Görüş Bildir

kurban HABERLERÄ°

Mehmetçik için kurban kesildi

Mehmetçik için kurban kesildi

Siirt İl Jandarma Komutanlığı'nda görev yapan askerlerin terörle mücadelede başarısı ve selameti için kurban kesim töreni gerçekleşti.
Her Kurban Bayramı evlat acıları tazeleniyor

Her Kurban Bayramı evlat acıları tazeleniyor

Diyarbakır'da 67 Ekim 2014'te Kurban Bayramı'nda et dağıtırken PKK yandaşlarınca vahşice katledilen gençlerin aileleri, bir bayramı daha buruk geçiriyor Katledilen gençlerden Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz: "Hiç unutamıyoruz. Acımız dün nasılsa bugün de aynı. Ölene kadar da bunu unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bayram geldiği zaman acımız tazeleniyor" Hüseyin Dakak'ın babası Öztekin Dakak: "Aradan 4 yıl değil, 100 yıl da geçse acımız aynıdır. Allah bu acıyı kimse göstermesin"
Uzmanından

Uzmanından "kurban kesimi" uyarıları

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ "Kurbanlık olarak küçükbaş hayvanın tercih edilmesini önemsiyoruz. "Bir olumsuzluktan dolayı Kurban Bayramı'nın ilk günü üretilen 200 bin ton etin yüzde 10'luk bölümünü bile kullanamaz hale getirirsek bu Ankara'nın bir aylık et ihtiyacına karşılık gelir"

"Kurban etini iki gün dinlendirin"

Doç. Dr. Esra Güneş: "Kesimden 6 ila 24 saat sonra hayvanların kasları, ölüm sertliği halini alır. Etin pişme süresinin uzamasına neden olur. Yaklaşık 12 gün dinlendirilen etler, koyun veya kuzu etiyse kendi yağı ile dana etiyse yeterli miktarda su eklenerek pişirilmelidir"
Uzmanlardan, acemi kasaplara uyarı!

Uzmanlardan, acemi kasaplara uyarı!

Her Kurban Bayramında gündeme gelen acemi kasapları uyaran uzmanlar, kurban kesiminin mutlaka uzman kasaplar tarafından yapılması gerektiğini vurguluyor. Kurban kesimi sırasında yaşanacak olası kazaların önüne geçmek için önemli uyarılarda bulunan uzmanlar, kanserojen riskine karşı plastik kaplardan uzak durun çağrısında bulunuyor!
Kredi kartı kurbanın sıhhatine engel oluşturmaz

Kredi kartı kurbanın sıhhatine engel oluşturmaz

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaman: "Bedelin kredi kartıyla ödenmesi kurbanın sıhhatine engel teşkil etmez ancak kredi kartı borcunu, ödeme tarihinde ödemek ve gecikmeden kaynaklanan faizli işleme düşmemek gerekir" dedi.

"Kurban, Allah'a yakınlaşma vesilesidir"

Türkiye genelindeki camilerde Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Kurban, Allah'a yakınlaşma vesilesidir" konulu cuma hutbesi okundu.
PKK'nın son kurbanı 11 aylık Bedirhan oldu

PKK'nın son kurbanı 11 aylık Bedirhan oldu

Bölge halkına korku salmak için düzenledikleri kanlı eylemlerinde bebek ve çocukları hedef almaktan kaçınmayan PKK'lı teröristler, 30 yılı aşkın sürede yüzlerce çocuğu katletti, çok sayıda çocuğu yaraladı ya da sakat bıraktı.
Kurban bağışı çağrısı

Kurban bağışı çağrısı

Batman İl Müftülüğü ?Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş? sloganı ile kurban bağış kampanyası başlattı.
14 Temmuz Kerkük katliamının kurbanları Erbil'de anıldı

14 Temmuz Kerkük katliamının kurbanları Erbil'de anıldı

Irak'ın Kerkük kentinde, 14 Temmuz 1959'da Kürt kökenli Komünist Partisi üyelerince hunharca katledilen onlarca Türkmen lider ve sivil halkın anısına Erbil'de tören düzenlendi
Kurban bedeli 850 lira oldu

Kurban bedeli 850 lira oldu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: "Yurt içi kurban bedeli 850 lira, yurt dışı kurban bedeli ise 625 lira olarak belirlenmiştir" "Bugüne kadar 1 milyon 364 bin 158 hisse kurbanın kesim ve dağıtımı vakfımız tarafından gerçekleştirilmiştir. Vekaleti alınan kurbanlar, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle bizzat Başkanlığımız ve Vakfımız görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesilmektedir"
Kurban kesimine denetim geliyor

Kurban kesimine denetim geliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, vekaletle kurban organizasyonu düzenleyen kurum ve kuruluşların bu kapsamdaki hizmet ve faaliyetlerini denetleyebilecek
Kurban fiyatları geçen seneyi geçmeyecek

Kurban fiyatları geçen seneyi geçmeyecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, gerekli çalışmaları yaptıklarını, üreticinin, esnafın, tüketicinin Kurban Bayramı'nı rahat geçireceğine inandıklarını belirterek, kurbanlık fiyatlarının geçen yılın üzerinde olmayacağını düşündüğünü söyledi.
Operasyondan dönen polisler için kurban kesildi

Operasyondan dönen polisler için kurban kesildi

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyondan dönen polisler için kurban kesildi.
Cinayete kurban gitmiş

Cinayete kurban gitmiş

ŞANLIURFA'nın Akçakale İlçesi'nde, sulama kanalında başından tek kurşunla vurularak öldürülmüş durumda bulunan Suriye uyruklu 27 yaşındaki İntizar Mustafa'nın, aile meclisinin aldığı kararla töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı.

"Yasinler kurban dağıtmaya devam ediyor"

DAEŞ'i protesto bahanesiyle 6-7 Ekim 2014'te gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde, yoksul ailelere kurban eti paketlerini dağıtırken vahşice katledilen Yasin Börü ile arkadaşları anısına terör mağduru ve Suriyeli ailelere kurban eti dağıtıldı.
Kurbanın atılan sakatatları kist hidatiğine neden oluyor

Kurbanın atılan sakatatları kist hidatiğine neden oluyor

Dr. Mustafa Kasapoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle 'Kistikekinokkozis' (kist) hastalığıyla ilgili uyarılarda bulundu. Dr. Kasapoğlu, "Köpek ve kedilere kesilen kurbanlarıdan alınan çiğ et verilmemelidir. Yenmeyen sakatatlar gömülerek bertaraf edilmelidir" dedi.
Kurban Seçerken Dikkat

Kurban Seçerken Dikkat

Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, kurbanlık seçimiyle ilgili, hastalıklar açısından gerekli kontrolleri yapılmamış hayvanların sadece eti tüketenleri değil, hayvan ile temas eden herkesi risk altına aldığını bildirdi.
Vali Deniz'den Somali ve Suriyelilere kurban bağışı

Vali Deniz'den Somali ve Suriyelilere kurban bağışı

Batman Valisi Deniz, Türk Kızılayı'nın başlattığı Kurban Bağışı Kampanyası kapsamında biri Somali'ye, diğeri Suriye'deki iç savaştan kaçarak Batman'a yerleşen Suriyelilere dağıtılmak üzere iki kurban bağışında bulundu.
Polisten kurban eti dağıtımı

Polisten kurban eti dağıtımı

Mardin Emniyet Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti yardımında bulundu.