Gr Bildir

TESK HABERLERİ

TESK'ten sicil affı talebi

TESK'ten sicil affı talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "Yeni yasa ıkarılarak, tm bankaların sicil affına uyması kesin bir şekilde belirlenmeli ve dşen faizlerden esnafımızın da yararlanması sağlanmalı"
Esnaf fkesini kontrol etmeli

Esnaf fkesini kontrol etmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "Yediden yetmişe hepimizin fke kontrolne ihtiyacı var. Esnaf ve sanatkarlar camiası olarak fke kontrol eğitimi başlatmalı ve bu konuda nc olmalıyız"
TESK Genel Başkanı Palandken: ?Piyasaya 25-30 milyar TL girmesini bekliyoruz?

TESK Genel Başkanı Palandken: ?Piyasaya 25-30 milyar TL girmesini bekliyoruz?

Yeni eğitim ğretim yılında yapılacak harcamalarla birlikte piyasaya yaklaşık 25-30 milyar TL girmesinin beklendiğini syleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken, ?lke genelinde 18 milyondan fazla ğrencinin yeni eğitim ğretim yılına başlaması, piyasada byk bir hareketlilik sağlıyor.
TESK'ten geri dnşm iin depozito nerisi

TESK'ten geri dnşm iin depozito nerisi

"Atık şişelerin alminyum, cam ve pet olması fark etmeksizin, depozito uygulamasıyla tketicilerin bu ambalajları getirmesi sağlanmalı"
TESK'ten

TESK'ten "bayram tatili" uyarısı

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandken, Ramazan Bayramı tatilinde ulaşım ve konaklama sektrnde fiyatların ciddi oranda arttığını belirterek, "Otobs firmaları, hava yolu şirketleri ve oteller bayram tatilini fırsata evirmemeli." ifadesini kullandı.
Bayramda otobsle seyahat edeceklere nemli uyarı

Bayramda otobsle seyahat edeceklere nemli uyarı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken, 9 gnlk Ramazan Bayramı tatilinde şehirlerarası otobsle yolculuk edecek olanları uyardı. Palandken, biletin zerine isim, soyisim, TC numarası ve koltuk numarasının yazılmasına dikkat edilmesi gerektiğini syledi.
'119 meslek kaybolmak zere'

'119 meslek kaybolmak zere'

TESK Genel Başkanı Palandken, "10 kategoride 119 geleneksel, kltrel veya sanatsal değeri olan kaybolmaya yz tutan meslek var." dedi.
TESK'ten esnafa kredi talebi

TESK'ten esnafa kredi talebi

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandken, 2 milyona ulaşan esnaf ve sanatkarın can suyu kredisi beklediğini belirterek, "Piyasa koşullarında esnafımızın nakit sıkıntısının giderilmesi iin sıfır faizli ve 12 ay geri demesiz can suyu kredisi hayati nem taşıyor." ifadesini kullandı.
TESK'ten

TESK'ten "konut kredisi faizleri dşrlsn" talebi

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandken, zel bankalardan, konut kredisi faizlerini kamu bankaları gibi dşk tutmalarını istedi.
TESK'ten

TESK'ten "reform" ağrısı

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandken, "Yabancı sermaye bir yana yerli sermayemiz bile son yıllarda in, Hindistan gibi lkelere kayıyor. Oysa tam tersine o lkelere giden sermayeyi Trkiye'ye ekecek reformlar yapmalıyız." ifadesini kullandı.
TESK'ten kltr turizmi ağrısı

TESK'ten kltr turizmi ağrısı

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandken, "Dnyada eşi benzeri grlmemiş tarihi ve kltrel mirasımız var, maalesef yabancılar tarafından bilinmiyor. Bu eserlere ynelik bir tanıtım kampanyasıyla yabancı turist sayısını daha da artırabiliriz." ifadesini kullandı.
TESK'ten flaş neri: O işlemlerden cret alınmasın!

TESK'ten flaş neri: O işlemlerden cret alınmasın!

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandken, "Vatandaşların mağdur edilmemesi iin, bazılarının yaptığı gibi tm bankalar dijital ortamda vatandaşa kolaylık sağlamalı. Bankalar dijital ortamdaki işlemlerden cret almamalı." ifadesini kullandı.
TESK'ten sahte altın uyarısı

TESK'ten sahte altın uyarısı

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandken, sahte altını gereğinden ayırt etmenin uzmanlık gerektirdiğini belirterek, "Vatandaşlarımız altın alışverişi yaparken ok dikkatli olmalı. Altın satın alırken de bozdururken de bildikleri ve gvendikleri kuyumcu esnafını tercih etmeli." ifadesini kullandı.
TESK'ten

TESK'ten "taksit sayısı" uyarısı!

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandken, bor yk altına girmemek iin ihtiya dışı alışverişlere ynelinmemesi gerektiğini belirterek, "Taksit sayısı artarsa fiyat ucuzlar gibi bir algıya kapılmamak gerekir." ifadesini kullandı.

"ıraklık sigortası emekliliğe sayılsın"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "ırakların sigortalılık başlangıcı işe giriş tarihinden değil, ıraklık eğitimi dneminden başlatılmalı"
TESK'ten

TESK'ten "naylon poşet" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "Bazı marketler, ynetmelik yrrlğe girmeden poşet creti almaya başladı. Ynetmeliği fırsata evirenlere prim verilmemeli. Yanımızda alternatif taşıma malzemeleri bulundurmalıyız"
TESK'ten

TESK'ten "fırsatılık" uyarısı

Trkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandken, "Ekonomik dalgalanma yaşadığımız bir dnemde kimse kafasına gre fiyat belirleyerek serbest piyasa koşullarını fırsatılığa evirmemeli." ifadesini kullandı.
Esnaf sayısı arttı

Esnaf sayısı arttı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "Esnaf ve sanatkar sayısında son bir ayda 2 bin 519, yılın 8 ayında 48 bin 790 artış yaşandı" dedi.

"Kırtasiye malzemesini esnaftan alın" ağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken "Veliler, okul alışverişini esnaftan yapmalı. Tanıdığınız esnafın sattığı malzemeler, denetim ve kontrol yapılmış gvenli rnlerdir"
Esnaftan sicil affı talebi

Esnaftan sicil affı talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandken, "Esnafımızın krediye ulaşması iin tm bankaların uygulaması zorunlu olan etkin bir sicil affı ıkarılmalı" dedi.