "Her detoks yöntemini uygulamayın"

İç Hastalıkları, Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, vücudu zehirli maddelerden temizleyen karaciğerin, zaman zaman detoksa ihtiyacı olduğunu söyledi.
Ağız ve diş detoksu için 8 öneri

Ağız ve diş detoksu için 8 öneri

Sabahın erken saatinde kaçınılmaz bir şekilde ağız kokusu yaşarız. Sebebi ise ağzımızın bakteri ve mikroorganizmalar içermesidir. Bu bakterilerin bazıları sağlığımız için faydalıdır ancak bazıları da zararlıdır.
Oruç, manevi detokstur

Oruç, manevi detokstur

Ramazan ayının oruç tutma, ibadet etmenin yanı sıra yalan söylememe, gıybet etmeme gibi kişinin nefis terbiyesini ve ruhsal arınmayı beraberinde getirdiğine dikkat çeken Psikiyatrist Uzm. Dr. Mahir Yeşildal, ?İslam dünyası ve oruca bu açıdan bakan Müslümanlar için oruç bir arınma vesilesi yani bir nevi manevi detokstur? dedi. Yeşildal, Ramazan?ın ailede ve toplumdaki birleştirici rolüne dikkat çekti.