Görüş Bildir

Melikşah Üniversitesi'nde FETÖ operasyonu

 Melikşah Üniversitesi'nde FETÖ operasyonu

Kayseri'de polisin düzenlediği eş zamanlı operasyonda, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan ve Erciyes Üniversitesi'ne bağlanan Melikşah Üniversitesi’nin 100 öğretim üyesi ve görevlisi ile çalışanları hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Zanlılardan 31'i gözaltına alındı.

Kayseri'de polisin düzenlediği eş zamanlı operasyonda, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan ve Erciyes Üniversitesi'ne bağlanan Melikşah Üniversitesi’nin 100 öğretim üyesi ve görevlisi ile çalışanları hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 

ÖĞRETİM ÜYESİ, GÖREVLİLERİ VE ÇALIŞANLAR
Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekipleri, bu sabah Melikşah Üniversitesi’nin öğretim üyesi ve görevlileri ile çalışanlarına operasyon düzenledi. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan şüpheliler, elleri kelepçeli halde Adli Tabipliğe sağlık kontrolüne getirildi. 

BİLGİSAYARLARIN İMAJLARI ALINDI

Polisler, şüphelilerin evlerinde yaptıkları aramada, dijital materyallere ele koyarken, bilgisayarların imajları alındı. 100 kişi hakkında yakalama kararı bulunduğu, şu ana kadar ulaşılan 31 kişi dışındakilerin arandığı ifade edildi.