Görüş Bildir

Gaziantep saldırısı Galatasaray Meydanı'nda portesto edildi

Gaziantep saldırısı Galatasaray Meydanı'nda portesto edildi

Gaziantep'te düğüne düzenlenen saldırıyı protesto etmek isteyen İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu üyesi bir grup saat 17.00'de Galatasaray Meydanı'nda bir araya geldi.

Polis geniş güvenlik önlemi alarak, Galatasaray Meydanı'nın çevresini demir bariyerler ile kapattı. Galatasaray Meydanı'na girmek isteyen eylemcileri polis üst araması yaptıktan sonra alana aldı. Kısa bir süre oturma eylemi yapan göstericiler daha sonra pankartlar açarak slogan attı. 

Grup adına basın açıklaması yapan Mehmet Emin Kırşanlıoğlu, "Bu saldırının faillerini ve katillerini tanıyoruz. Amed, Suruç, Ankara Gar katliamlarında hedef ne ise Antep'te gerçekleştirilen son katliamın hedefi de aynıdır. Kürt yurttaşlarımıza karşı yapılan bu alçakça katliam barışa, özgürlüğe, adalete, eşitliğe ve halkların kardeşliğine karşı yapılmış bir saldırıdır. Antep katliamı Suriye de Minbic'de yaşanan savaşta ağır bir yenilgi alan IŞİD'in Türkiye topraklarına taşıma isteğine ve halklarımız arasında etnik çatışmanın zeminini yaratmayı amaçladığını ortaya koymaktadır. 

HDP üyesi Kürt kardeşlerimizin düğününü hedeflemesi tesadüf değildir. Kobani'de Minbic'de yenilen IŞİD Türkiye'de Kürt halkına yönelik katliamlarla intikam peşinde olduğunu göstermiştir. Bu katliamın barış çağrılarının yapıldığı günlerde gerçekleştirilmiş olması tesadüf değildir" diye konuştu. Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
Etiketler: |