Görüş Bildir

Aydın Germencik'te son dakika patlama - sabotaj mı?

Aydın Germencik'te son dakika patlama - sabotaj mı?

Aydın Germencik'te son dakika patlama nedeni sabotaj ihtimali değerlendiriliyor

Aydın Germencik Bozköy Mahallesi civarında bulunan bir elektrik santralinde meydana gelen son dakika patlama sonrasında büyük panik yaşandı. Herkes Aydın'da patlama nerede oldu diye merak etmekte.

Edinilen bilgiye göre, Aydın’a ilk kurulan jeotermal enerji firmalarından birine ait santralde şiddetli bir patlama meydana geldi, ardından da yangın çıktı. Gök yüzünün siyaha büründüğü olayın gürültüsünü ve Germencik ilçesine kadar ulaşan ağır bir kokuyu hisseden vatandaşlar durumu 155 polis imdat hattına ve itfaiyeye arayarak ihbar etti. Santraldeki çalışanların da ihbarı ile bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi ve 112 Acil Servis ambulansı sevk edildi.
 
“Olayın sabotaj olup olmadığı araştırılıyor”
 
Sabah saatlerinde yaşanan olayın ardından firmanın özel güvenlikçileri haber yapmak isteyen gazetecilerin çekim yapmasını engel olup bölgeden uzaklaştırmak istediler. Olayla ilgili daha sonra açıklama yapacağını belirten firma çalışanları, olayın sabotaj mı yoksa kaza mı olduğunu henüz belli olmadığını bu konuda çalışma yapıldığını belirttiler. Elektrik üretiminin durduğu santraldeki patlama ve ardından çıkan yangın ile ilgili soruşturma devam ediyor