Görüş Bildir

İmamoğlu: Son üç günde neler duyacaksınız neler

İmamoğlu: Son üç günde neler duyacaksınız neler

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un ulaşım sorununun çözümü için projelerini anlattı. İmamoğlu seçime doğru hakkında iftira kampanyası başlatılacağını belirterek, "Son üç gün Ekrem İmamoğlu hakkında neler duyacaksınız neler. Daha neler uyduracaklar" dedi.

Minibüs esnafının gözündeki sadece ceza veren imajını değiştireceğiz. Minibüs duraklarını yaygın ve nitelikli hale getirmek için çalışacağız. Beraber çalışacağız, zorlamadan. Servis taşımacılığı İstanbul’un yükü çeken alanlardan biri. Biz söyleyene kadar çözdük, çözdük, diye geziyorlar. Herkes kimin yaptığını biliyor. Kimseye tehdit etmeyiz. Her zaman birlikte hareket edeceğiz.

SERVİSLERİN MALİ YÜKÜNÜ AZALTACAĞIZ:  Koşulların iyileşmesi için hep birlikte çalışacağız. Kazancı sektörün asıl temsilcilerine gitmesi için elimizden geleni yapacağız. Her zaman sizin yanınızda olacağız. Uzman arkadaşlarım her konuda beni bilgilendiriyor, genç adamım her şeyi hatırlarım. Sizlerin arasında olacağım, dolmuşa, taksiye bineceğim.

DENİZ ULAŞIMININ PAYI ARTACAK: Deniz ulaşımına da önem veriyoruz. Yüzde 10’lardan yüzde 3’lere düştü. Ulaşımdaki payın ne kadar azaldığını biliyoruz.  Dolmuşların varlıklarını sürdürmeleri için çalışmalara başlayacağız. Dolmuş esnaflarının sıkıntılarını çözeceğiz. Kendilerini unutmadığımı söyledim. Nasıl bir alanda geleceğe hazırlanılması gerektiğini beraber düşüneceğiz. Bu arada her husus bizim önceliğimiz.

ESENLER OTOGARI: Kurumun içinde düzen ve şeffaflık olmadığı için kaos oluşturuyor. Sorunlarını birlikte çözeceğiz. Hızlıca pilot uygulamaları yapacağız. Oto yıkamadan, lastikçiye kadar bir bütün olarak görüyoruz sektörü. Ulaşımın sadece taşımalardan oluşmadığını bilmekteyiz.  İlçe sınırında otopark ücreti günde bir kez alınacak.

PLANLI ULAŞIM: Sorunları ve vaatleri gündeme getirdiğimiz için bizi bile tehdit ettiler. Vaat ettiklerimizin hepsi yapılabiliyormuş, gördünüz. Biz aylardır halkın parasını halk için harcayacağımızı söylerken, 16 milyon insan için çalıştığımızı anlatmaya çalıştık. 23 Haziran’dan sonra neler yapacağız, kentin sorunlarına hâkimiz, çalışmaya devam ediyoruz. Planlı ulaşımı hayata geçireceğiz. Belediye ile sektör işbirliği içinde olacak.

KORSANLA BİRLİKTE MÜCADELE: Toplu taşımanın kalitesini arttıracağız. Ulaşımda fırsat eşitliğini sağlayacağız. Ulaşımın sadece bir trafik sorunu olarak bakmıyoruz. Tüm unsurların birlikte ele alınması gerektiğini söylüyoruz. Taşın altına hep birlikte el koymayı önemsiyoruz. Sizlerin çoluğu çocuğu, ailesi olduğunu biliyoruz. Tahdit yine tehdit olmayacak. Korsan taşımacılar ile birlikte mücadele edeceğiz. Ulaşımın tümüne katkı sağlayacağız. Ulaşımla ilgili ortaya koyduğumuz strateji hepimizi geleceğe taşıyacak.

OTOBÜS İŞLETMELERİNİN HAKLARI KORUNACAK: Özel Halk Otobüsleri özlük hakları korunacak. Yıllardır otobüs işletmesi yapan esnafımızın çalışma, gelecek haklarını koruyacağız.  Her konuda benim fikrim var hiç endişeniz olmasın.  İstanbullulara güler yüzlü ve nitelikli hizmet vermenizi isteyeceğiz. Haklının yanında olmanızı ve bizi desteklemenizi istiyoruz. Size müjdeliyorum ki her şey çok güzel olacak.