Görüş Bildir

Dünkü patlamada hayatını kaybetti

Dünkü patlamada hayatını kaybetti

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde bulup kurcaladıkları cismin patlaması sonucu yaşamını yitiren 11 yaşındaki Umut Ayvalık, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Vali Erdoğan Gürbüz İlk ve Ortaokulu yakınında bulunan boş alanda dün oynayan 11 yaşındaki Umut Ayvalık ile amca çocukları Hakan ve Ruken Ayvalık buldukları cismi kurcalarken patlama meydana geldi. patlamada ağır yaralanan Umut ile amca çocukları Hakan ve Ruken, çağrılan ambulanslarla Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

KURTARILAMADI

Umut, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak öldü. Otopsi işlemleri Hakkari'de yapılan Umut Ayvalık'ın cenazesi bugün ailesine teslim edildi. Orman Mahallesi’ndeki H. Mehmet Özyılmaz camisine getirilen ve burada cenaze namazı kılan Umut Ayvalık, bir süre omuzlarda taşınarak getirildiği Orman Mahallesi'ndeki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazeye, HDP Hakkari Milletvekilleri Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan, Yüksekova Belediye Başkanı Adile Kozay, Umut Ayvalık’ın ailesi ve çok sayıda kişi de katıldı.
Etiketler: | | |