Görüş Bildir

Erdoğan: Milletimiz alın teri ve kanıyla?

Erdoğan: Milletimiz alın teri ve kanıyla?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen resepsiyonda konuştu. Erdoğan: ?Milletimiz alın teriyle ve gerektiğinde kanıyla devletinin yanında olduğunu her zaman göstermiştir.? dedi.

Erdoğan, "Bölgemizdeki gelişmeler ve terör olayları bizi, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü olan 2023 için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmaktan asla alıkoymayacaktır. Devlet ve millet arasında bilinçli bir şekilde oluşturulan ve sürekli derinleştirilmeye çalışılan mesafe yüzünden, ülkemizde sık sık darbecilere ve vesayet odaklarına gün doğdu. Milletimiz alın teriyle ve gerektiğinde kanıyla devletinin yanında olduğunu her zaman göstermiştir. Cumhuriyetimizin 92. yılında iftiharla anacağımız en büyük kazanımımız budur. Ülkenin yöneticileri olarak bizlere düşen milletimizin beklentilerine cevap vermek için gece gündüz çalışmaktır" dedi. 

"BÖLGEMİZDEKİ GELİŞMELER VE TERÖR OLAYLARI BİZİ 2023 HEDEFLERİMİZE ULAŞMAKTAN ASLA ALIKOYMAYACAKTIR" 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen resepsiyonda konuşan  Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

"Devlet ve millet arasında bilinçli bir şekilde oluşturulan ve sürekli derinleştirilmeye çalışılan mesafe yüzünden, ülkemizde sık sık darbecilere ve vesayet odaklarına gün doğdu. Bu yüzden benzer şartlarda yola çıktığımız ülkelerin çoğu, demokraside ve kalkınmada önemli mesafe kat ederken, biz sürekli kendi içimize kapanarak, enerjimizi iç mücadelelerle heba ederek geride kaldık. Fakat milletimiz demokrasi yolundaki kararlılığından, milli iradeyi hâkim kılma mücadelesinden asla vazgeçmemiştir. Türkiye'nin son dönemi bu bakımdan tarihi mesafelerin kat edildiği çok önemli ilerlemelerin kaydedildiği bir dönemdir. Ülkemizin bugün sahip olduğu güçlü alt yapının, ekonomik değerlerin ve demokratik kazanımların son 13 yılın ürünüdür. Devletle milletin el ele verdiğinde, aynı değerler etrafında bütünleştiğinde, aynı hedeflere yöneldiğinde hangi başarıların elde edildiğini görmek isteyen bu dönemi iyi incelemelidir. Milletimizin alın teriyle ve gerektiğinde kanıyla devletinin yanında olduğunu her zaman göstermiştir. Cumhuriyetimizin 92. yılında iftiharla anacağımız en büyük kazanımımız budur. Ülkenin yöneticileri olarak bizlere düşen milletimizin beklentilerine cevap vermek için gece gündüz çalışmaktır. Bölgemizdeki gelişmeler ve terör olayları bizi, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü olan 2023 için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmaktan asla  alıkoymayacaktır."

Kaynak: DHA