Görüş Bildir

Bakanlık'tan bedelli askerlik açıklaması

Yeni askerlik sistemi ve bedelli askerlik üzerine yapılan çalışmanın büyük oranda tamamlandığı ancak ufak tefek değişikliklerin de olabileceği öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularına yanıtladı. Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, S-400'lerle ilgili ilk sevkiyatın Haziran ve Temmuz aylarında yapılacağı, F-35'lerin ise Kasım ayında Türkiye'ye geleceği ve Malatya'da konuşlandırılacağı belirtildi.

Yeni askerlik sistemiyle ilgili ise, diğer bakanlıklarla sürdürülen koordineli çalışmalarda son aşamaya gelindiği, tekliflerin kanun taslağına konulduğu ve bakanlıkların mutabık kalması durumunda Cumhurbaşkanlığı onayına sunulacağı ifade edildi.

FETÖ OPERASYONLARI

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Cari İşlem Şube Müdürü Muhabere Albay Tamer Zincir, bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, yürütülen soruşturmaların kararlılıkla devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

"15 Temmuz 2016'dan bugüne kadar toplam 16 bin 540 personel hakkında ihraç işlemi gerçekleştirilmiş, 6 bin 154 personel hakkında adli ve idari süreç devam etmektedir. OHAL'in kalkmasından bugüne kadar Bakan onayı ile 1425 personel hakkında ihraç işlemi gerçekleştirilmiş, 150 emekli personelin rütbeleri geri alınmıştır. Kararlılıkla yürütülen bu mücadele ile içimizdeki hainler temizlendikçe TSK'nın güç ve etkinliği artmaya devam etmektedir."
Etiketler: |