Görüş Bildir

Bülent Kayabaş'ın son yolculuğunda eşi Kayabaş'tan duygu yüklü açıklama

Bülent Kayabaş'ın son yolculuğunda eşi Kayabaş'tan duygu yüklü açıklama

Yeşilçam'ın müdavimi en usta oyuncularından Bülent Kayabaş, alın bağırsak illetine yenik düştü ve geçtiğimiz gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bugün düzenenlenen cenaze törenine eşinin, Bülent Kayabaş ile geçirdiği son dakikalarını anlatması herkesin yüreğini burktu

Yeşilçam müdavimi Bülent Kayabaş, geçitğimiz gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Eşi Selma Kepekli Kayabaş ise eşi Büent Kayabaş2ın so anlarını anlatrken tüm sevenlerinin adeta yürekleri parçalandı. Eşi Kayabaş ile hiç bir şey konuşadıklarını, kendisinin konuşacak durumda olmadığını anlatan Kayabaş, sadece  son vedasını yapabildiğini gözyaşları içinde açıklandı. Ve işte usta oyuncu Bülent Kayabaş için veda töreni bugün, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlendi. Eşinin o içleri burkan veda konuşması ise şöyle oldu; "En son hiçbir şey konuşamadık. Konuşacak durumda değildi. Sadece gördüm onu, vedalaştım" dedi. Yeşilçam filmlerinin yıldızları tek tek kayıyor. Geçitğimiz gün kaybettiğimiz Bülent Kayabaş bıgün gözyaşları içinde uğurlanıyor.

Gördüğü kaln bağırsak kanseri illetini bir türlü atlatamayan ve son olarak fenalaşınca hastaneye kaldırılan usta oyuncudan geçtiğimiz gün kötü haber duyulmultu.72 yaşında hayatını kaybeden Yeşilçam’ın usta oyuncusu Bülent Kayabaş için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tören düzenlendi. Törene usta oyuncunun eşi Selma Kepekli Kayabaş ve oğlu Ümit Kayabaş başta olmak üzere sanat camiasından çok sayıda seveni katıldı. Usta oyuncunun Türk bayrağına sarılı naaşı son kez tiyatro sahnesine getirildi. Usta oyuncunun biyografisinin okunmasıyla başlayan tören, sevenlerinin veda konuşmalarıyla devam etti. Usta oyuncunun yakın dostları ve sevenleri sahneye çıkarak Kayabaş’ın ailesine başsağlığı diledi. 

EŞİ AÇIKLAMA YAPTI
Usta oyuncunun eşi Selma Kepekli Kayabaş üzgün olduğunu söyleyerek, “Üzgünüm çocuğum, ne hissedeyim? Üzgünüm, ne diyeyim? Çok üzgünüm. En son hiçbir şey konuşamadık. Konuşacak durumda değildi. Sadece gördüm onu, vedalaştım. Filmleri var, izlesin insanlar” dedi.
Oyuncunun oğlu Ümit Kayabaş ise, “Üzüntü ve gurur arasındayım. Çok keyifli bir adamdı, çok iyi bir adamdı. Mesleğini çok seviyordu. Bundan sonra tek yapacağımız özlemek, anmak. Genelde günlük konuları ve Beşiktaş’ı konuşurduk. İnsanlar onu anmak için tiyatroya gitsin, o bunu isterdi” diye konuştu.

RUTKAY AZİZ KONUŞTU
Usta oyuncu Kayabaş’ın en son günlerinde dahi hep güldüğünü söyleyen Rutkay Aziz, “Hepimiz yaz kış hep beraberdik. Bülent hem tiyatroda, hem sinemada, özellikle güldürü alanında çok başarılıydı. Gülen ve güldüren bir insandı. Oğlundan duyduğuma göre de son günlerinde de hep gülüyormuş. Işıklar içinde yatsın” şeklinde konuştu. Bülent Kayabaş’ın cenazesi, törenin ardından Teşvikiye Camii’ne götürüldü.

BÜLENT KAYABAŞ'IN SANAT HAYATI

1945 senesinde Eskişehir'de dünyaya gelen Bülent Kayabaş, 16 yaşındayken belediyenin tiyatrosuna girerek oyunculuğa genç yaşta ilk adımını attı. 1970 yılındaysa Semih Evin’in yazıp yönettiği Kara Leke filmiyle profesyonel oyunculuğa başladı. Kısa zamanda birçok filmi kariyerine sığdırmayı başararak 70’li yıllara damgasını vurdu. 1974 yılında gösterime giren Karateci Kız filminde Ferruh karakterini canlandırdı. Filmde kendisininde içinde bulduğu ölüm sahnesi için parodiler yapıldı ve Conan gibi yabancı talk şov programlarında gösterildi.

Kayabaş, Winnie The Pooh isimli çizgi filmde Tiger karakterini de 14 yıl boyunca seslendirmiştir. Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa sürede boşandı. 2007 yılında 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis'te evlendi.Bülent Kayabaş, 2016 yılında Sermiyan Midyat'ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği absürd bir hint komedisi olan Bir Baba Hindu adlı sinema filminde Sermiyan Midyat ve Nicole Faria, Burak Satıbol, Zeynep Kankonde, Ayhan Taş, Begüm Öner, Hakan Akın, Füsun Demirel, Şafak Sezer, Muhittin Korkmaz ile birlikte oynadı.

Bir süredir tedavi gören Kayabaş, kalın bağırsak kanseri hastalığı sonucu gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 19 Nisan 2017 tarihi itibariyle hastanede hayatını kaybetti. Bülent Kayabaş Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği üyesiydi.
Etiketler: | |