Görüş Bildir

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom için uygun 4.5G tarifeleri

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom için uygun 4.5G tarifeleri

4.5G ile cepte hız devri başlıyor. 1 Nisan tarihi itibari Vodafone 4.5G'ye nasıl geçilir diyorsanız, detayları haberimizden öğrenebilirsiniz. GSM şirketleri 4.5G tarifelerini açıklayarak bu sorunun yanıtı verdi

4.5G ile cepte hız devri başlıyor. 1 Nisan tarihi itibari Vodafone 4.5G'ye nasıl geçilir diyorsanız, detayları haberimizden öğrenebilirsiniz. GSM şirketleri 4.5G tarifelerini açıklayarak bu sorunun yanıtı verdi

TURKCELL 4.5G TARİFELERİ

Turkcell düşük kota ve yüksek kota kullanmak isteyenler için farklı seviyelerde paketler hazırladı.

Düşük kota ihtiyacı olan aboneler 2 GB, 4GB ve 6 GB'lık paketlere 39, 49 ve 59 TL'lik fiyatlarla ulaşabilir.

Yüksek kota isteyenler ise 10, 15, 20 ve 50 GB'lık kotalara 79 ile 149 TL arasında değişen fiyatlarla ulaşabilecek.

Turkcell ayrıca yurtdışına gidenlerin satın aldıkları paketin tamamını günlük 9.90 TL karşılığında yurtdışında kullanabileceğini de duyurdu.

Turkcell 4.5 G'ye geçen abonelerin kotalarını ilk 3 ay boyunca ikiye katlayacağını, 3 ayın sonunda da fiyat artış olmadan yüksek kotalı tarifelerden yararlanabilecekleri teklifler sunacaklarını açıkladı.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ayrıca kullanılmayan paket ve servis ücretlerini geri ödeyeceklerini de duyurdu ve "Paketten kalan kullanım hakkını devredeceğiz. Faturalarda sürpriz yaşatmayacağız" dedi.


VODAFONE 4.5'Yİ NASIL KULLANABİLİRİM? SİM KARTIM 4.5G UYUMLU MU?

Vodafone Supernet 4.5Gyi kullanabilmeniz için, 4.5G kapsama alanında olmanız, simkartınızın 4.5G uyumlu (3G uyumlu Vodafone simkartlar 4.5G’ye de uyumludur) olması ve 4.5G destekleyen bir cihaz kullanmanız gerekmektedir.

*Üzerinde 3G yazan 3G uyumlu (64KB, 128KB, 512KB) Vodafone simkartları aynı zamanda 4.5G uyumludur.

Vodafone bireysel aboneleri 4.5G yazıp 4545’e SMS atarak, Vodafone Self Servis uygulamasındaki Servisler bölümünden 4.5G’yi seçerek veya Cep Merkezleri’ne gelerek bu servisi aktive edebilir, simkart ve cihaz uyumluluğunu kontrol edebilirler. Aboneler 4.5G servisini onayladıklarında sistemde kayıt altına alınacaklardır.

Ayrıca, cihazınızdaki mobil şebeke ayarlarınızdan, LTE , 4G veya 4.5G yi seçmelisiniz. Son olarak, Vodafone Türkiye'nin 81 ilindeki geniş kapsama alanı içerisinde olmalısınız. 


3.1-) İOS cihazlar için ayarlar; 

Telefonunuzun "Ayarlar" bölümünü açın

"Hücresel" ayarları seçin

Ardından "Ses ve Veri" kısmını açın

LTE seçeneğini tıklayarak 4.5G'yi aktifleştirin.

3.2-) Android cihazlar için ayarlar;

Telefonunuzun "Ayarlar" bölümünü açın

"Mobil ağlar" ayarlarını seçin.

"Şebeke modu" sekmesinden LTE seçeneğini seçerek 4.5G'yi aktifleştirin.

Telefonunuzun üst menüsünde 4.5G yazdığı zaman 4.5G özelliği aktifdir.
 

Bu 3 nokta dan emin olduktan sonra 4.5G kapsaması göremiyorsanız: 
Telefonunuzu tekrar başlatmanızı (veya uçuş modunu açıp kapatmanızı) ve işletim sistemi sürümünüzün güncel olduğunu kontrol etmenizi rica ederiz. 
 
HANGİ VODAFONE TARİFESİ 4.5G'Yİ DESTEKLEMEKTEDİR?
Bireysel Faturalı ve Faturasız abone alımına açık ve içinde internet faydası bulunan tüm tarifelere yeni hat açarak, numarasını taşıyarak veya bazdan(faturasızdan faturalıya) gelen tüm abonelerin tarifesinde otomatik olarak 4.5G servisi açılacaktır.

Tarifeye geldikten sonra bilgilendirme SMS'i abonelere gönderilecektir. Bu tarifelere gelen aboneler, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren internete Vodafone 4.5G hızıyla bağlanmak için izin vermis sayilacaklardır.

Aboneler 4.5G servisini 4.5G IPTAL yazıp 7000’e ücretsiz SMS atarak veya 542 Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak iptal edebilecektir.

TELEFONUMUN 4.5G'YE BAĞLI OLUP OLMADIĞI NASIL ANLAŞILIR?

Telefonda data servisi açık ise daha önce 2G, Edge,3G, H,H+ yazan bölgede 4G, 4.5G veya LTE yazacaktır. (Eğer telefonda wireless açık ise bu görünmeyebilir)

NEDEN 4.5G SİMGESİNİ GÖREMİYORUM?

