Görüş Bildir

Çiçek'ten 'kıyamet senaryoları' açıklaması

Çiçek'ten 'kıyamet senaryoları' açıklaması

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ''kıyamet senaryoları''na ilişkin bir soruya, ''İnsanların kıyamete kendilerini hazırlamaları, tarihinden daha önemlidir'' dedi.

TBMM Başkanı Çiçek, Meclis'te gazetecilerin konuya ilişkin sorularıyla karşılaştı. ''Maya takvimine göre kıyamet bu gece kopar mı?'' sorusu üzerine Çiçek, esprili bir şekilde, ''İnsan yattığında kıyamet kopmuş olur'' dedi.

Herkesin kıyametinin kendine göre olduğunu ifade eden Çiçek, ''Kıyametin ne zaman kopacağı önemli değildir. İnsanların kıyamete kendilerini hazırlaması, tarihinden daha önemlidir'' diye konuştu.

Gazetecinin, ''Ankara için kıyamet ikindi vakti öngörülmüş'' sözlerine Çiçek, ''Kıyamete nasıl gideceğiniz önemli. Ne zaman kopacağı önemli değil'' karşılığını verdi.

                                                                 

''Sapkınlıklarla toplumu yönlendirme gereksiz''

 

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da Şirince'nin seçim bölgesi olduğunu hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:

''Bizim inanç değerlerimize aykırı. Başka inançların tartışmalarıyla bu toplumu yönlendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Bu bir sapkınlıktır. Dolayısıyla kendi inanç değerlerimize, kültür değerlerimize göre topluma mesaj vermek gerekirken, Maya inanışına göre topluma değerlendirme sunmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum.

Bir inanan olarak, biz kıyamete inanıyoruz ama gelin hep beraber kendi inanç değerlerimizi topluma mesaj olarak iletelim. Toplumun giderek kendi inanç değerlerinden, kültür temellerinden uzaklaştırılmış olmasını da üzüntüyle karşılıyorum. Bu sapkınlıklarla toplumu yönlendirme gereksiz.''

AA


Etiketler: | |