Gr Bildir

TESK HABERLERİ

Esnaf ve sanatkar sayısı arttı

Esnaf ve sanatkar sayısı arttı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "Esnaf ve sanatkar sayısı 2019'da bir nceki yıla gre 37 bin 988 arttı ve 1 milyon 791 bin 201 oldu" dedi.
TESK'ten GSS iin sre uzatımı talebi

TESK'ten GSS iin sre uzatımı talebi

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandken, "Sağlık gvencesi olmayan ve sağlık primi borcunu zamanında deyemeyen herkesin sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi iin verilen sre yeniden uzatılmalıdır." ifadesini kullandı.
İnternetten alışverişte dolandırıcılık uyarısı

İnternetten alışverişte dolandırıcılık uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken: Sahte mesajlar ve bağlantılı linklerle vatandaşlar siteye ynlendirilip eşitli yollarla banka hesapları veya kredi kartı bilgileri ele geiriliyor. Bu tr siber saldırılara karşı vatandaşlarımız ok dikkatli olmalı.
TESK'ten

TESK'ten "kayıt dışı istihdamla mcadele" ağrısı

"Kayıt dışı istihdam 2002'de yzde 52 iken geen yıl yzde 33'e dşt. Bu dşş verilen mcadeleler ve bilinlenme sayesinde gerekleşen olumlu bir durum fakat yeterli değil"
TESK'ten

TESK'ten "alışveriş ılgınlığı" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "Tm dnyada hızla yayılan 'alışveriş ılgınlıkları' kapsamında dzenlenen aldatıcı kampanyalar konusunda vatandaşlarımız dikkatli olmalı"
Sıfır otomobilde gz kampanyaları dikkati ekiyor

Sıfır otomobilde gz kampanyaları dikkati ekiyor

Yıl sonu yaklaşırken satış rakamlarını artırmaya alışan yerli ve yabancı otomobil markaları arasında byk rekabet yaşanıyor. Otomobil pazarını kendi lehine değerlendirmeyi hedefleyen firmalar, "sıfır faiz", "36 aya kadar varan vade seenekleri" ve "peşin veya takas indirim" gibi zel fırsatlar sunuyor.
TESK'ten

TESK'ten "sicil affı" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "Zamanında borcunu deyememiş, birok sıkıntı ekmiş esnafımız kara liste sorunu yznden krediye ulaşamıyor. Bu adaletsiz durumun zlmesi iin sicil affı getirilerek esnafımızın krediye ulaşması sağlanmalı" dedi.
Okul servis ara yaşı!

Okul servis ara yaşı!

"Resmi Gazete'de yayımlanan ynetmelik değişikliğiyle 2019-2020 yılları itibarıyla 12 yaşını bitirecek ve okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtlarda, muayeneden gemiş olması kaydıyla 1 Temmuz 2021'e kadar yaş sınırı aranmayacak"
TESK'ten zel bankalara faiz indirimi ağrısı

TESK'ten zel bankalara faiz indirimi ağrısı

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandken, "Kamu bankalarının yaptığı faiz indirimlerine ek olarak zel bankalarımız da acele edip indirime giderlerse piyasalar daha erken rahatlayacaktır." ifadelerini kullandı.
TESK'ten sicil affı talebi

TESK'ten sicil affı talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "Yeni yasa ıkarılarak, tm bankaların sicil affına uyması kesin bir şekilde belirlenmeli ve dşen faizlerden esnafımızın da yararlanması sağlanmalı"
Esnaf fkesini kontrol etmeli

Esnaf fkesini kontrol etmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "Yediden yetmişe hepimizin fke kontrolne ihtiyacı var. Esnaf ve sanatkarlar camiası olarak fke kontrol eğitimi başlatmalı ve bu konuda nc olmalıyız"
TESK Genel Başkanı Palandken: ?Piyasaya 25-30 milyar TL girmesini bekliyoruz?

TESK Genel Başkanı Palandken: ?Piyasaya 25-30 milyar TL girmesini bekliyoruz?

Yeni eğitim ğretim yılında yapılacak harcamalarla birlikte piyasaya yaklaşık 25-30 milyar TL girmesinin beklendiğini syleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken, ?lke genelinde 18 milyondan fazla ğrencinin yeni eğitim ğretim yılına başlaması, piyasada byk bir hareketlilik sağlıyor.
TESK'ten geri dnşm iin depozito nerisi

TESK'ten geri dnşm iin depozito nerisi

"Atık şişelerin alminyum, cam ve pet olması fark etmeksizin, depozito uygulamasıyla tketicilerin bu ambalajları getirmesi sağlanmalı"
TESK'ten

TESK'ten "bayram tatili" uyarısı

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandken, Ramazan Bayramı tatilinde ulaşım ve konaklama sektrnde fiyatların ciddi oranda arttığını belirterek, "Otobs firmaları, hava yolu şirketleri ve oteller bayram tatilini fırsata evirmemeli." ifadesini kullandı.
Bayramda otobsle seyahat edeceklere nemli uyarı

Bayramda otobsle seyahat edeceklere nemli uyarı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken, 9 gnlk Ramazan Bayramı tatilinde şehirlerarası otobsle yolculuk edecek olanları uyardı. Palandken, biletin zerine isim, soyisim, TC numarası ve koltuk numarasının yazılmasına dikkat edilmesi gerektiğini syledi.
'119 meslek kaybolmak zere'

'119 meslek kaybolmak zere'

TESK Genel Başkanı Palandken, "10 kategoride 119 geleneksel, kltrel veya sanatsal değeri olan kaybolmaya yz tutan meslek var." dedi.
TESK'ten esnafa kredi talebi

TESK'ten esnafa kredi talebi

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandken, 2 milyona ulaşan esnaf ve sanatkarın can suyu kredisi beklediğini belirterek, "Piyasa koşullarında esnafımızın nakit sıkıntısının giderilmesi iin sıfır faizli ve 12 ay geri demesiz can suyu kredisi hayati nem taşıyor." ifadesini kullandı.
TESK'ten

TESK'ten "konut kredisi faizleri dşrlsn" talebi

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandken, zel bankalardan, konut kredisi faizlerini kamu bankaları gibi dşk tutmalarını istedi.
TESK'ten

TESK'ten "reform" ağrısı

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandken, "Yabancı sermaye bir yana yerli sermayemiz bile son yıllarda in, Hindistan gibi lkelere kayıyor. Oysa tam tersine o lkelere giden sermayeyi Trkiye'ye ekecek reformlar yapmalıyız." ifadesini kullandı.
TESK'ten kltr turizmi ağrısı

TESK'ten kltr turizmi ağrısı

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandken, "Dnyada eşi benzeri grlmemiş tarihi ve kltrel mirasımız var, maalesef yabancılar tarafından bilinmiyor. Bu eserlere ynelik bir tanıtım kampanyasıyla yabancı turist sayısını daha da artırabiliriz." ifadesini kullandı.