Görüş Bildir

Siirt Eruh'ta güvenlik güçlerine hain saldırı - şehit ve yaralı var mı?

Siirt Eruh'ta güvenlik güçlerine hain saldırı - şehit ve yaralı var mı?

Siirt Eruh'a bağlı Akmeşe Köyü'nde güvenlik güçlerine hain saldırı. Siirt 3. Komanda tugayından gönderilen helikopterler ile hava destekli operasyon ve çatışmalar süregeliyor.

Siirt Eruh Akmeşe Köyü'nde güvenlik güçlerine son dakika saldırı. Gelen haberlere göre Akmeşe Köyü'nde güvenlik güçlerine PKK'nın uzun namlulu silahlarla saldırdığı ve yaralıların olduğu haberinden sonra Siirt 3. Komanda Tugayından gönderilen destekler ve dakika dakika gelişmeler haberimizde.

Son dakika - Siirt'in Eruh ilçesinde bir grup PKK'lı terörist tarafından güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı. Yaralıların olduğu bölgeye Siirt 3. Komando Tugayı'ndan helikopterler gönderildi. 

Edinilen ilk bilgilere göre, Eruh ilçesi Akmeşe köyünde bir grup PKK'lı terörist tarafından güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldırdı. Yaralı güvenlik güçlerinin olduğu öğrenilen bölgeye, Siirt 3 Komando Tugayı'ndan helikopterler gönderildi. Bölgede bugün akşam saatlerinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 korucu şehit olmuştu.

ÖZEL GÜVENLİK ALANI SÜRESİ UZATILMIŞTI

Siirt Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletin ve milletin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla emniyet ve asayiş temin etmek amacıyla ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir alındığı belirtilerek şöyle denildi:
 
"Valiliğimizce 6 Eylül 2016 tarih ve 2016/50 sayılı basın açıklamasında, özel güvenlik bölgesi ilan edilen; Eruh ve Pervari ilçe kırsallarında belirtilen bölgeler, 15 gün süreyle uzatılmıştır. Bu kapsamda, söz konusu bölgeler milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11'inci maddesi ile 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesine istinaden; bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların, mezkur bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından; 15 gün süreyle 25 (dahil) Eylül - 9 (dahil) Ekim 2016 tarihleri arasında 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın, can ve mal güvenliği açısından bu alanlara girmesi yasaklanmıştır."
Etiketler: | | |