Gr Bildir

engeller HABERLERİ

14 yaşındaki Muzaffer futbolla engelleri aştı

14 yaşındaki Muzaffer futbolla engelleri aştı

Şanlıurfa'da 4 ay nce ampute futbolla tanışan bedensel engelli 14 yaşındaki Muhammed Muzaffer elik, takımı ve ay-yıldızlı formayla başarılara imza atmak istiyor.
Engellerini yzerek aşıyorlar

Engellerini yzerek aşıyorlar

Diyarbakır'da, Genlik ve Spor Bakanlığının yaz spor okullarından yararlanan 45 engelli ocuğa, Seyrantepe Spor Tesisleri olimpik havuzda yzme eğitimi veriliyor.
Engeller kalksın!

Engeller kalksın!

Kayapınar Belediyesi tarafından engellilerin sosyal ve kltrel hayata katılımının sağlanması hedeflenen Engelsiz Yaşam Merkezi, Diyarbakır Bykşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla?yı ağırladı. Atilla, burada engellilerle nce halay, sonra da hatıra fotoğraf ektirdi.
Engelleri unuttu!

Engelleri unuttu!

Diyarbakır'da, drt duvar arasına sıkışmış hayatlarından kurtulmak ve yaşamlarına renk katmak iin başladıkları judoda yeteneklerini keşfeden grme engelli ocuk ve genler, başarılarını madalyalarla talandırırken engellerini de unuttu.
Engeller kalkacak

Engeller kalkacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca başlatılan alışmayla lke genelindeki eğitim ve sağlık yapıları, bakımevleri, kreşler ve ocuk oyun alanları engelli ocukların kullanımına uygun hale getirilecek.
Engeller kalkt, hafz says artt

Engeller kalkt, hafz says artt

Diyanet leri Bakanl Eitim Hizmetleri Genel Mdr Prof. Dr. Erba "28 ubat srecinde kurslarmzdan mezun olup, hafzlk belgesi alanlarn says ylda 2 binlere kadar dmt. Ancak engellerin kaldrlmasyla bu say hzla yukar kt. Geen yl 6 bin 500 civarnda hafzmz mezun oldu. u anda, Diyanet leri Bakanlnca 1975'ten itibaren kaytlar tutulan hafzlarn says 127 bine ulat"