Görüş Bildir

Bingöl'de dehşet yangın! 2 itfaiye eri etkilendi

Bingöl'de dehşet yangın! 2 itfaiye eri etkilendi

Bingöl'de son dakika kaydedile yangın korkuttu. Bingöl'de akşam saatlerinde boş bir arazide bulunan kerestelerin tutuşması sonrasında başlayan yangın herkesi ürkütürken, itfaiye erlerinin uzun süre çalışmaları sonucunda zorlukla durdurabilindi.

Bingöl'de son dakika kaydedile yangın korkuttu. Bingöl'de akşam saatlerinde boş bir arazide bulunan kerestelerin tutuşması sonrasında başlayan yangın herkesi ürkütürken, itfaiye erlerinin uzun süre çalışmaları sonucunda zorlukla durdurabilindi. Bingöl'de yangın söndürme çalışmalarında 2 itfaiye erinin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. 

Yangın, akşam saat 22.00 sularında İnönü Mahallesi’ndeki bir alanda meydana geldi. Kentsel dönüşüm nedeniyle Kültür Mahallesinde yıkılan evlerden kalan kerestelerin tutuşmasıyla başlayan yangından yükselen alevler kentin birçok noktasından görüldü. 

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye,AFAD ve sağlık ekibi sevk edildi. Bu sırada çevrede bulunan ve bir cam balkonu da yanan apartman, güvenlik tedbiri kapsamında boşaltılırken, itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye başladı. Yangın, uzun uğraşlar sonrası kontrol altına alınırken, panikte yaşandı.

Yangına müdahale eden itfaiye çalışanlarından ikisi dumandan etkilendi. Olay yerinde bulunan sağlık ekipleri tarafından Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan itfaiye erleri tedavi altına alındı.
Etiketler: | |