Görüş Bildir

Yüksekova son dakika kahreden haber

Yüksekova son dakika kahreden haber

Hakkari Yüksekova'da yine yüreklere kor düştü. 3 şehit haberi son dakika duyuruldu.

Hakkari Yüksekova'da mevcut çatışmalarda bir can yakıcı haber daha duyuldu. 3 korucunun şehit düştüğü açıklandı. HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde nöbet tutan geçici köy korucularına PKK'lı teröristler tarafından ateş açıldı. Çıkan çatışmada 3 köy korucusu şehit oldu.


Yüksekova'ya bağlı Büyükçiftlik Beldesi'nde mevzilerde nöbet tutan geçici Köy korucularına bu sabah saatlerinde bir grup PKK'lı terörist tarafından ateş açıldı. Çıkan çatışmada 3 köy korucusu şehit olurken, bölgede PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

KORUCULAR İŞ MAKİNLARININ GÜVENLİĞİNİ SAĞLIYORDU

Sabaha karşı saat 04.00 sıralarında şehit olan köyü korucuları Ömer Özbiçen, Kemal Özbek ve Rıfat Dilce'nin, Yüksekova İlçe merkezine 40 kilometre uzaklıktaki Büyükçiftlik Beldesi Yeniışık Köyü Yukarı Olukbaşı mezrasında nöbet tuttukları, aynı zamanda burada İl Özel İdaresi'ne bağlı yol çalışması yapan iş makinalarının da güvenliğini sağladığı belirtildi. 

Şehit korucuların cenazeleri Yüksekova Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, bölgede hava destekli başlatılan operasyon sürüyor.