Görüş Bildir

Bir suikast girişimi daha

Bir suikast girişimi daha

Hakkari Şemdinli'de Korucu Derneği başkanının evine PKK'lı militanlar el bombalı saldırı düzenledi

Hakkari Şemdinli'de Korucu Derneği Başkanı Feyzullah Şen'in evine son dakika bombalı saldırı düzenlendiği öğrenildi. Yapılan suikast girişiminde ölen ya da yaralanan olmadı.

Haberturk'ün haberine göre; Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, Korucu Derneği Başkanı Übeydullah Şen'in evine teröristlerce el bombası ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

Şemdinli Korucu Derneği Başkanı Übeydullah Şen, AA muhabirine, ilçeye bağlı Günyazı köyü Çalışkanlar mezrasındaki evinde teröristlerin saldırısına maruz kaldıklarını söyledi.

Akşam saatlerinde kamyonetle mezraya gelen teröristlerin evinin önüne iki el bombası attıktan sonra uzun namlulu silahlarla ateş ettiğini belirten Şen, şu bilgileri verdi:

"Evimde oturduğum sırada teröristlerin saldırısına maruz kaldık. İki el bombası attıktan sonra silahlarla eve ateş eden teröristler daha sonra olay yerinden kaçtı. Çok şükür saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı ancak evde maddi hasar meydana geldi. El bombası ve silah seslerini duyan çevredeki korucularımız teröristlere karşılık verdi. Teröristler araçlarıyla bölgeden kaçtı."