Aşağıdaki şartları sağladığınızı kontrol ederek, telefonunuzun 4.5G'yi desteklemesini sağlayabilirsiniz:
 
- 4.5G aboneliği aktif edildikten sonra telefon bir kez kapatıp açılmalıdır.
- Telefonunuz 4.5G destekliyor olmalı (internetten sorgulayabilirsiniz)
- 4.5G abonesi olmalısınız.
- Bulunduğunuz bölgede 4.5G kapsaması mevcut olmalı
- Telefonunuzun mobil şebeke ayarlarında LTE/4G seçili olmalı
- Mobil data açık olmalı
- Telefonunuz, bulunduğunuz bölgeye servis veren frekans bandını destekliyor olmalı


4.5G BİZE NELER KAZANDIRACAK?
- Hızlı reaksiyon, ping süresi 
- VOLTE Ses + İnternet beraber Kullanma 
- Görüntülü Konuşma HD voice 
- Hızlı çağrı başlatma 
- 10 kata kadar hızlı download & upload
- Daha fazla hız daha fazla kapasite
- Facebook ve Youtube'da daha hızlı video
- Instagram'da daha hızlı paylaşım

VODAFONE 4.5G TARİFELERİ

Vodafone Red tarifelerinde 4.5G teklifleri sunuyor. Kotalar 3GB'tan 15 GB'a doğru 5 ayrı tarifeyle sunuluyor. 


En düşüğü olan 3GB mobil internet yanında 1000 dakika konuşma ve 1000 SMS'le birlikte kontratlı 49, kontratsız 60 TL'den sunuluyor.

En yüksek paket olan RED Elite ise 15 GB internet, 10 bin dakika 10 bin SMS'le birlikte kontratlı 159 TL, kontratsız 170 TL.

Vodafone ayrıca, müşterilerinin 4,5G’ye 1 ay ücretsiz deneme kampanyasıyla merhaba diyeceğini duyurdu.

Vodafone'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, abonelerini 4,5G’nin sunacağı yeniliklerle tanıştırmak amacıyla deneme kampanyası düzenleyecek. “Dört Bucak G Deneme Kampanyası” ile aboneler, nisan ayı boyunca kendi tarifeleri dışında hiçbir ödeme yapmadan 4,5G teknolojisini deneyebilecek.

Vodafone abonelerinin 4,5G’yi kullanabilmesi için öncelikle 4.5G uyumlu bir cihaza ve SIM karta sahip olması gerecek. Buna göre aboneler, cihazlarının ve SIM kartlarının 4,5G uyumlu olup olmadığını öğrenmek ve 4,5G’ye kayıt olmak için 4,5G yazıp 4545’e gönderebilecek. Vodafone aboneleri, 4.5G’yi kullanmak için herhangi bir ücret ödemeyecek.

Vodafone ayrıca, www.4bucakg.com web sitesinden de abonelerinin 4,5G hakkında merak ettikleri her tür bilgiye ulaşmalarını sağlayacak.

TÜRK TELEKOM FATURALI 4.5G TARİFELERİ

Türk Telekom "4.5G Uyumlu Datası Bol Tarifeler" adıyla 3 GB'tan 15 GB'a kadar değişen kotalı tarife seçenekleri sunuyor. 3gb kotalı tarife 1000 dakika konuşma ve 1000 SMS ile sözleşmeli 35 TL, kontratsız 45 TL.

15 GB kotalı paket ise 5 bin dakika konuşma ve sınırsız SMS ile sözleşmeli 89 TL, SÖZLEŞMESİZ 119 TL.

Türk Telekom ayrıca 4.5G uyumlu SIM'e geçen abonelerine 30 günlüğüne 1 GB internet hediye ediyor.

TÜRK TELEKOM FATURASIZ 4.5G TARİFELERİ

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, 1 Nisan'dan itibaren kullanılmaya başlanacak 4,5G'de dakika başına konuşmada fiyatların sabit kalacağını vurgulayarak, "Data ve sesi kullanma arasında fiyat farkı olmayacak" dedi.

Şahin, gazetecilerle sohbet toplantısında, 4,5G'nin kullanılmaya başlamasıyla aynı miktar kullanımda yüksek fiyat ödemenin veya 4,5G aboneliği için ücret alınması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade ederek, bu teknolojiye uyumlu cep telefonu ve SIM karta sahip olanların aboneliğini onaylamak şartıyla 4,5G'ye geçeceğini söyledi.

SIM kart değişimlerinin ücretsiz olduğunu anlatan Şahin, abonelerine 10 gigabayt internetin de hediye edildiğini ifade etti. 1 Nisan'dan itibaren kullanılmaya başlanacak 4,5G'de dakika başına konuşmada fiyatların sabit kalacağını ve data ile sesi kullanma arasında fiyat farkının olmayacağını anlatan Şahin, Türkiye'de mobilde data kullanımının her yıl ortalama iki katına çıkmasına karşın abone başına aylık fatura bedellerinde ve abone başına elde edilen gelirde önemli bir değişiklik olmadığını kaydetti.

Şahin, 4,5G ile mobilde yüksek hızlı data kullanımıyla insanların alışkanlıklarının da değişeceğini ve filmlerin ya da videoların artık indirilerek değil, anlık olarak izlenilebileceğini belirtti. 

1 Nisan'dan sonra cep telefonlarında cihazın özelliğine bağlı olarak 4,5G, Giga4, 5G, GigaLTE, LTE yazısının bulunacağını belirten Şahin, söz konusu uygulamanın SIM karta göre değil, cihaza göre farklılık gösterdiğini vurguladı.

Kore'nin 2018'de 5G teknolojisine geçmeye hazırlandığını anımsatan Şahin, Kore ile işbirliği içinde olmaları dolayısıyla dünyada bu teknolojiye geçen öncü operatör olacaklarını ifade etti.
kaynak:haberturk
Etiketler: | | | | |