Görüş Bildir

Aydınol, demokrasi nöbetine destek için kulaç attı

Aydınol, demokrasi nöbetine destek için kulaç attı

Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’ne örnek olmak ve çocukluk hayalini gerçekleştirmek için 24 Temmuz 2016 Pazar günü, 28. Samsung Kıtalararası Yüzme Yarışması’na katılan sporcu Azize Aydınol, demokrasi nöbetine destek olmak için kulaç attığını söyledi.

Yarışmada 1 saat 39 dakikada parkuru tamamlayan Azize Aydınol, küçük yaşlarda tenis, voleybol, koşu ve yüzmeye ilgi duyduğunu söyledi. Aslen Mersinli olan Aydınol, anne ve babasının görevinden dolayı Diyarbakır’da bulunduğunu ve yarışmaya hem Güneydoğu hem Akdeniz bölgelerindeki sporculara örnek olmak için katıldığın dile getirdi.

Maraton da koştu

2014 Avrasya Maratonuna da katılan Aydınol 42.3 kilometre koşarak hem koşu hem yüzmede başarılı olunacağını, bu iki sporun birbirini desteklediğini açıkladı.

Bilkent Üniversitesi İhsan Doğramacı İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden 2012 yılında mezun olan Aydınol, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık yükseklisansını yaparken, hayatının önemli bir parçası olan sporu da ihmal etmiyor. Son günlerde ülkede yaşanan olaylarından üzüntü duyduğunu belirten Aydınol, “Terör, darbe bize engel olamaz. Biz halk olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak dimdik durarak bu tip faaliyetlere de katılarak demokrasi nöbetine destek vermeliyiz. Ben bu yarışmada demokrasi nöbetine destek olmak için kulaç attım” dedi.

“Bayraklardan çok etkilendim”

Yarış esnasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne takılan bayrakların altından geçerken çok etkilendiğini söyleyen Aydınol, organizasyonun genel olarak güzel olduğunu söyledi. Boğaz sularının çok temiz ve soğuk olduğunu belirten Aydınol, bitiş noktasının son metrelerinde ise etrafındaki çöplerden rahatsızlık duyduğunu kaydetti. Aydınol, “Kıyı şeritlerindeki çöp poşetleri, meyve suyu kutularını görmek beni çok üzdü. Parkuru tamamladığımda her yerimde ekmek kırıntısı vardı. Denizlerimizi kirletmeyelim, çöplerimizi çöp kutusuna atalım” şeklinde konuştu.
Etiketler: | | |