Görüş Bildir

Mersin Mut trafik kazaları

Mersin Mut trafik kazaları

Mersin Mut'ta meydana gelen trafik kazalarında devrilen ve yanan TIR'da 2 ölü kayıtlara geçerken Uçuruma yuvarlanan Patpat ta da 6 yaralı kaydedildi. Mut trafik kazaları detayları

Mersin Mut trafik kazası 2 Eylül. Mut'ta neredeyse eş zamanlı 2 kaza meydana geldi. Mersin Mut ilçesi akşam saatlerinde 2 feci kazaya ev sahipliği yaptı. Karaman-Mut karayounda seyir halde ilerleyen bir TIR, henüz sebebi bilinmeyen bir şekilde yan yatarak yanmaya başladı. Alev topuna dönen TIR'ın sürücüsü Alaattin Çakır ile Burhan Kara yanarak can verirken, kazanın vahamiyeti, yangının hemen yol kenarında bulunan ormanlığa sıçraması ile gözler önüne serildi. Bir diğer ürkütücü kaza ise MuT Ermenek karayolunda meydana geldi Pat Pat denien tarım aracı, henüz belirlenemeyen bir şekilde direksyon hakimiyetinin kaybedilmesisonrasında uçuruma yuvarlandı. kaza sonrasında 6 yaralı kaytlara geçti. Mersin Mut'u kana bulayan iki kaza detaylarını araştırdık.

MERSİN MUT TIR KAZASI

Karaman-Mut Karayolu'nda hareket halinde olan süt ve mama yüklü 33 DTN 24 plakalı Alaattin Çakır yönetimindeki TIR, saat 22.00 sıralarında ilçeye bağlı Burunköy Mahallesi'nde henüz bilinmeyen bir nedenle devrilerek alev aldı. Yanan TIR içinden çıkamayan sürücü Alaattin Çakır ile Burhan Kara yanarak can verirken, alevler yol kenarındaki ormanlık alana sıçradı.

TIR VE ORMAN YANGINI ÇIKTI

TIR ve orman yangını 15 arazöz, 70 personel ile 3 saat süren çalışma sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında 5 dönüm kızılçam ormanı yanarken, kazada hayatını kaybedenlerin cesetleri de Mut Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

'PAT PAT' UÇURUMA YUVARLANDI

Fakırca Mahallesi Ermenek karayolunda meydana geldi. 48 yaşındaki Mustafa Karaca yönetimindeki 'Patpat' denilen tarım aracı, Mut-Ermenek Karayolu'nda giderken sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu uçuruma yuvarlandı. 

6 YARALI İSİMLERİ

Kazada sürücü Mustafa Karaca ile araçta bulunan Ayşe Karaca (49), Elif Karaca (25), Zeynep Keskin (19), Ayşe Karaca (49) ve Raziye Karaca (8) olay yerine gelen ambulanslarla Mut ve Mersin Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.