Görüş Bildir

tarihi eser operasyonu HABERLERÄ°

5 şüpheli yakalandı

5 şüpheli yakalandı

Diyarbakır'da Roma, Bizans ve Emevi dönemine ait olduğu değerlendirilen 44 tarihi eseri satmaya çalışan 5 şüpheli suçüstü yakalandı. Ele geçirilen tarihi eserler muhafaza altına alındı, 5 şüphelinin jandarmadaki işlemleri sürüyor.
Tarihi eser kaçakçılığı

Tarihi eser kaçakçılığı

Diyarbakır Eğitimi İzleme ve Reform Girişimi (DİERG), "Diyarbakır surlarının taşlarının alınarak başka mekanların oluşturulması ya da başka mekanlarda aksesuar olarak kullanılması, tarihi eser kaçakçılığıdır. Tarihi eser kaçakçılığı tespit edildiğinde, gördükleri halde yetkililere bildirmeyenler de cezalandırmayla karşı karşıya kalacaklardır. denildi.
Mardin'de silah ve tarihi eser operasyonu

Mardin'de silah ve tarihi eser operasyonu

Operasyonda, 2 el bombası, uzun namlulu silah, 6 ruhsatsız tabanca, 19 av tüfeği, 3 bin 830 fişek, 400 gram barut ve amonyum nitrat içerikli gübre ile tarihi eser olduğu değerlendirilen 68 obje ele geçirildi, 3 şüpheli gözaltına alındı
Tarihi Eser Operasyonu

Tarihi Eser Operasyonu

Bursa'da, polisin düzenlediği operasyonda, üzerinde 2 at figürü bulunan tarihi eser ele geçirildi.
Tarihi eser operasyonu

Tarihi eser operasyonu

Bursa?nın Mudanya İlçesi?nde jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyonda, Roma dönemine ait olduğu bildirilen çocuk lahiti ve mermerden yapılan kadın ve erkek heykelleri ele geçirildi.