Görüş Bildir

2 milyon kişiye ulaştı

2 milyon kişiye ulaştı

İHH Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Atila: "24 yılın verdiği güvenle bu yılki kurban çalışmalarını Türkiye ile birlikte 5 kıtada 89 ülke ve bölgede gerçekleştirdik. Vakfımız bu bayramda bağışlanan 43 bin 155 hisse kurbanı, yaklaşık 2 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı"

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Behçet Atila, Kurban Bayramı'nda çeşitli ülkelerde 2 milyon ihtiyaç sahibine et ulaştırdıklarını bildirdi.

Atila, yaptığı yazılı açıklamada, kurban çalışmaları vesilesiyle dünyanın dört bir yanına ulaşan İHH ekiplerinin, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürmekle kalmadığını, hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik projelerle de onların yanında olduğunu belirtti.

Ağırlıklı olarak kriz ve savaş bölgelerinde kurban çalışması yürüttüklerini aktaran Behçet Atila, ekiplerin bu ülkelerin yanı sıra dünyada Müslümanların yaşadığı ve ihtiyaç duyulan diğer bölgelere de ulaşarak kurban kesimlerini ve dağıtımlarını gerçekleştirdiğini kaydetti. 

Atila, şu değerlendirmede bulundu:

"24 yılın verdiği güvenle bu yılki kurban çalışmalarını Türkiye ile birlikte 5 kıtada 89 ülke ve bölgede gerçekleştirdik. Vakfımız bu bayramda bağışlanan 43 bin 155 hisse kurbanı, yaklaşık 2 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Suriye krizinin altıncı yılına girdiği bu Kurban Bayramı'nda bağışçıların önceliklerinden birisi Suriyeli mülteciler oldu. Türkiye içindeki ve dışındaki çok sayıda mülteci kamplarında ve Suriye içerisinde farklı bölgelerde bağışı yapılan toplam 8 bin 381 hisse kurbanın kesimi yapılarak yaklaşık 400 bin Suriyeli'ye dağıtıldı."

Atila, İHH ekiplerinin bu Kurban Bayramı'nda İdlip, Halep, Hama, Lazkiye, Humus, Şam gibi bölgelerde kesilen kurbanları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdığını belirtti. Atila, Filistin, Irak, Lübnan, Suriye, Ürdün, Sudan, Somali, Yemen, Arakan, Filipinler, Pakistan, Afganistan ve Balkanlar gibi problemlerin ve çatışmaların eksik olmadığı yerlerde ihtiyaç sahibi aileler için bağışlanan kurbanların kesimleri yapılarak dağıtımlarının gerçekleştirildiğini ifade etti.

BAYRAMDA YETİMLER DE UNUTULMADI

İHH olarak Türkiye ile birlikte 11 ülkedeki 34 bin 719 yetime bayramlık kıyafet ulaştırdıklarını vurgulayan Atila, bağışçıların destekleriyle Arnavutluk, Çad, Çeçenistan, Filistin, Karadağ, Keşmir, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye ve Türkiye'de yetim çocukların bayram sevincine ortak olduklarını aktardı.
Etiketler: | |