Görüş Bildir

12 gündür kayıp

Batman merkezde tamir yapmak üzere babasının elektrik dükkânından çıkan 18 yaşındaki gençten 12 gündür haber alınamıyor.

Batman merkez Aydınlıkevler Mahallesindeki babasının elektrikçi dükkânından gelen bir telefon üzerine ‘tamire gidiyorum’ diyerek dükkândan çıkan Onur Kartal’dan bir daha haber alınamadığını belirten ailesi, her yerde çocuklarını arıyor.

Kayıp oğulları Onur’u bulmak için aramadık yer bırakmadıklarını ifade eden baba Mehmet Emin Kartal, çocukları için emniyete başvurduklarını, vali ve savcıya gittiklerini ancak hâlâ bir sonuç alamadıklarını söylediler. Acılı baba, kayıp çocukları Onur’un bulunabilmesi için yetkililerden ve vatandaşlardan yardım talep etti.

KAYIPLARA KARIŞTILAR

Çocuklarının öldürüldüğünde, kaçırıldığından ya da kandırıldığından şüphelendiklerini söyleyen Kartal, “Karakol bana ‘18 yaştan küçüktür nerede olursa yakalanır’ dediler. Diğer gün valinin yanına gittim. Oğlumu aramadığım bir yer kalmadı. 12 gündür haber alamıyorum. Savcılığı da gittim. Telefonunun son görüşmeleri takip etmek için operatör bayisine gittim. Bir aylık görüşme dokümanını istedim vermediler. Hiç olmasa en son görüştüğü kişinin telefonundan oğluma ulaşabiliriz. Yanımdan çıktıktan sonra kiminle konuştu nereye gitti bilmiyoruz. Kimse bir haber bile vermiyor. Çaresiz bir şekilde haber bekliyoruz. Korkuyoruz acaba oğlumuz öldürüldü mü? Oğlumuz kaçırıldı mı? Oğlumuz kandırıldı mı? Hiçbir şey bilemiyoruz perişan olduk. Annesi ayağa kalkacak takati bile kalmamış.” şeklinde konuştu.

Kartal, “Oğlumun güzel olmayan herhangi bir ahlakı yoktu. Oğlum yanımdan ayrıldığında işe gitmek için çıktı. Pense ve tornavidası onunladır. Saat 17.00 sıralarında yanımdan ayrıldı. Gelmeme gibi bir niyeti olsaydı evden çıkınca dükkâna gelmeden giderdi. Çaresiz kalmışız ne yapacağımızı bilemiyoruz. Yetkililerin bir şeyler yapsın.” diye seslendi.

Batman merkez Aydınlıkevler Mahallesi Komando Caddesi 163 numarada Tori Elektrik kalan baba Mehmet Emin Kartal, oğlunu görenlerin 0545 770 39 54 no’lu telefonu aramaları talebinde bulundu.
Etiketler: | |