Görüş Bildir

CHP?li Torun: Erken seçim gündemimizde yok

CHP?li Torun: Erken seçim gündemimizde yok

Erken seçimin gündemlerinde olmadığını söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ?Biz artık Türkiye'nin sorunlarına odaklanıp çözüm yolunda mutlaka katkıda bulunmak isteriz? dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 23 Haziran seçimlerine dair açıklama yaptı. 23 Haziran seçiminde İstanbul halkının haksızlığa karşı bir cevap verdiğini söyleyen Torun, "Kazanan 16 milyon İstanbulludur. Kazanan vicdandır, bu ülkeye adalet duygusuyla bağlı olan insanlardır" dedi.

‘MECLİS TOPLANTILARI HALK TARAFINDAN İZLENECEK’

AKP’li meclis üyelerinin İstanbul sorunlarına karşı gelmeyeceğini öne süren Torun, "Sonuçta vatandaşa yapılacak bir hizmetin ve vatandaşın menfaatine olan bir şeyin karşısına geçmek mümkün değil. Bu seçim sürecinde de birçok oyun oynadılar. Birçok algı yaratmaya ve birçok provokasyon yapmaya çalıştılar. Ama sonunda vatandaşımız her türlü provokasyonu, illegal yapıyı ve her türlü ön kesmeyi elinin tersiyle itti ve Ekrem İmamoğlu'na görev verdi. Sonuçta İstanbullunun teveccühünü ve tercihini almış bir belediye başkanımız var. O belediye başkanımız da o mecliste halkın yararına, 16 milyon İstanbullunun sorununu çözecek, hizmet edecek. Kararları almak istediğinde kim önünü kesebilir ki? Halkın iradesinin önünde hiçbir iradenin oluşması söz konusu değil. Zaten meclis toplantıları şeffaf olacak ve halk tarafından da izlenecek” ifadelerinde bulundu.

‘TÜRKİYE SORUNLARINA ODAKLANIP, ÇÖZMEK İSTERİZ’

Erken seçim talepleri olmadığına da değinen Torun, amaçlarının CHP’li belediyelerin başarılarını arttırmak olduğunu belirtti. “Bizim temel amacımız öncelikle yereldeki başarımızı daha üst noktaya çekerek ülkenin sorunlarına odaklanmak” diyen Torun, ekledi: “Çünkü ekonomik krizin içerisindeyiz. Artık mutfakta yangın var. Bunu görmek zorundayız. Ülkede ciddi sorunlarımız var. Dış politika artık yönetilemiyor. Dış politikada bilinmez bir yöne doğru gidiyoruz. Ülkenin tarımda ve eğitimde de ciddi sorunları var. Biz artık Türkiye'nin sorunlarına odaklanıp çözüm yolunda mutlaka katkıda bulunmak isteriz.”
Etiketler: | | |