Görüş Bildir

En Güvenli Telefon Piyasaya Çıkıyor

En Güvenli Telefon Piyasaya Çıkıyor

"Dünyanın en güvenlisi" olduğu belirtilen telefonunun alt seviye modelinin 15 bin dolardan İngiltere'de satışa çıkarılacağı açıklandı.

Kazakistan ve İsrail ortak yatırımcıları tarafından yeni bir akıllı telefon projesi hayata geçirildi. "Dünyanın en güvenlisi" olduğu belirtilen telefonunun alt seviye modelinin 15 bin dolardan İngiltere'de satışa çıkarılacağı açıklandı. Akıllı telefonu, zengin işadamlarının uluslararası görüşmeler yaparken kullanması bekleniyor.

EN BASİT MODELİ 15 BİN DOLAR

Ordu düzeyinde güvenlik ve siber yazılım koruma desteği sağlayan akıllı telefon projesi, Kazakistan ve İsrail ortak yatırımcıları ile hayata geçti. En temel modeli, vergi hariç yaklaşık olarak 15 bin dolardan alıcıyla buluşturmayı planlayan üretici firma, yazılım saldırılarına karşı koruma ve yüksek düzeyde gizlilik taahhüt ediyor.

HAZİRAN'DA İNGİLTERE'DE VİTRİN'DE

Projenin hayata geçmesi için 72 milyon dolar yatırımla çalışmaya başladıklarını bildiren firma, akıllı telefonun geliştirilme aşamasının iki yıllık bir sürece dayandığını açıkladı. Haziran ayından itibaren İngiltere'nin başkenti Londra'daki mağazada satışa sunulacak olan akıllı telefonun pazar hedefinde zengin işadamları yer alıyor.

KRİPTOLAMA DESTEĞİ VAR

Öte yandan, akıllı telefon pazarında ilk defa ordu düzeyinde iletişimlerde kullanılan güvenlik donanım tabanı KoolSpan koruma kalkanı, VoIP arama ve mesajlaşma özelliğinde ise AES-256, FIPS 140-2 kriptolama desteği kullanıldığı belirtiliyor

"Solarin" adı verilen yeni teknoloji ürünü akıllı telefonun, 1 Haziran'dan itibaren internettten satışa sunulacağı açıklandı.
Etiketler: | | |