Görüş Bildir

Paul Pogba Manchester United'ı zarara uğrattı, sebebi Raiola

Paul Pogba Manchester United'ı zarara uğrattı, sebebi Raiola

Juventus’un dinamosu, Fransız futbolunun en çok sevilen ismi olan Paul Pogba’nın transferi uzun süreden beri spor gündemini meşgul ediyordu. Paul Pogba Manchester United’a transfer oldu mu, Pogba ne kadara transfer oldu, Pogba nereye gitti gibi sorular da yanıtını buldu. İşte Paul Pogba ile ilgili tüm detaylar…

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Manchester United, çok konuşulan bir transfere imza attı. Kırmızı Şeytanlar, 2012'de sadece 800 bin Pound (yaklaşık 3 milyon) karşılığında İtalyan ekibi Juventus'a sattığı Paul Pogba'yı dört yıl sonra dünya transfer rekorunu kırarak, 120 milyon Pound'a (478 milyon TL) geri aldı.

TAM TAMINA 398 MİLYON LİRA                                                    

Hürriyet’in haberine göre; ManU, bu paranın 100 milyon Pound'unu (398 milyon lira) Juventus'a, 20 milyon Pound'unu da 79.6 milyon lira) menajer Mino Raiola'ya ödeyecek. Pogba ise yıllık 15 milyon Pound (60 milyon lira) kazanacak. Juventus böylece Napoli'den 90 milyon Euro'ya (301 milyon lira) satın aldığı Higuain'ın parasını İngilizlerden çıkarmış oldu.

FERGUSON’DAN RAIOLA’YA…

Dönemin Manchester Teknik Direktörü Sir Alex Ferguson, Pogba'nın 2012'de habersiz şekilde Juventus'a gitmesi nedeniyle hep menajer Mino Raiola'yu suçlayarak, "Raiola'ya hiç güvenmedim. Bize Pogba ile yola devam edecektik" diye konuşmuştu.