Görüş Bildir

Dürümlü Katliamı HABERLERÄ°

Umreye gidecekler

Umreye gidecekler

Dürümlü katliamında hayatını kaybedenlerin yakınlarından 16 kadın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonu ile umreye gidecek olmanın sevincini yaşıyor.
40 yıl geçse de

40 yıl geçse de

Diyarbakır'ın Dürümlü mezrasında PKK'lı teröristlerin patlayıcı yüklü kamyonu infilak ettirdiği katliamda hayatını kaybeden 16 kişinin acısı unutulmuyor
Babaaa sen yoksun!

Babaaa sen yoksun!

PKK'lıların 15 ton patlayıcı yüklü kamyonu infilak ettirdiği saldırıda hayatını kaybedenlerin geride kalan yetimleri, katliam sonrası ilk Babalar Günü'nde özlem dolu.
Babaaa bak karne aldım

Babaaa bak karne aldım

Dürümlü mezrasında bomba yüklü kamyonu infilak ettirdiği katliamın yetim bıraktığı çocuklar karnelerini aldıktan sonra babalarının mezarına koştu.
Şehit Aylığı Bağlandı

Şehit Aylığı Bağlandı

Diyarbakır merkez Sur ilçesi Dürümlü mezrasında PKK tarafından yapılan saldırıda hayatını kaybeden 15 köylü için 492 bin lira terör tazminatı ödendi. Ayrıca her aileye aylık bağlanacak, birer kişi işe alınacak.
Dürümlü Gözü Yaşlı Bekliyor

Dürümlü Gözü Yaşlı Bekliyor

Tanışık köyü muhtarı Yaman "Cumhurbaşkanı'mızın ziyareti bizi memnun ediyor. Başımızın gözümüzün üstünde yeri var. Cumhurbaşkanı'mız bizim için, şehitlerimizi için geliyor. Bu acı hepimizin, tüm Türkiye'nin, 78 milyonun acısıdır"
Umutlu Bekleyiş

Umutlu Bekleyiş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan?ın, cumartesi günü ziyaret edeceği Tanışık köyünde hazırlıklara devam ediliyor. Köye, Cumhurbaşkanı Erdoğan?ın geleceği helikopter için pist yapılırken, köy yolları asfaltlandı.
Terör hayattan aldı, Hayalleri yarıda kaldı!

Terör hayattan aldı, Hayalleri yarıda kaldı!

15 ton patlayıcı yüklü kamyonu infilak ettirdiği katliamda hayatını kaybeden ve köy mezarlığında yan yana toprağa verilen 13 kişinin, geçen ay bir köy düğününde halay çektikleri görüntüler yürekleri burktu.
Aksoy İstihbari Tespitler Var!

Aksoy İstihbari Tespitler Var!

Erdoğan ve Yıldırım'ın Cumartesi günü yapacakları ziyaret öncesinde köyde bir dizi hazırlık yapılıyor. Vali Aksoy köyde incelemelerde bulunup, aileler görüşürken, "Dürümlü ile ilgili istihbarı bazı tespitler var" açıklamasını yaptı.
Şehit ilan edilsinler

Şehit ilan edilsinler

Dürümlü mezrasında PKK'nın bomba yüklü kamyonu patlatması sonucu 16 kişinin ölümünün ardından Tanışık Köyü'nde taziye ziyaretleri devam ediyor. Olayda 16 yakınını kaybeden Hacı Çelebi Yaman, "Akrabalarımız bilerek ya da bilmeyerek büyük bir faciayı canları pahasına önledi" dedi.
Onlar Susmadı

Onlar Susmadı

Diyarbakır'da bir çok oda ve STK'nın sessizliğe büründüğü Durumlu katliamına İslami STK'lar sessiz kalmadı. Dürümlü katliamının Roboski'den farklı olmadığını ifade edilirken, "Katliama sessiz kalmak insanlık suçudur" denildi.
Ailelerine Maaş Bağlanacak

Ailelerine Maaş Bağlanacak

Diyarbakır'a bağlı Dürümlü mezrasındaki katliamda hayatını kaybeden 16 kişinin yakınları, "sivil terör mağduru" olarak devlet desteğinden faydalanacak.
Özür Dilense Ne Değişir Ki?

Özür Dilense Ne Değişir Ki?

Diyarbakır'ın Dürümlü mezrası ve Tanışık köyündeki vatandaşlar, PKK'lı teröristlerce 15 ton patlayıcı yüklü kamyonla gerçekleştirilen katliamda kaybettikleri 16 canın acısını yaşıyor.
Kardeşliğimizi Bozamazlar

Kardeşliğimizi Bozamazlar

Yıldırım, "Sinsi plan yapan kalleş terör örgütünü engellemek için onların önüne çıkan ve hayatlarını bu yolda feda eden bütün kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Onlar bu ülke için şehit oldular"
O Araç mı?

O Araç mı?

Diyarbakır Dürümlü'de patlama sonrası terk edilmiş olarak bir otomobilin bulunduğu ortaya çıktı.
Matem Dinmiyor

Matem Dinmiyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Dürümlü mezrasında PKK'lı teröristlerin patlayıcı yüklü kamyonu infilak ettirmesi sonucu yakınlarını kaybeden aileler, başsağlığı dileklerini kabul ediyor.
Dürümlü Katliamı!

Dürümlü Katliamı!

Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü kamyonun infilak etmesi sonucu 16 kişinin hayatını kaybettiği, 23 kişinin yaralandığı saldırı, PKK'nın sivillere yönelik gerçekleştirdiği diğer katliamlar gibi hafızalardaki yerini aldı.
16 hayattan geriye kalan!

16 hayattan geriye kalan!

PKK'nın bomba yüklü kamyonunu patlatması sonucu hayatını kaybeden ve toplanan parçalardan ancak DNA testi ile kimlikleri tespit edilen 13 köylü gözyaşları içerisinde toprağa verildi.