Görüş Bildir

Hem kilolarından hem de midesindeki kitleden kurtuldu

Hem kilolarından hem de midesindeki kitleden kurtuldu

Diyarbakır’da zaman içerisinde 70 kilodan 110 kiloya ulaşan ve midesinde kitle olan Gökben Erden, başarılı operasyonla hem midesindeki kitleden hem de yaşamını tehdit eden 35 kilodan kurtularak sağlığına kavuştu.

Diyarbakır’da yaklaşık 8 yıldır pek çok yöntemle kilo vermeye çalışan 1.66 santimetre boyundaki 33 yaşındaki 3 çocuk annesi Gökben Erden, zamanla 70 kilodan 110 kiloya çıktı. Son bir yılda ise obezite nedeniyle yaşam kalitesinin ciddi oranda düştüğünü fark etti. Diyet ve spora rağmen bir türlü veremediği kiloların, ileride daha ciddi sorunlara neden olacağını öğrendi ve mide küçültme ameliyatıyla ilgili araştırmalarda bulundu. Araştırmaları sonucu ameliyat olmaya karar veren Erden, Memorial Diyarbakır Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Erkan Dalbaşı’na başvurdu. Yapılan tetkiklerde midesinde yaklaşık 2 santimetre büyüklüğünde bir kitleye de rastlandı. Op. Dr. Dalbaşı tarafından gerçekleştirilen operasyonla hem midesi küçültüldü hem de kitle alındı.

Ameliyat sonrası 100’lü rakamlara veda etti.

Ameliyat sonrası hızla sağlığına kavuşan ve kilo vermeye başlayan Gökben Erden’in fiziksel görümü de hayal ettiği gibi olumlu yönde değişmeye başladı. Op. Dr. Dalbaşı’nın kontrolünde ve ameliyatın üçüncü ayının sonunda 35 kilo veren Erden, tartıda 100’lü rakamlara veda etti. 8 yıldır spor ve diyetle kilo vermeyi başaramayan, cerrahi ile hem sağlığına hem de istediği kiloya kavuşan Erden, ameliyat sonrası sağlıklı beslenme programı ile her besin grubundan az miktarda ve sık aralıklarla yeme alışkanlığı kazandı, yepyeni bir yaşama adım attı.
Etiketler: | |