Görüş Bildir

Terör sevdiği kızı elinden aldı

Terör sevdiği kızı elinden aldı

PKK'lı teröristlerin Diyarbakır'ın Sur ilçesinde önceki gün ailesiyle katlettiği Derya Yıldırım'ın, halasının oğlu Hanifi Çalışkan ile evlilik hayalleri kurduğu öğrenildi.

PKK'lı teröristlerin Diyarbakır'ın Sur ilçesinde önceki gün ailesiyle katlettiği Derya Yıldırım ile halasının oğlu Hanifi Çalışkan'ın evlilik hayalleri kurdukları öğrenildi.

Merkez Sur ilçesi On Gözlü Köprü mevkisinde önceki gün çevik kuvvet polislerini taşıyan araca PKK'lı teröristlerce bombalı araçla düzenlenen saldırıda, annesi Behiye Yıldırım (52), ablası Demet (31), yeğenleri Oğuz Kaan ve Ceylinaz Aydın (3) ile birlikte hayatını kaybeden 23 yaşındaki Derya Yıldırım'ın mezarını, evlilik hayali kurdukları halasının oğlu Hanifi Çalışkan ziyaret etti.

İzmir'de vatani görevini yapan Çalışkan, sevdiği kızın doğum gününe yetişmek için birliğinden izin aldı. Hanifi Çalışkan, yolda Derya Yıldırım'ın PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu hayatını kaybettiğini öğrenince yıkıldı.

Çalışkan, doğum günü için aldığı hediyeleri aşık olduğu Yıldırım'ın mezarına ailesi ile birlikte bıraktı. Askerlik görevini 4 ay sonra tamamlayacak olan Hanifi Çalışkan'ın, dayısının kızı Derya Yıldırım ile askerlik dönüşünde evlilik planları yaptıkları öğrenildi.

Hala Sema Çalışkan, yeğeni Derya Yıldırım'ın mezarı başında, "Biz sana beyaz gelinlik giydirecektik, sen şehit oldun. Seni beyaz kefenle mezara koydular." diyerek ağıtlar yaktı.

Hanifi Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu yakınlarını ve sevdiği kızı kaybetmekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

"Derya'nın doğum gününü kutlamak için izin aldım. Doğum gününü birlikte kutlayacaktık. 1 ay önce aldığım hediyeleri ona vermek nasip olmadı." diyen Çalışkan, Derya'yı sevdiğini, şu anda yaşadığı acıyı anlatmanın ise mümkün olmadığını söyledi.

Hanifi Çalışkan, "Bu acıyı anlatmak mümkün değil, kelimeler kifayetsiz kalır. Allah bunu yapanların cezasını versin." diye konuştu.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde önceki gün polis servis aracına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, patlamada aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetmiş, 5'i polis 12 kişi yaralanmıştı.

Saldırıda hayatını kaybeden 5 kişiden anne Behiye Yıldırım ve kızı Derya Yıldırım'ın cenazesi dün Diyarbakır'ın Ergani ilçesine bağlı Ortayazı köyünde toprağa verilmiş, Demet Yıldırım Aydın ile çocukları Oğuz Kaan ve Ceylinaz Aydın ise Kocaeli'nde defnedilmişti.
Etiketler: | |