Görüş Bildir

YPG HABERLERİ

Dağa giden artık yok!

Dağa giden artık yok!

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra dağa gidişlerin durduğunu, bunun da PKK'nın bitiş sinyali olduğunu iddia etti.
Trump'a uyarı: Türkiye ile savaş kontrolden çıkar

Trump'a uyarı: Türkiye ile savaş kontrolden çıkar

Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Donald Trump'ın Suriye'den çekilme açıklaması hakkında "Suriye'den erken çekilirsen, Türkiye'yle YPG arasındaki savaş kontrolden çıkar" sözleriyle itiraz etti.
'Haddinizi Aşıyorsunuz'

'Haddinizi Aşıyorsunuz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un açıklamalarını eleştirerek, ""'Türkiye ile SDG arasında arabulucu olabiliriz' lafı, doğruysa, bunu söyleyen kişinin haddini ve boyunu çok aşan bir beyandır.
Afrin'i yakıp yıkarak kaçtılar

Afrin'i yakıp yıkarak kaçtılar

Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı'nda yapıların hasar almaması için gösterdiği hassasiyete karşın YPG/PKK büyük tahribata yol açtı.

"Şimdiye kadar neredeydiniz, hep sizi bekledik"

YPG/PKK'nın işgalinden kurtarılan Afrin'deki sivillerin bir kısmı özgürlüklerine kavuşmanın sevincini yaşarken, bazıları da yıllardır göremediği evladının yolunu gözlüyor.

"Kendilerine karşı savaşanların ailelerine zarar veriyorlar"

Terör örgütü YPG/PKK'nın sivillere uyguladığı baskılar nedeniyle Tel Abyad'dan kaçıp kilometrelerce yol yürüyerek Türkiye'ye sığınan siviller, yaşadıkları sıkıntıları anlattı
İşte o görüntüler

İşte o görüntüler

Afrin ilçe merkezindeki YPG/PKK'lı teröristlerin kenti terk etmek sivilleri hendekler kazarak engellemeye çalıştığı anlar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait insansız hava araçları (İHA) tarafından kaydedildi.
YPG'nin çocuk savaşcıları!

YPG'nin çocuk savaşcıları!

Uluslararası insan hakları örgütleri tarafından defalarca gündeme getirilen YPG/PKK'nın savaştırdığı çocuklara ait görüntüler, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı sırasında ele geçirilen fotoğraf makinalarının hafıza kartlarıyla belgelendi.
YPG şokta: O da öldürüldü!

YPG şokta: O da öldürüldü!

Afrin'de YPG saflarında Mehmetçik'e kurşun sıkan Haukur Hilmarsson'un düzenlenen bir operasyonda öldürüldüğü ortaya çıktı. 32 yaşındaki teröristin cenazesi ülkesine gönderilecek.
Kurmay akıl var!

Kurmay akıl var!

YPG'nin Afrin'de 3 metre genişliğinde ve 5 metre derinliğinde "tank hendekleri" ile tankları ve diğer zırhlı-mekanize unsurları tehlikeli bölgelere yönlendirmeyi hedeflediği ortaya çıktı
Kel tepe'de sıcak temas!

Kel tepe'de sıcak temas!

Afrin'in Kel Tepe bölgesinde YPG'lilerle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada çok sayıda örgüt üyesi etkisiz hale getirilirken, şehit ve yaralı askerlerin de olduğu bildirildi.
Boylarının ölçüsünü aldılar

Boylarının ölçüsünü aldılar

YPG/PKK-DEAŞ'a destek için bölgeye girerek ilerlemeye çalışan rejim destekçileri, uyarı amaçlı topçu ateşine maruz kalmaları üzerine geri çekildiler.
YPG'de Öcalan Kitapta Harita

YPG'de Öcalan Kitapta Harita

YPG yeleklerinde Öcalan arması, ders kitaplarında 'sözde' Kürdistan haritası
YPG, PKK çarkında

YPG, PKK çarkında

Suriyeli muhalif Kürtlerin oluşturduğu Suriye Kürt Ulusal Konseyinin (ENKS) eski Dış İlişkiler Sorumlusu Siyamend Haco, "YPG, Suriyeli Kürtlerin değil PKK'nın çıkarlarını temsil ediyor." dedi.
Kimin aklıyla oynuyorlar!

Kimin aklıyla oynuyorlar!

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, ABD Savunma Bakanı James Mattis ile yaptığı görüşmnin ardından yaptığı açıklamada Mattis'in, "YPG'yi PKK'ya karşı savaştırabileceklerini" söylediğini açıkladı. Canikli ise Mattis’e bunun mümkün olmadığını söylediğini belirtti.
İşte böyle saldırıyorlar

İşte böyle saldırıyorlar

Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren Türkiye'ye yönelik gerçekleşen ve sivil ölümlerine neden olan YPG/PKK saldırıları İHA'lar tarafından görüntülendi.
Esed’den YPG’ye yardım!

Esed’den YPG’ye yardım!

Uluslararası haber ajansı Reuters’a konuşan YPG’li teröristler ve Esed rejiminden yetkililer, Türkiye’ye karşı ittifakı itiraf etti.
YPG'ye cesaret hap takviyesi!

YPG'ye cesaret hap takviyesi!

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüttüğü Suriye'nin Afrin kentindeki PYD/YPG'li teröristlere götürülmek için yola çıkarılan cesaret verici 250 bin uyuşturucu hap, Adana polisinin titiz çalışmasıyla ele geçirildi. Piyasa değeri 3 milyon lira olduğu belirtilen uyuşturucuyla ilgili Suriye uyruklu 2 kişi tutuklandı.
Dünya ilişkiyi kabul ediyor

Dünya ilişkiyi kabul ediyor

PYD/YPG'nin PKK/KCK'nın Suriye kolu olduğuna dair tespitler birçok ülkenin istihbarat ve güvenlik kurumlarında da kabul gördü.
Heryer tünel!

Heryer tünel!

PKK/YPG tüm köylere tüneller kazıp, yoldan geçenden vergi almış.