Görüş Bildir

Diyarbakırlı Atıcılar Milli Takımda

Diyarbakırlı Atıcılar Milli Takımda

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesi kapsamında Diyarbakırlı 3 atıcı milli takıma girerek, Türkiye?yi temsil etme hakkını elde etti.

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesi kapsamında Diyarbakırlı 3 atıcı milli takıma girerek, Türkiye’yi temsil etme hakkını elde etti.

Diyarbakır bölge antrenörü Abdurrahman Akgün, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesinin çok iyi gittiğini ve başarılı sporcuların arttığını kaydetti. Akgün, “Federasyonumuzun büyük destek verdiği Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesi bütün hızıyla devam ediyor. Bu projenin bir ayağı da Diyarbakır’da hayata geçti. İlk etapta 9 sporcu bu projede yer aldı. Yılmaz Akgün, Esin Akgün ve Şehmus Güzel milli takımda yer alarak, Türkiye’yi temsil etme hakkını elde ettiler. Bu sporculardan sonra iki atıcımız daha önemli bir başarı gösterdi. Kısa süre önce bu iki sporcumuz Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesinin belirlemiş olduğu barajı geçti. Yani onlarda Türkiye adına müsabakalara katılacaklar. Bizim için çok önemli sonuçlar elde edildi” dedi.