Görüş Bildir

Kışanak: IŞİD Türkiye için bir felakettir

Kışanak: IŞİD Türkiye için bir felakettir

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak, "IŞİD gerçekten Türkiye için bir felaket. Devletin bütün kurum ve kurumlarıyla bu felaketin farkına varması ve bunu durdurmak için mücadele etmesi hepimiz için son derece önemli"

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesindeki DAEŞ operasyonuna ilişkin, "IŞİD gerçekten Türkiye için bir felaket. Devletin bütün kurum ve kurumlarıyla bu felaketin farkına varması ve bunu durdurmak için mücadele etmesi hepimiz için son derece önemli" dedi.

Malatya'daki bazı Alevi dedeleri ve kanaat önderleriyle bir restoranda bir araya gelen Kışanak, burada yaptığı konuşmada, siyasetin hizmet etmesi gereken tabanın halk olduğunu söyledi.

Toplumun örgütlü olması halinde siyasetin daha doğru zemine oturabileceğini belirten Kışanak, sivil toplum örgütleri ile inanç gruplarını ciddiye aldıklarını, onların talep ve ihtiyaçlarına göre siyaset yapmayı doğru bulduklarını ifade etti.

IŞİD TÜRKİYE İÇİN BİR FELAKETTİR!

Kışanak, kendilerine bu görevi verenin halk olduğunu belirterek, "Halkı esas almayan bir siyaset demokratik olamaz. Bu nedenle sizler gibi kanaat önderleri, toplum temsilcileriyle bir araya gelmek, sorunlarınızı dinlemek, varsa önerileriz, eleştirileriniz onları duymak bizim için önemli" diye konuştu.

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Kışanak, olayın şeffaf şekilde soruşturularak arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılması gerektiğini belirtti. 

Kışanak, bir gazetecinin Diyarbakır'daki DAEŞ operasyonuna yönelik sorusuna, "IŞİD gerçekten Türkiye için bir felaket. Devletin bütün kurum ve kurumlarıyla bu felaketin farkına varması ve bunu durdurmak için mücadele etmesi hepimiz için son derece önemli. Türkiye geleceğini kurtarmak istiyorsa bu IŞİD belasından kurtulmak zorunda" yanıtını verdi.