Görüş Bildir

vatan HABERLERÄ°

82 yıl önce gelmişti!

82 yıl önce gelmişti!

Vali Hasan Basri Güzeloğlu "Vatan, millet, devlet, bayrak ve ezan, her zaman hepimizin kutsalı ve vazgeçilmezi olmuştur. Sınırlarımızın içinde ve dışında son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla bu mücadele devam edecek"
Vatan nöbeti tutup, çocuklara eğitim veriyorlar

Vatan nöbeti tutup, çocuklara eğitim veriyorlar

HAKKARİ Polis Gücü Kulübü geleceğin şampiyonalarını yetiştiriyor. Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi ile Çukurca İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde görevli 5 polis memuru, sınırın sıfır noktasında vatan nöbeti tutarken, mesai sonrası öğrencilere çeşitli spor dallarında kurslar veriyor. Özel Harekat Şube Müdürü Bayar, milli sporcu yetiştirmek için çalıştıklarını söyledi.

"Tüm milletimiz yanınızdadır"

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ın kentteki üs bölgesini ziyaretinde telefonla aradığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, askerlere hitaben "Bayram demeden, yaz demeden, kış demeden büyük bir mücadele ortaya konuluyor. Bütün milletimiz duacıdır, tüm milletimiz yanınızdadır." ifadelerini kullandı

"Maaşsız yaşarız ama vatansız yaşayamayız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan?ın çağrısının ardından birçok kentte vatandaşlar dövizlerini bozdurmak için seferber olurken, dolar ve eurosu olmayan Diyarbakırlı devlet memuru Burhan Gül, sosyal medya hesabından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu?na mesaj atarak bir aylık maaşını almak istemediğini duyurdu.

"Millet olarak bizim için söz konusu vatan ve ezan ise gerisi teferruattır"

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, 15 Temmuz 2016 günü, Türkiye Cumhuriyetine, vatanın birliğine, bütünlüğüne, demokrasiye ve milli iradeye karşı hain FETÖ terör örgütü ve onun uzantıları tarafından bir darbe girişimi yapıldığını belirterek, milletin dik duruşu ile bu hainlere fırsat verilmediğini söyledi.
Vatan hainliğine katlanmak gerek

Vatan hainliğine katlanmak gerek

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, sosyal medya paylaşımında hakaret ettiği gerekçesiyle AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'a, 4 bin TL manevi tazminat cezası veren Diyarbakır 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nce, gerekçeli karar açıklandı.
Sınırın sıfır noktasında gece gündüz vatan nöbeti

Sınırın sıfır noktasında gece gündüz vatan nöbeti

Hakkari Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çukurca Özel Harekat ve Çevik Kuvvet polisleri, Türkiye'nin Irak sınırında bulunan 2 bin 500 rakımlı Sancak Tepe ile 2 bin rakımlı Bayrak Tepe üs bölgelerinde teröristlere karşı el tetikte termal kameralarla gece-gündüz gözetleme yapıp, kuş uçurtmuyor.
24 yıl sonra şehit sayıldı

24 yıl sonra şehit sayıldı

Vatani görevini yaptığı sırada firar ettiği gerekçesiyle vurulan Batmanlı asker için vatan haini denildi. Ailenin başlattığı hukuk mücadelesi 24 yıl sonra sonuçlandı. Piyade Er Nihat Özcan vatan haini değil, şehit sayıldı.
Vatan sevgisini şiirle anlattı!

Vatan sevgisini şiirle anlattı!

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yaşayan 86 yaşındaki Abdurrahman Akbulut, yüreğindeki vatan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk sevgisini okuduğu şiirlerle dile getiriyor.

"Hudut Kartalları" vatan için nöbette

Şırnak'ın Uludere ilçesi Irak sınırında "Kartal Yuvası" denilen 2 bin 30 rakımlı Karaçalı üs bölgesinde sıfırın altında 20 dereceye kadar düşen sıcaklıkta eli tetikte, gözü hudutta olan Mehmetçik, hem sınır hattından gelebilecek tehditlere hem de kaçakçılık olaylarına karşı hazırda bekliyor.
Vatan için kendilerini ölüme attılar

Vatan için kendilerini ölüme attılar

FETÖ üyesi askerlerin darbe girişimine karşı koymak için Genelkurmay Başkanlığına giden ve bu sırada açılan ateş sonucu yaralananlar, o anları anlattı.
Vatan uğruna Şehit olanlar iftar açtı

Vatan uğruna Şehit olanlar iftar açtı

Okullar bölgesinde konaklayan güvenlik güçleri onbir ayın sultanı ramazanın ilk iftarını yaptı. Orucun açılmasıyla, dualar edildi.
Adıyaman'lı Başkan Hüsrev Kutlu, Çanakkale Zaferi için, tüm yurda seslendi

Adıyaman'lı Başkan Hüsrev Kutlu, Çanakkale Zaferi için, tüm yurda seslendi

18 Mart Çanakkale Zaferi anma törenleri yarın yurdun dört bir yanında minnetle anılacak. Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Çanakkale Zaferinin 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çanakkale zaferi nedir?
Ceren Hindistan ağzına geleni söyledi!

Ceren Hindistan ağzına geleni söyledi!

Ceren Hindistan, geçtiğimiz Sevgililer Günü'nde erkek arkadaşı Ümit Aslan'la umreye gitmiş, burada dini nikah kıymıştı. Fakat şimdide ortaya atılan iddiaya göre Ceren ve Ümit çiftinin aralarına resmi nikah kirizi girdi.
Vatan hasreti artık bitirilsin!

Vatan hasreti artık bitirilsin!

12 Eylül 1980 askeri darbesi sonrası yurt dışına kaçan 14 bin kişi, 'vatan haini' oldukları gerekçesiyle vatandaşlıktan çıkarıldı.