Gr Bildir

MEB HABERLERİ

Meb'ten flaş hamle

Meb'ten flaş hamle

"Bakanlığımızdan, niversitelerimizden ve diğer kurumlardan alan uzmanlarının ortaklaşa yrttkleri eğitim programları gncelleme alışmaları tamamlandı. Hazırlanan yeni programları paydaşlarımızın grşlerine sunduk. Onlardan alacağımız geri beslemelerle son şeklini vereceğiz"
yk sonuları

yk sonuları

MEB'in eski hkmllere ynelik yk yarışmasının sonuları aıklandı.
Skandal dzeltildi

Skandal dzeltildi

Milli Eğitim Bakanlığı "Sosyal bilgiler 6. sınıf ders kitabında yer alan İbrani alfabesine ait grsel, Uygur ile İbrani alfabelerinde benzer harflerin olması nedeniyle sehven Uygur alfabesi olarak verilmiştir"
İşte aranacak şartlar!

İşte aranacak şartlar!

SGK tarafından yrtlen AB destekli projeyle Ankara, İstanbul ve İzmir'de 0-24 aylık ocuk sahibi sigortalı 3 bin 700 anneye, bakıcıya aktarılmak zere her ay yaklaşık 1300 TL, ocuk bakımı kursunu tamamlayan 6 bin kadına ise tek seferlik yaklaşık 1300 TL civarında destek verilecek.
Zerzevana tarih dersi!

Zerzevana tarih dersi!

MEB ile Kltr ve Turizm Bakanlığınca hayata geirilen proje ile Diyarbakır'ın ınar ilesindeki Ovabağ Ortaokulu ğrencileri, 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi'nde ders işledi.
İlk yarı tatili

İlk yarı tatili

Milli Eğitim Bakanlığınca, 18 milyona yakın ğrencinin 18-22 Kasım'da yapacağı ilk ara tatilde hem dinlenmeleri hem ğrenmeleri hem de keyifli vakit geirmeleri iin 81 ilde yerel ynetimler, niversiteler ve sivil toplum kuruluşları iş birliğiyle hayata geirilecek etkinlik programı hazırlandı.
LGS, LYS hazırlıkları el yakıyor!

LGS, LYS hazırlıkları el yakıyor!

Ortaokul ve liselerde ders kitapları MEB tarafından veriliyor. Ancak lise ve niversite sınavlarını kazanabilmek iin ğrenciler takviye kitaplar almak zorunda. zel ders, kurs, soru kitapları derken ailelerin cebinden bir sınav dneminde en az 15 bin TL ıkıyor.
MEB'de alan değişikliği başvuruları aralık ayında

MEB'de alan değişikliği başvuruları aralık ayında

Milli Eğitim Bakanı Ziya Seluk, ğretmenlerin alan değiştirme iin aralık ayında başvuru yapabileceğini bildirdi.
MEB'den 1 milyon ğretmene dijital kitaplık

MEB'den 1 milyon ğretmene dijital kitaplık

Milli Eğitim Bakanlığının 1 milyon ğretmen iin kurduğu ve sanal marketlerde kullanıma aılan dijital kitaplık, dnya klasiklerinden Trk edebiyatı dizisine ve eğitim tarihi eserlerine kadar ok sayıda kitaba cretsiz erişim imkanı sağlıyor.
LGS 7 Haziran 2020'de yapılacak

LGS 7 Haziran 2020'de yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2019-2020 eğitim-ğretim yılı sonunda LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihi, 7 Haziran 2020 olarak belirlendi. İki oturum olarak dzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav sresinde değişiklik yapılmadı.
MEB'den

MEB'den "ğrenci karneleri" aıklaması

"Medyaya yansıyan 'ğrenci karneleri değişiyor' başlıklı haberde yer alan alışma, henz inceleme ve değerlendirme aşamasındadır. Haberde yer alan teknik detayları teyit etmemekteyiz. alışmamız bu eğitim-ğretim yılını kapsamamaktadır"
MEB duyurdu!

MEB duyurdu!

Binlerce kişi bekliyordu. Bakanlık harekete geti ve ilk adım atıldı. Szleşmeli ğretmenler kadroya alınmaya başlandı. Kararname illere yollandı. İlke etapta 3 bin 200 ğretmen kadroya geirilecek. Peyi szleşmeli ğretmenler ne kadar maaş alıyor.
MEB başlattı: 10 milyon ğrenci iin geerli

MEB başlattı: 10 milyon ğrenci iin geerli

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ğrencilerin akademik başarısının yanı sıra ilgi ve yeteneklerine ilişkin verilerin de izlenerek doğru ynlendirilmesini sağlayacak, 'e-portfolyo' projesini tm ortaokul ve liselerde başlattı. Bakan Ziya Seluk, "ocuklarımızın izlenmesi, değerlendirilmesi, geliştirilmesi, ynlendirilmesi amacıyla her ocuğumuz, her ğrencimiz iin bir e-portfolyo oluşturduk" dedi.
Aday ğretmenler 24 Kasım'da yemin edecek

Aday ğretmenler 24 Kasım'da yemin edecek

Milli Eğitim Bakanlığı ğretmenler Gn Kutlama Ynetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.
12 braşta mesleği eğitim

12 braşta mesleği eğitim

Bykşehir Belediyesi?nin, DİSMEK adı altında 12 farklı branşta eğitime başladığı, 6 dalda eğitim vermeyi tasarladığı, hobi ve meslek edindirme amacıyla atığı kurslar devam ediyor.
Başarı şifresi!

Başarı şifresi!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ğrenci, ğretmen ve okulun akademik beceriler zerindeki etkisini lmek iin on binlerce 4'nc sınıf ğrencisinin katılımıyla hazırlanan "Trke-Matematik-Fen Bilimleri ğrenci Başarı İzleme Araştırması"nın veri analizleri tamamlandı
200 bin ğrenciye ek ders

200 bin ğrenciye ek ders

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokul nc sınıfa giden, hakkında ?zel eğitim tanısı? konmadığı halde eşitli nedenlerle belli alanlarda yeterli seviyeye gelemeyen yaklaşık 200 bin ğrenciyi İlkokullarda Yetiştirme Programı?na (İYEP) alacak. ğrencilere, haftalık 10 saati gememek zere cretsiz ek ders verilecek.
LGS'de yerleştirme!

LGS'de yerleştirme!

Milli Eğitim Bakanlığınca, gelecek yılki LGS kapsamında yapılacak lise yerleştirmelerine ilişkin sre başlatıldı.
MEB'den okulların retimlerine

MEB'den okulların retimlerine "tek tık"la ulaşım hizmeti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut zer, Trkiye'nin drt bir yanındaki mesleki ve teknik ortağretim kurumlarında dner sermaye kapsamında retilen rn ve hizmetlerin kataloğunun yer aldığı web portalı oluşturduklarını bildirdi.
Pansiyonlu okul giderlerine

Pansiyonlu okul giderlerine "e-Ambar" ile anlık takip

Milli Eğitim Bakanlığı, pansiyonlu okulların yemek ve diğer bte kalemlerindeki giderlerini, ilk kez hayata geirilen "e-Ambar" uygulaması ile takip edecek.