Görüş Bildir

Kudüs HABERLERİ

Kudüs'ün hali 831 yıl sonra!

Kudüs'ün hali 831 yıl sonra!

İsrail Selahaddin Eyyubi'nin 2 Ekim 1187'de fethettiği Kudüs'ü Yahudileştirmeye devam ediyor. İsrail'in izlediği sistematik politikalar neticesinde şehirdeki Filistinli ve Yahudi nüfusu arasındaki fark giderek artıyor. ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıması iki devleti çözümü de ateşe attı.
Trump'ın küresel yalnızlığı!

Trump'ın küresel yalnızlığı!

Hukuk tanımaz tavrıyla dünyayı karşısına alan Sarı Şeytan Trump, ‘küresel kabadayılık’ peşinde koşarken ülkesini yalnızlığa sürükledi. Son olarak Türkiye’ye yönelik düşmanca adımlar atan Trump, Kudüs kararıyla BM’de yaşadığı hezimetin ikincisi ile karşı karşıya kaldı.
Siyonistler Mescid-i Aksa'yı bastı

Siyonistler Mescid-i Aksa'yı bastı

İşgal çetelerinin eşliğinde onlarca işgalci yahudi ve iki sözde milletvekili Mescid- i Aksa'ya baskın düzenledi.
Kudüs'ün doğusunda gerginlik

Kudüs'ün doğusunda gerginlik

Han- elAhmer'de yıkım ekiplerine tepki gösteren Filistinlilere müdahale eden İsrail askerleri, birçok Filistinliyi darp ederken bazılarını da gözaltına aldı
Kudüs'teki Hristiyan din adamlarından İsrail'e tepki

Kudüs'teki Hristiyan din adamlarından İsrail'e tepki

Kudüs'teki Hristiyan din adamları, Knesset üyesi bir milletvekilinin hazırladığı "İsrail'in kiliselere ait gayrimenkullere el koymasına izin veren yasa tasarısına" tepki gösterdi.
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın

Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail polisi eşliğindeki bir grup fanatik Yahudi'nin işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği belirtildi.
Kudüs'te Filistinlilerin

Kudüs'te Filistinlilerin "en büyük kandil" yürüyüşü

Ellerinde kandillerle yürüyen ve toplum merkezinde ramazan etkinliklerine katılan grup, Kudüs'ün tarihi Müslüman ve Arap kimliğine vurgu yaptı.
Yenikapı’da Kudüs ruhu

Yenikapı’da Kudüs ruhu

Erdoğan, 'Bunlar Siyonist, zalimler için yaşasın cehennem' derken, Kudüsdavasında İslam dünyasının sınıfta kaldığını söyledi.
Kudüs koreografisi hazırladı

Kudüs koreografisi hazırladı

Muş’ta İlci İnşaat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören öğrenciler, Gazze'deki Müslümanları katleden İsrail'e tepki göstererek, şehit olan Filistinler için Kur’an-ı kerim okuyup, 'Özgür Kudüs' koreografisi ile Müslümanlara destek oldu.
Kudüs için yürüyecek!

Kudüs için yürüyecek!

Diyarbakır İslami STK'lar tarafından bugün "Diyarbakır Kudüs için yürüyor" kitlesel yürüyüş düzenleyecek.
Diyarbakır Kudüs fethine hazırdır

Diyarbakır Kudüs fethine hazırdır

AK Parti Konya Milletvekili ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir derneğin davetlisi olarak geldiği Diyarbakır'da katıldığı konferansta, Filistin ve Suriye'de yaşanan olaylara değinerek, "Diyarbakır'da miracı, cuma namazını idrak ederken Suriye'nin kanlı rejimi, Şam civarındaki kardeşlerimize kimyasal kullanıyor." dedi.
Midyat'ta

Midyat'ta "İnsanlık İçin Kudüs" konferansı

Midyat ilçesinde İlim Yayma Cemiyeti Midyat Şubesi tarafından "İnsanlık İçin Kudüs" konulu konferans düzenlendi.

"Kudüs, müzakere konusu değil"

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin işgal altındaki Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etme kararının kesin olduğunu ve müzakere edilmesinin mümkün olmadığını söyledi.
Kudüs özgürlüğü

Kudüs özgürlüğü

Diyarbakır'da 'Kudüs ve Mesuliyetimiz' paneli yapıldı. Alimler diyaloğ çağrısında bulunarak çözüm istedi. "Kudüs'ün özgürlüğünün, İslami nesiller yetiştirmekle mümkündür?'
Gazze'de Kudüs protestoları

Gazze'de Kudüs protestoları

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını protesto amacıyla Gazze'de gösteri düzenlendi.

"Çizgi sanatını İslam karşıtlarına karşı kullanmamız gerekir"

ABD'nin Kudüs üzerindeki şer planını ve sonrasında meydana gelen gelişmeleri çizgilerine yansıtan karikatürist Mikail Çiftçi, bu sanatın İslam karşıtlarına karşı kullanılması gerektiğini belirtti.

"Kudüs ve mukaddesatı satılık değildir"

Filistin Devlet Başkanlığı, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Ortadoğu barış sürecinde müzakere masasında olmamaları durumunda Filistin yönetimine ekonomik yardımları kesebileceği" yönündeki tehditlerine tepki gösterdi.
Kudüs için cihad şart

Kudüs için cihad şart

Diyarbakır'da düzenlenen "Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi" programında konuşan Filistin Âlimler Birliği Genel Sekreteri Tekruri, Müslümanların birinci görevinin Kudüs için cihad etme niyetini taşımak olduğunu söyledi.
Şanlıurfalı kadınlardan

Şanlıurfalı kadınlardan "Kudüs" tepkisi

Şanlıurfa'da bir grup kadın, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepki gösterdi.
Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi

Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi

Anadolu Gençlik Derneğince, 31 Aralık Pazar akşamı "Mekke'nin ve Kudüs'ün Fethi Gecesi" etkinliği düzenlenecek.